آموزش اپل واچ

بهترین واچ فیس های اپل واچ را در برنامه Facer پیدا کنید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 13 میانگین: 3.8]

ساعت هوشمند اپل واچ کمپانی اپل، عملا تبدیل به استاندارد طلایی در میان ساعت‌های هوشمند شده است و این کمپانی در پایان سال 2022، بطور کاملا جدی رده بازی خود را در این زمینه نسبت به رقبایش بالاتر برده است. در این نوشتار می‌خواهیم بهترین واچ‌‌ فیس های اپل واچ را به شما معرفی کنیم و افزون بر آن روش پیدا کردن بهترین واچ‌ فیس‌ ها را در برنامه Facer به شما نشان خواهیم داد، پس با روشتک همراه باشید.

 اگرچه اپل واچ سری 8 را نیز بطور سنتی بعنوان یک مدل آپدیت شده نسبت به نسل‌های پیشین روانه بازار کرد اما افزودن شدن اپل واچ اولترا و نیز نسل دوم اپل واچ SE که یک ساعت هوشمند با قیمتی مقرون‌به صرفه است، هیجان برانگیز بود.

بهترین واچ فیس های اپل واچ

از آنجایی که ساعت هوشمند جدای از کاربردهایش، تبدیل به یکی از پوشیدنی‌های فشن شده است و جای خود حتی در صنعت مود نیز باز کرده است. اپل در کنار عرضه بند و تسمه امکانات سفارشی سازی بیشماری را برای واچ فیس اپل واچ فراهم نموده است تا مناسب هر مد و تیپی باشد. برای یادگیری روش افزودن واچ فیس به اپل واچ بصورت مستقیم یا با استفاده از آیفون نیز می‌توانید، آموزش ما را در این زمینه بخوانید.

محدودیت واچ فیس اپل واچ

این نکته را هم باید بدانید که ما هنوز به جایی نرسیده ایم که بتوانیم واچ فیس اپل واچ را با استفاده از برنامه‌های جانبی رو ساعت هوشمند خود نصب کنیم. در این میان حتی تازه‌ترین سیستم عامل اپل واچ که watchOS 9 می‌باشد نیز از چنین توانی برخوردار نیست. واچ فیس های اپل واچ را کمپانی اپل گاهبگاه منتشر می‌کند. این انتشار هم برای هماهنگی اپل واچ با بندهایی است که در مناسبت‌های ویژه همچون Pride Month، Black History Month، و یا بازی‌های المپیک تابستانی عرضه می‌شود.

بهترین واچ فیس های اپل واچ

به جز اپل واچ سری 3 که دیگر از سوی اپل پشتیبانی نمی‌شود، تقریبا همه واچ فیس ها در اپل واچ های پس از آن که روی خود watchOS 9 را دارند، در دسترس می‌باشد. البته واچ فیس های Modular Duo و Contour در این میان استثنا هستند و تنها روی اپل واچ های سری 7 و سری 8  و اپل واچ Ultra نصب می‌شوند. همچنین از آنجایی که اپل واچ اولترا برای دوستداران ماجراجویی  طراحی شده است، این ساعت هوشمند دارای یک واچ فیس اختصاصی به نام Wayfinder می‌باشد.

از آنجایی که از میان 57 واچ فیس اپل واچ، نصب و تست هر یک می‌تواند زمانبر و خسته کننده باشد، در ادامه معفی تازه‌ترین و بهترین واچ فیس های اپل واچ خواهیم پرداخت.

بهترین واچ فیس های اپل واچ

واچ فیس Lunar

واچ فیس لونار یک افزوده ارزشمند برای ماه بین ها و کسانیست که دوست دارند از گاهشماری جایگزین بهره ببرند. از آنجایی که اپل به دلایل نا مشخصی گاهشماری چینی، عبری و عربی را  در watchOS 9 از روی اپل واچ خود برداشته است. یک از بهترین واچ فیس های اپل واچ برای این کاربران واچ فیس Lunar است تا این مشکل را برای آنها حل کند. در این واچ فیس شما دو ساعت آنالوگ و دیجیتا خواهید داشت. این واچ فیس همچنین در چهارگوشه خود دارای کامپلیکیشن می‌باشد.

بهترین واچ فیس های اپل واچ
واچ فیس Lunar

واچ فیس Metropolitan

واچ فیس متروپولیتن نیز یک واچ فیس تازه و شیک است و بی گمان از بهترین واچ فیسهاست.  این واچ فیس در چهارگوشه‌اش دارای جایگاه ابزارک‌ (اپل، آن را کامپلیکیشن می‌نامد) و دسته‌ای از شماره‌ها می‌باشد که می‌توانید استایل آن را با چرخاندن Digital Crown/تاج دیجیتال تغییر دهید. واچ فیس Metropolitan همچنین در مدل‌های تازه اپل واچ،  دارای ویژگی نمایش همیشه روشن می‌باشد. هنگامی که اپل واچ بیدار است، اعداد در حالت انیمشن و پویایی می باشند، اما در حالت خواب تبدیل به خط می‌شوند.

واچ فیس Metropolitan

واچ فیس Playtime

واچ فیس پلی تایم که به تازگی وارد مجموعه فیس واچ ها شده است بیشتر مناسب بازی کودکان می باشد. این واچ فیس جایگاه ابزارک یا کامپلیکیشن ندارد. تنها جنبه سرگرمی آن این است که نمایش ساعت به ریخت کاراکترهای کارتونی کودکانه می‌باشد که به لمس شما واکنش نشان می‌دهند.

واچ فیس Playtime

واچ فیس Astronomy

واچ فیس ستاره‌شناسی همانطور که از نامش پیداست، افزون بر نمایش خورشید و ماه، بطور 3D، زمین را نیز به شکل کروی نمایش می‌دهد. در این واچ فیس شما می‌توانید با چرخاندن تاج دیجیتال، میان نماهای فرضی سامانه خورشیدی، ماه و زمین جابجا شوید.

همچنین با تغییر ساعت جهت تابش خورشید بر پایه مدل خورشید مرکزی، روی کره فرضی زمین، تغییر می‌کند. شما همچنین می‌توانید روی نمای کره زمین زوم کنید و آن را در پس زمینه اپل واچ خود ثابت کنید. در کل امکان چرخاندن کره فرضی زمین در این ساعت بسیار روان و هموار است. در بخش فونت هم امکان تغییر فونت ساعت را خواهید داشت.

واچ فیس Astronomy از بهترین واچ فیس های اپل واچ

واچ فیس Portraits

در واچ فیس پرتره شما می‌توانید تصویر خود و یا هر تصویری همچون تصویر حیوان خانگی خود را روی اپل واچ بیاندازید. برای این کار باید تصویر را از آیفون به اپل واچ خود بفرستید. شما می توانید عکس را با زوم دلخواه در پس‌زمینه واچ فیس اپل واچ ثابت کنید.

واچ فیس Portraits

واچ فیس Modular

واچ فیس ماژولار برای کسانی مناسب است که میخواهند افزون بر ساعت، اطلاعات بیشتری را در واچ فیس خود ببینند. برای همین این واچ فیس دارای 6 کامپلیکیشن است تا کاربران ابزارهای دلخواه خود را برای نمایش در صفحه اصلی ساعت، بیافزاید. در watchOS 9، واچ فیس ماژولار آپدیت شده است که امکان تغییر رنگ پس زمینه و واچ فیس را بطور رنگین کمانی، یا یک رنگ مشخص و حتی رنگ گرادیانت که بازه دو رنگ متفاوت است فراهم ساخته است.

واچ فیس Modular از بهترین واچ فیس های اپل واچ

واچ فیس Wayfinder

واچ فیس راه‌یاب یا وی فایندر را کمپانی اپل، مخصوص سری اپل واچ اولترا طراحی کرده است. این واچ فیس برای طبیعت گردی بسیار مناسب می‌باشد و صفحه نمایش ساعت آن دارای پادیست/کنتراست بالاست تا حتی زیر نور خورشید نیز، صفحه خوانش پذیر باشد. واچ فیس Wayfinder در چهارگوشه خود دارای کامپلیکیشن است.

واچ فیس Wayfinder

با تپ کرن رینگ کناری ساعت، می‌توانید آن را تبدیل به یک قطب نما کنید تا طول و عرض جغرافیایی را در رینگ درونی ساعت به شما نمایش داده شود. این واچ فیس همچنین دارای یک حالت شب یا Night Mode است که عناصر واچ فیس را قرمز می‌کند تا در گشت و گذار شبانه خود دید خوبی داشته باشید.

واچ فیس Wayfinder از بهترین واچ فیس های اپل واچ

واچ فیس California 

در صورتی به دنبال یک نمای کلاسیک در ساعت هوشمند خود هستید، واچ فیس کالیفورنیا، یکی از بهترین واچ فیس های اپل واچ برای شما خواهد بود. این واچ فیس دارای ویيگی نمایش همیشه روشن است. شما حتی می‌توانید میسی/میکسی از اعداد رومی و عربی در استایل‌های متفاوت داشته باشید تا نمای ساعت شما کلاسیک‌تر شود. این واچ فیس دارای دو کامپلیکیشن است.

واچ فیس California 

واچ فیس Chronograph Pro

با واچ فیس گاه‌نگار یا کرونوگراف، می‌توانید، گاه‌سنج یا کرونومتر کلاسیک قدیمی را با حالت‌هایی برای گرفتن زمان در مقیاس 60، 30، 6، یا 3 ثانیه در اختیار داشته باشد. همچنین با استفاده از آن می‌توانید از ابزار دوری‌سنج/trachymeter برای اندازه گیری سرعت، بر پایه زمان مسافرت در یک فاصله ثابت، استفاده کنید. با تپ کردن میانه واچ فیس می‌توانید وارد حالت timing شوید. این watch face همچنین دارای 4 کامپلیکیشن یا جایگاه ابزارک می‌باشد.

واچ فیس Chronograph Pro از بهترین واچ فیس های اپل واچ

واچ فیس Contour

ساعت چهره کانتور نیز در واقع یک واچ فیس هنری است که نخستین بار در اپل واچ سری 7 معرفی گردید و دارای کناره‌هایی با خمیدگی‌های هنری می‌باشد. اعداد در این چهره، با یک فونت سفارشی در لبه‌های نمایشگر نشان داده می‌شوند. این فیس نیز دارای دو کامپلیکیشن است.

واچ فیس Contour

واچ فیس Memoji

واچ فیس مموجی شاید تنها چهره‌ای باشد که کاربر می‌تواند سفارشی سازی دلخواه خود را روی آن انجام دهید. دلیل آن هم، این است که کاربر می‌تواند آواتار خود را روی ساهت هوشمند اپل واچ سفارشی سازی کند. در این واچ فیس، شما می‌توانید از انیموجی‌های استاندارد اپل و یا مموجی‌ای را که با برنامه watchOS Memoji  ساخته اید، در پس زمینه واچ فیس استفاده کنید.

واچ فیس Memoji

واچ فیس Gradient

اگر به دنبال چهره و فیس رنگین و ساده هستید، واچ فیس گرادیانت، می‌تواند یکی از بهترین واچ فیس های اپل واچ برای شما باشد. این چهره دارای 4 کامپلیکیشن است.

واچ فیس Gradient

واچ فیس Infograph

واچ فیس اینفوگراف در سال 2018 و در اپل واچ سری 4 معرفی گردید. این واچ فیس دارای 4 جایگاه ابزارک در چهارگوشه و دارای 4 جایگاه ابزارک در دایره اصلی فیس واچ است.

واچ فیس Infograph

بهترین واچ فیس های اپل واچ را در برنامه Facer پیدا کنید

اپل واچ دارای یک کتابخانه بزرگ تو-ساخت از واچ فیس ها با استایل ها و complication های متفاوت می باشد که دارای هزاران پتانسیل سفارشی سازی می باشند. اما ایا می خواهید از دردسر ساخت واچ فیس خودتان رهایی یابید؟ با ما همراه باشید تا روش یافتن بهترین واچ فیس های اپل واچ را به شما نشان دهیم.

در حالی که اپل واچ هنوز از واچ فیس های برنامه های جانبی استفاده نمی کنید، ویژگی Face Sharing که در watchOS 7 معرفی گردید، امکان وارد کردن و یا افزودن واچ فیس های از پیش سفارشی سازی شده را برای کاربران فراهم می نماید. این درست جایی است که Facer به کار می آید.

Facer در واقه یک انجمن آنلاین است که کاربران اپل واچ می توانند در آن واچ فیس های خود را ساخته و یا با دیگران به اشتراک بگذارند. برنامه Facer رایگان بوده و شما می توانید با آن از واچ فیس هایی که از سوی کاربران این انجمن آپلود شده اند بهره ببرید.

چگونه واچ فیس دلخواه خود را در Facer پیدا کنیم؟

 1. برای آغاز کار برنامه Facer را دانلود کرده و آن را باز کنید. اکنون می توانید برای یافتن واچ فیس دلخواه خود در آن به جستجو بپردازید. شما همچنین می توانید واچ فیس های ترند شده را نیز در این برنامه ببینید. پس از یافتن واچ فیس دلخواه خود، به سادگی آن را بتپید (با انگشت به آن بزنید).
  بهترین واچ فیس های اپل واچ را در برنامه Facer پیدا کنید
  بهترین واچ فیس های اپل واچ را در برنامه Facer پیدا کنید
 2. اکنون می توانید پیش نمایش واچ فیس برگزیده را ببینید. پس از آن برای افزودنش، در کنار دکمه Add را بتپید.
  چگونه واچ فیس دلخواه خود را در Facer پیدا کنیم؟
  چگونه واچ فیس دلخواه خود را در Facer پیدا کنیم؟
 3. این کار واچ فیس برگزیده شما را در برنامه Watch ایفون شما باز خواهد کرد. اگر ویژگی های complications را نصب نکرده باشید، برنامه Watch ان را به شما یاداور خواهد شد.
  برنامه Watch
  برنامه Watch
 4. اکنون دکمه Continue را بتپید.
  دکمه Continue اپل واچ
  دکمه Continue اپل واچ
 5. برنامه واچ جهت نصب آنها در میان برنامه هایی که روی اپل واچ و آیفون شما نصب نشده اند پیمایش خواهد کرد. شما می توانید این بخش را با تپیدن Continue Without This App رها کنید و یا برای نصب دکمه Get را بتپید.
  دکمه Get اپل واچ
  دکمه Get اپل واچ
 6. اگر دکمه Get را زده باشید، می توانید برنامه را یکراست روی اپل واچ خود دانلود و نصب کنید و نیازی به رفته به App Store نخواهید داشت.بهترین واچ فیس های اپل واچ را در برنامه Facer پیدا کنید
 7. پس از پایان فرایند، دکمه Done را بتپید.
 8. و درست همانند تصویر زیر، شما واچ فیش افزوده سفارشی سازی شده را در اپل واچ خود خواهید داشت که می توانید آن را در ته بخش My Faces پیدا کنید.
  بخش My Faces
  بخش My Faces
 9. از آنجایی که واچ فیس برگزیده، واپسین واچ فیس افزوده به ساعت شماست، اپل واچ خود به آن جابجا و سوئیچ می شود.واچ فیس

شما همچنین می توانید با تپیدن و نگه داشتش، آن را سفارشی سازی کنید.

منبع
howtogeek

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا