how toاندروید

روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت

روش پنهان کردن برنامه های اندروید

هنگامی که به پنهان کردن یک برنامه در اندروید می اندیشیم، احتمالا ذهن ما به سمت غیرفعال کردن و یا حذف نمودنش از گوشی می رود. اما این روش چندان مناسب نبوده و باعث می شود که همه داده های برنامه پاک شده از میان برود و برای استفاده از برنامه می باید، همه چیز را از نو آغاز کنید. برای جلوگیری از چنین وضعیتی راه های متفاوتی دیگری نیز خواهید داشت.

هرکسی می تواند دلیل ویژه ای برای پنهوان نمودن برنامه ها داشته باشد. برخی می خواهند قرار های خود را پنهان کنند، برخی می خواهند VPN و یا حتی برنامه های شبکه های اجتماعی و مواردی از این دست را مخفی و پنهان کنند. البته شاید بسیاری از بزرگسالان بخواهند با پنهاندن برنامه ها، آنها را از دسترس کودکان خود دور نگاه دارند.

برای اینکه دیباچه سخن چندان به درازا نکشد، بهتر است پنج روش پنهان سازی برنامه ها را در گوشی های اندروید را به شما نشان دهیم.

 1. استفاده از لانچر های درونی گوشی

گوشی های هوشمند برندهایی همانند سامسونگ، وانپلاس و یا ردمی، ویژگی هایی درونی را برای پنهان سازی برنامه ها به وسیله لانچرهایشان پیشنهاد می کنند

 • پنهاندن برنامه ها با لانچر One UI سامسونگ
  1. فضایی خالی را در صفحه اصلی گوشی سامسونگ گلکسی خود، بلند-بتپید (لمس کردن و نگه داشتن) سپس آیکون Settings یا تنظیمات را بتپید. اکنون بخش باز شده را به پایین پیموده و گزینه Hide apps را بتپید.

  روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان

  2. سپس برنامه ای را که می خواهید مخفی و پنهان کنید، برگزیده و Apply یا اعمال را بتپید.

  روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان
  روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان
 • پنهان کردن برنامه در گوشی های ردمی شیائومی
  1. در گوشی هایی که MIU روی آنها ران می شود، می باید نخست به بخش Security یا امنیت گوشی خود بروید، پس از آن به بخش App Lock رفته و برنامه ای را که می خواهید مخفی و پنهان کنید، آنجا بیافزائید.

  پنهان کردن برنامه در گوشی های ردمی شیائومی پنهان کردن برنامه در گوشی های ردمی شیائومی
 • پنهان کردن برنامه در گوشی های وان پلاس
  1. در لانچر گوشی وان پلاس خود، کشوی برنامه را باز کرده و لبه سمت چپ نمایشگر گوشی را به سمت راست بکشید. اکنون بخش Hidden Space را خواهید دید. پس از آن آیکون + را در بالا-راست برنامه تپیده و برنامه های دلخواه خود را برای پنهان سازی برگزینید.

  پنهان کردن برنامه در گوشی های وان پلاس پنهان کردن برنامه در گوشی های وان پلاس

 

 1. استفاده از لانچرهای جانبی برای مخفی کردن برنامه های اندریود

اگر گوشی شما از لانچرهایی درونی برای پنهاندن برنامه پشتیبانی نمی کند، شما می توانید از لانچرهایی همانند POCO یا Evie بهره ببرید. شما می توانید برنامه های گوشی خود را با استفاده ازگزینه پنهان سازی اپلیکیشن که در تنظیمات این برنامه ها جای دارد پنهان کنید.

 1. تغییر نام و ـغییر آیکون برنامه با لانچر Nova در گوشی اندروید

اپلیکیشن هایی که در گوشی خود دارید با نام و آیکون یا نمادشان شناسایی می شوند. در این بخش بروش تغییر نام و آیکون اپلیکیشن های اندروید را با استفاده از لانچر Nova به شما نشان خواهیم داد.

 • به کشوی برنامه گوشی خود رفته و Nova Luncher را باز کنید. برنامه ای را که می خواهید پنهاید، بلند-تپیده (لمس و کمی نگه داشتن) در فهرست باز شده گزینه Edit را بتپید.
  روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان
  روش پنهان کردن برنامه های اندروید با 5 شیوه متفاوت و آسان
 • اکنون می توانید در زیر عنوان App Label نام برنامه را تغییر دهید. بکوشید نامی همانند ماشین حساب یا تقویم را انتخاب کنید تا توجهی بدان جلب نشود. پس از آن دکمه آیکون را بتپید و بکوشید آیکون و نمادی برگزینید که تو چشم نباشد.
  تغییر نام و ـغییر آیکون برنامه با لانچر Nova در گوشی اندروید
  تغییر نام و ـغییر آیکون برنامه با لانچر Nova در گوشی اندروید
 1. تغییر نام پوشه در گشوی اندروید

یکی دیگر از راه های آسان و ساده برای مخفی نمودن برنامه، تغییر نام آن می باشد. بدین صورت که نامی را برای پوشه برگزینید که توجه بیننده را به خود جلب نکند.

در این روش پوشه یا فولدر مورد نظر شما را بسته به اینکه آن را به کجا افزوده باشید می تواند هم در کشوی برنامه و هم در صفحه اصلی پنهان شود، در حالی که همه لانچرها به شما این امکان را می دهند تا پوشه برنامه را به صفحه اصلی بیافزائید، تنها شمار کمی از آنها امکان افزودن پوشه برنامه را به کشوی برنامه فراهم می سازند.

 1. استفاده از ویژگی چندکاربره برای مخفی کردن برنامه های اندروید

اگر می خواهید برنامه ها را بدون لانچر پنهان سازید، می توانید از ویژگی multiple users feature بهره ببرید. در این روش شما می باید یک کاربر یا user تازه بسازید و برنامه های رازین و سکرت خود را در آن نصب کنید. هر پروفایل مستقل و خودگردان بوده، از این روی در پروفایل های دیگر نمی توان برنامه پروفایل دیگر را دید.

برای ساخت نو کاربر یا new user، می باید نخست به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید. سپس گزینه Multiple users یا چند کاربره را بتپید. پس از آن دکمه Add a user یا افزودن کاربر را بتپید. البته نام منوی ها شاید گوشی به گوشی متفاوت باشد و شما گزینه کاربر جدید یا new user داشته باشید. پس از ساختن کاربر تازه می توانید وارد پروفایل آن شده و برنامه های دلخواه خود را در آن نصب کنید.

استفاده از ویژگی چندکاربره برای مخفی کردن برنامه های اندروید استفاده از ویژگی چندکاربره برای مخفی کردن برنامه های اندروید

 

منبع
guidingtech

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا