how toiOSاندرویدتلگرام

دیلیت اکانت تلگرام در گوشی های اندروید و آیفون با استفاده از مرورگر

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیلیت اکانت تلگرام در گوشی های اندروید و آیفون

تلگرام از ویژگی ای برخوردار است که می تواند اکانت شما را در صورت وارد نشدن پس از 6 ماه حذف می نماید، اما گزینه ای برای پاک کردن اکانت از طریق خود برنامه در اختیار کاربرانش نمی گذارد و برای این کار کاربران می باید از وبسایت تلگرام استفاده کنند. در این آموزش می خواهیم روش در این آموزش می خواهیم روش دیلیت اکانت تلگرام در گوشی های اندروید و آیفون، غیرفعال کردن اکانت تلگرام و اکسپورت کردن داده های اکانت تلگرام به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

نکات مهم مربوط به حذف اکانت تلگرام

پیش از آغاز این فرایند باید توجه داشته باشید که با حذف و پاک کردن حساب کاربری شما همه داده های شما از میان خواهد رفت و دیگر پیام ها، گپ های سکرت، گروه ها، رسانه و مواردی از این دست را با عضویت دوباره نخواهید داشت. پس پیش از انجام این کار به شما سفارش می کنیم که داده های مورد نظر خود را در جایی ذخیره کنید.

نصب بودن Telegram روی گوشی

هنگامی که در وبسایت تلگرام اقدام به حذف اکانت خود می کنید، یک پیام تائید نیز برای برنامه تلگرام در گوشی اندروید یا آیفون شما فرستاده خواهد شد، پس پیش از هر کاری می باید اپلیکیشن تلگرام را روی اندروید یا آیفون خود نصب داشته باشید.

چگونه حساب تلگرام خود را با استفاده از وبسایت Telegram پاک کنیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

  1. در رایانتور یا گوشی، با استفاده از مرورگرهایی همانند کروم، فایرفاکس یا سافاری به وبسایت Telegram’s Authorization website یا تائید هویت تلگرام بروید تا بتوانید اکانت خود را دیلیت کنید.
  2. شماره تلفن همراه خود را بهمراه کد کشور وارد کنید و دکمه Next را کلیک کنید."روش
  3. تلگرام برای اپلیکیشن نصب شده روی دستگاه شما یک کد تائید خواهد فرستاد. در دستگاه اندروید یا آیفون خود تلگرام را باز کرده و برگه گفتگویی را که تلگرام در آن کد تائید را برای شما فرستاده باز کنید.
   کد تائید فرستاده شده وبسایت تلگرام به اپلیکیشن تلگرام
   کد تائید فرستاده شده وبسایت تلگرام به اپلیکیشن تلگرام
  4. پس از باز کردن برگه گفتگو می توانید در پایان پیام فرستاده شده، کد تائید مورد نظر را ببینید.
   چگونه اکانت تلگرام خود را با استفاده از وبسایت Telegram پاک کنیم؟
   چگونه اکانت تلگرام خود را با استفاده از وبسایت Telegram پاک کنیم؟
  5. اکنون کد مورد نظر را در وبسایتی که برای دیلیت اکانت تلگرام باز کرده بودید تایپ کنید و سپس دکمه Sign in را انتخاب کنید.
   ورود به بخش مدیریت اکانت تلگرام
   ورود به بخش مدیریت اکانت تلگرام

ابزار مدیریتی اکانت تلگرام

 1. اکنون برای شما یک ابزار مدیریتی نمایش داده خواهد شد و برای پاک کردن حساب کاربری خود می توانید لینک Delete Account را انتخاب کنید.
  لینک Delete Account اکانت تلگرام
  لینک Delete Account اکانت تلگرام
 2. تلگرام از شما خواهد پرسید که آیا از حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید؟! حتی دلیل این کار را نیز از شما می پرسد که شما در پاسخ بدان آزاد خواهید بود. سپس دکمه Delete My Account را کلیک کنید.
  دکمه Delete My Account تلگرام
  دکمه Delete My Account تلگرام
 3. باز هم برای آخرین بار پنجره ای بالا می آید و از شما می خواهد که حذف اکانت خود را تائید کنید. پیش از تائید بهتر است بدانید که با پاک شدن اکانت شما برای چند روز با همان شماره نمی توانید دوباره در تلگرام عضو شوید. پس برای تائید دکمه Yes, Delete My Account را کلیک کنید.
  دکمه Yes, Delete My Account تلگرام
  دکمه Yes, Delete My Account تلگرام

  با انجام گام های دیلیت اکانت تلگرام شما کامل می شود.

غیرفعال کردن اکانت تلگرام

تلگرام در صورت غیر فعال بودن اکانت شما برای 6 ماه، داده های آن را پاک خواهد کرد. هرچند که ما می توانید با ویرایش بخش تنظیمات این بازه زمانی را تغییر دهید. شما می توانید بازه های زمانیی همچون یک ما، 3 ماه و یا حتی یک سال را برگزینید تا پس از غیرفعال بودن اکانت شما برای این بازه، تلگرام داده های آن را دیلییت خواهد کرد. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ
 1. در تلگرام اندروید یا آیفون خود با تپیدن منوی 3 خطی، فهرستی از گزینه ها نمایش داده می شود که در میان آنها باید گزینه تنظیمات یا Settings را برگزینید. پس از آن در بخش تنظیمات Privacy & Security یا حریم خصوصی و امنیت را بتپید.
  غیرفعال کردن اکانت تلگرام
  غیرفعال کردن اکانت تلگرام
 2. سپس این بخش را به پایین پیموده تا عنوان Delete my account یا حذف حساب کاربری من را ببینید. در اینجا گزینه If away for یا اگر برای این مدت نبودید را برگزینید.
  گزینه If away for یا اگر برای این مدت نبودید
  گزینه If away for یا اگر برای این مدت نبودید
 3. اکنون از میان چهار گزینه 1 ماه، 3 ماه، 6 ماه و 1 سال یکی را انتخاب کنید.
  غیرفعال کردن اکانت تلگرام

توجه داشته باشید که شما نمی توانید اکانت خود را بصورت کوتاه مدت و موقت غیرفعال کنید. تنها راه پیش روی این است که اکانت یا حساب کاربری Telegram خود را به سادگی به حال خود رها کنید و پس از آن اکانت تلگرام خود را از گوشی اندروید یا آیفون پاک کنید.

پیامد های دیلیت اکانت تلگرام

پیش از دیلیت اکانت تلگرام بهتر است که پیامدهای این کار را بدانیم. با دیلیت اکانت تلگرام این برنامه به شما می گوید که همه گپ ها و داده های شما پاک خواهد شد. اکانت شما برای همیشه از میان رفته و پیام ها، به همراه مخاطبان دیلیت می شوند. در مورد گروه ها و کانال ها پس از دیلیت اکانت تلگرام شما، سرپرستان و مدیران این کانال ها و گروه ها همچنان حفظ خواهد شده و به کار خود ادامه خواهند داشت.

توجه پس از حذف اکانت تلگرام خود، نمی توانید در چند روز آینده با همان شماره تلفن یک اکانت تازه بسازید.

اکسپورت کردن داده های اکانت تلگرام

از آنجا که تلگرام نمی گذارد تا اکانت و حساب خود را موقتا ببندید، با پاک شدن اکانت دیگر به داده های خود دسترسی نخواهید داشت. اما خوشبختانه شما این امکان را دارید تا با استفاده از گزینه export در نسخه دسکتاپ می توانید گفتگوهای خود را ذخیره کنید.

 1. در رایانتور (یا همان کامپیوتر) ویندوز خود برنامه تلگرام را نصب کنید. سپس گفتگوی دلخواه خود را باز کنید، منوی 3 نقطه بالای پنجره گفتگو را کلیک کنید. در منوی نمایش داده export chat history را برگزدیده و سپس آیتم های مورد نظر خود را برای اکسپورت کردنبرگزینید. پس از آن دکمه Export را کلیک کنید.
اکسپورت کردن داده های اکانت تلگرام
اکسپورت کردن داده های اکانت تلگرام

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا