تلگرام

آموزش دیلیت اکانت تلگرام در ایفون و اندروید [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 4.3]

شاید شما هم از جمله کاربرانی باشید که بنا به هر دلیلی در پی دیلیت اکانت تلگرام خود هستید. اما با توجه به سیاست‌های تلگرام، حذف حساب تلگرام بسته به دستگاه مورد استفاده شما می‌تواند راهی متفاوت داشته باشد.  در این نوشتار به آموزش دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم، همچنین روش دیلیت اکانت تلگرام در ایفون و اندروید خواهیم پرداخت، پس با روشتک همراه باشید. در صورتی که علت حذف تلگرام دریافت نوتیفیکشن‌های زیاد است شاید بهتر باشد که به جای حذف، اقدام به سایلنت کردن تلگرام کنید.

آموزش ویدیویی دیلیت اکانت تلگرام بطور مستقیم یا با گوشی

دیلیت اکانت تلگرام در ایفون برای همیشه

روش حذف حساب تلگرام در گوشی آیفون، تقریبا همانند همان روش در گوشی اندروید است. برای انجام این کار گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
 • سپس Privacy and Security را تَپ کنید.
 • این بخش را به پایین پیموده و گزینه If Away for را تَپ کنید.
 • پس از آن می‌توانید یکی از گزینه‌های دلخواه 1 ماه، 3 ماه، 6 ماه، 1 سال را برای حذف حساب تلگرام پس از عدم فعالیت تعیین کنید. اما اگر می‌خواهید درجا اکانت تلگرام را پاک کنید باید گزینه Delete Accounts Now را برگزینید. 

دیلیت اکانت تلگرام در ایفون برای همیشه

دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم در مرورگر

پیش از آغاز این فرایند باید توجه داشته باشید که با حذف و پاک کردن حساب کاربری شما همه داده های شما از میان خواهد رفت و دیگر پیام ها، گپ های سکرت، گروه ها، رسانه و مواردی از این دست را با عضویت دوباره نخواهید داشت. پس پیش از انجام این کار به شما سفارش می کنیم که داده های مورد نظر خود را در جایی ذخیره کنید. در صورتی که هدفتان از حذف حساب تلگرام پاک کردن پیام‌هاست شاید بهتر باشد تا روش حذف پیام‌های تلگرام و تاریخچه آن را دنبال کنید.

هنگامی که در وبسایت تلگرام اقدام به حذف اکانت خود می کنید، یک پیام تائید نیز برای برنامه تلگرام در گوشی اندروید یا آیفون شما فرستاده خواهد شد، پس پیش از هر کاری می باید اپلیکیشن تلگرام را روی اندروید یا آیفون خود نصب داشته باشید.

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

  • در کامپیوتر یا گوشی، با استفاده از مرورگرهایی همانند کروم، فایرفاکس یا سافاری به لینک مستقیم Telegram’s Authorization website یا تائید هویت تلگرام بروید تا بتوانید اکانت خود را دیلیت کنید.
  • شماره تلفن همراه خود را بهمراه کد کشور وارد کنید و دکمه Next را کلیک کنید.
  • تلگرام برای اپلیکیشن نصب شده روی دستگاه شما یک کد تائید خواهد فرستاد. در دستگاه اندروید یا آیفون خود تلگرام را باز کرده و برگه گفتگویی را که تلگرام در آن کد تائید را برای شما فرستاده باز کنید.

   کد تائید فرستاده شده وبسایت تلگرام به اپلیکیشن تلگرام

  • پس از باز کردن برگه گفتگو می توانید در پایان پیام فرستاده شده، کد تائید مورد نظر را ببینید.

   چگونه اکانت تلگرام خود را با استفاده از وبسایت Telegram پاک کنیم؟

  • اکنون کد مورد نظر را در وبسایتی که برای دیلیت اکانت تلگرام باز کرده بودید تایپ کنید و سپس دکمه Sign in را انتخاب کنید.

   ورود به بخش مدیریت اکانت تلگرام

 • اکنون برای شما یک ابزار مدیریتی نمایش داده خواهد شد و برای پاک کردن حساب کاربری خود می توانید لینک Delete Account را انتخاب کنید.

  لینک Delete Account اکانت تلگرام

 • تلگرام از شما خواهد پرسید که آیا از حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید؟! حتی دلیل این کار را نیز از شما می پرسد که شما در پاسخ بدان آزاد خواهید بود. سپس دکمه Delete My Account را کلیک کنید.

  دکمه Delete My Account تلگرام

 • باز هم برای آخرین بار پنجره ای بالا می آید و از شما می خواهد که حذف اکانت خود را تائید کنید. پیش از تائید بهتر است بدانید که با پاک شدن اکانت شما برای چند روز با همان شماره نمی توانید دوباره در تلگرام عضو شوید. پس برای تائید دکمه Yes, Delete My Account را کلیک کنید.

  دکمه Yes, Delete My Account تلگرام

  با انجام گام های دیلیت اکانت تلگرام شما کامل می شود.

کاربران اندروید امکان حذف اکانت تلگرام را بطور مستقیم روی دستگاه خود ندارند و تنها می توانند بازه زمانی مشخصی را تعیین نمایند تا درصورت عدم فعالیت، حساب آنها برای همیشه پاک شود و در صورت نیاز به حذف فوری می‌باید از طریق وبسایت تلگرام اقدام به حذف اکانت خود کنند. در مقابل با توجه به سختگیری‌های اپل، کاربران آیفون و آیپد افزون بر امکان تعیین بازه عدم فعالیت، می‌توانند بطور مستقیم اکانت خود را در دستگاهشان حذف کنند.

برنامه تلگرام یک برنامه پیام‌رسان است که بر حفظ حریم خصوصی تاکید دارد. این برنامه‌‌ را کاربران افزون بر گوشی‌های هوشمند اندروید و آیفون، می‌توانند در سیستم‌‌ عامل‌هایی همانند ویندوز و مک و حتی لینوکس نیز نصب کنند. از آنجایی که کمپانی تلگرام برای انصراف کاربران از حذف حساب تلگرام، کمی فرایند آن را متفاوت ساخته و تا اندازه‌ای متفاوت نموده است. کاربران نیاز خواهند داشت تا افزون بر یادگیری روش حذف اکانت تلگرام، از جنبه‌های گوناگون آن نیز آگاه باشند.

در گوشی های اندروید امکان حذف فوری اکانت تلگرام نیست و کاربران تنها ای امکان را دارند که تعیین نماییند تا پس از عدم انجام یک ماه یا چند ماه فعالیت، حساب تلگران آنها حذف شود. در گوشی های آیفون کاربران افزون بر روش اندروید، می‌توانند دردم اکانت را نیز پاک کنند. جدا از این شما می‌توانید به بخش احراز هویت وبسایت تلگرام بروید و در آنجا اقدام به حذف اکانت تلگرام خود کنید.

دیلیت اکانت تلگرام با گوشی اندروید

تلگرام در صورت غیر فعال بودن اکانت شما برای 6 ماه، داده های آن را پاک خواهد کرد. هرچند که ما می توانید با ویرایش بخش تنظیمات این بازه زمانی را تغییر دهید. شما می توانید بازه های زمانیی همچون یک ماه، 3 ماه و یا حتی یک سال را برگزینید تا پس از غیرفعال بودن اکانت شما برای این بازه، تلگرام داده های آن را دیلیت خواهد کرد. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. در تلگرام اندروید، با تَپ کردن منوی 3 خطی، فهرستی از گزینه ها نمایش داده می شود که در میان آنها باید گزینه تنظیمات یا Settings را برگزینید. پس از آن در بخش تنظیمات، Privacy & Security یا حریم خصوصی و امنیت را تَپ کنید.

  غیرفعال کردن اکانت تلگرام

 2. سپس این بخش را به پایین پیموده تا عنوان Delete my account یا حذف حساب کاربری من را ببینید. در اینجا گزینه If away for یا اگر برای این مدت نبودید را برگزینید.

  گزینه If away for یا اگر برای این مدت نبودید

 3. اکنون از میان چهار گزینه 1 ماه، 3 ماه، 6 ماه و 1 سال یکی را انتخاب کنید.

  غیرفعال کردن اکانت تلگرام

توجه داشته باشید که شما نمی توانید اکانت خود را بصورت کوتاه مدت و موقت غیرفعال کنید. تنها راه پیش روی، این است که اکانت یا حساب کاربری Telegram خود را به سادگی به حال خود رها کنید و پس از آن اکانت تلگرام خود را از گوشی اندروید یا آیفون پاک کنید.

پیامد های دیلیت اکانت تلگرام

پیش از دیلیت اکانت تلگرام بهتر است که پیامدهای این کار را بدانیم. با دیلیت اکانت تلگرام این برنامه به شما می گوید که همه گپ ها و داده های شما پاک خواهد شد. اکانت شما برای همیشه از میان رفته و پیام ها، به همراه مخاطبان دیلیت می شوند. در مورد گروه ها و کانال ها پس از دیلیت اکانت تلگرام شما، سرپرستان و مدیران این کانال ها و گروه ها همچنان حفظ خواهد شده و به کار خود ادامه خواهند داشت.

توجه پس از حذف اکانت تلگرام خود، نمی توانید در چند روز آینده با همان شماره تلفن یک اکانت تازه بسازید.

بکاپ گرفتن از تلگرام

از آنجا که تلگرام نمی گذارد تا اکانت و حساب خود را موقتا ببندید، با پاک شدن اکانت دیگر به داده های خود دسترسی نخواهید داشت. اما خوشبختانه شما این امکان را دارید تا با استفاده از گزینه export در نسخه دسکتاپ می توانید گفتگوهای خود را ذخیره کنید.

 1. در کامپیوتر ویندوز خود برنامه تلگرام را نصب کنید. پس از آن آیکون 3 خطی بالای برنامه را کلیک کنید و در نامگوی باز شده Settings را کلیک کنید.

بخش Settings تلگرام برای بکاپ گرفتن از تلگرام

 1. پس از آن Advanced را کلیک کنید و آن را به پایین پیموده تا اینکه Export Telegram Data را پیدا کنید. پس از آن نوع داده‌ای را که می‌خواهید export کنید (به فارسی اِسبَردن یا صادر کردن) تعیین کنید و پس از آن دکمه Export را کلیک کنید.

بکاپ گرفتن از تلگرام

 1. شما همچنین می‌توانید بطور اختصاصی گفتگوی دلخواه خود را باز کنید، منوی 3 نقطه بالای پنجره گفتگو را کلیک کنید. در منوی نمایش داده export chat history را برگزدیده و سپس آیتم های مورد نظر خود را برای اکسپورت کردنبرگزینید. پس از آن دکمه Export را کلیک کنید.

اکسپورت کردن داده های اکانت تلگرام

چرا شاید بخواهید اقدام به حذف حساب تلگرام کنید؟

با اینکه تلگرام یکی از پیشرفته ترین و حتی به ادعای برخی کارشناسان برترین برنامه پیام‌رسان است که امکانات گسترده‌ای را در اختیار کاربران، می‌گذارد. شاید برخی از کاربران به برخی از دلایل همانند دلایل زیر دست به دیلیت اکانت تلگرام بزنند.

دوستانتان دیگر در تلگرام نیستند

ار آنجایی که عمده دلیل حضور در شبکه‌های اجتماعی ارتباطات اجتماهی و همراهی در این شبکه‌ها با دوستان و خویشان و یا همکارها، می‌باشد. پس شاید در صورت ترک این برنامه توسط آنها، شاید شما هم بخواهید که آن را ترک کنید.

عدم رمزگذاری پیام‌ها

از آنجایی که در پیام رسان تلگرام، بطور پیش‌فرض گفتگوهای میان کاربران رمزگذاری نمی‌شود. این وضعیت که مورد انتقاد کارشناسان نیز واقع شده است، می‌تواند یکی از دلایل حذف حساب تلگرام باشد. البته شما این امکان را دارید تا با فعال کردن ویژگی Secret Chats، مشکل رمزگذاری نشدن گفتگوها را در اکانت تلگرام خود برطرف کنید. 

گرداوری داده‌ها

برنامه تلگرام برای پیشبرد منافع قانونی خود و ارائه خدمات، این امکان را دارد تا داده‌های کاربران را تا یکسال از دستگاه آنها گرداوری و ذخیره کند. این برنامه برخی از داده‌های شخصی کاربران همانند نام، شماره تلفن، نشانی ایمیل، و حتی لوکیشن آنها را در صورت فعال بودنش گرداوری کند.

این برنامه همچنین پیام‌های گفتگوها، عکسها، فایلها، ویدیوها و دیگر اسناد اشتراک گذاری شده توسط کاربران را ذخیره سازی می‌کند. کمپانی می‌گوید که این داده‌ها دارای رمزگذاری بسیار توانمندی می‌باشند، هرچند که در صورت اجبار، می‌توانند در اختیار دولت‌ها قرار گیرند.

هرچند که تلگرام ادعا میکند که تاکنون مجبور نشده اطلاعات کاربران را در اختیار مقامات قرار دهد. اما مجله اشپیگل آلمان، آشکار ساخته است که تلگرام، اطلاعات کاربران را بعنوان بخشی از پژوهش‌های جنایی در زمینه تروریزم و کودک آزاری به پلیس آلمان ارائه داده است.

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا