Mac

روش Zip و Unzip کردن فایل در مک

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش Zip کردن فایل در مک

روش Zip کردن فایل در مک

فشارده سازی فایل ها در مک، چیز تازه ای نیست. هرگاه که ما نیاز به فرستادن چندین فایل به کسی از راه ایمیل یا سرویس های ابری هستیم، نیاز به فشرده سازی فایل های مک با استفاده از فرمت ZIP یا RAR داریم. برای انجام این کار نیاز به دانلود برنامه نخواهیم داشت. در این آموزش دو روش ZIP یا UNZIP کردن فایل ها را در مک به شما نشان خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

در انجام فرایند فشارده سازی اصل فایل شما برجای می ماند و این وضع در هیچ یک از ورژن های MacOS تفاوتی نخواهد داشت. اکنون به سراغ آموزش می رویم.

چگونه فایل ها را در مک ZIP کنیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

  1. در مک خود Finder را باز کرده و به دایرکتوری فایلی که می خواهید آن را فشارده سازی و ZIP کنید بروید.
  2. اکنون فایل های را که می خواهید فشرده سازی کنید، برگزینید و روی آنها کلیک راست کنید و در فهرست باز شده، Compress X items را کلیک کنید. در اینجا X به معنای تعداد آیتم های برگزیده شما می باشد.چگونه فایل ها را در مک ZIP کنیم؟
  3. با انجام گام پیشین، مک فایل های برگزیده را فشرده سازی نموده و یک Archive.ZIP را در همان پوشه برای شما می سازد.چگونه فایل ها را در مک ZIP کنیم؟,روشتک,raveshtech

چگونه فایل Zip را در مک Unzip کنیم؟

برای خارج کردن فایل ZIP از حالت فشرده  تنها کافیست که فایل ZIP را دوبار کلیکیده تا بصورت خودکار، فایل ZIP شده در همان پوشه Unzip می شوند.چگونه فایل Zip را در مک Unzip کنیم؟؟,روشتک,raveshtech

روش ZIP کردن فایل فایل ها در Terminal مک

  1. نخست برنامه Terminal در مک باز کنید. برنامه ترمینال مک را می توانید از بخش Lanchpad یا جستجوی مک باز کنید.
  2. سپس <zip archive.zip <filename تایپ کرده و کلید Enter/return را بزنید.بعنوان روش جایگزین می توانید ZIP archive.zip را در ترمینال تایپ کرده و سپس فایل های مورد نظر را در ترمینان drag and dope کنید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا