iOSآموزش های پایه آیفون

آموزش روش کار با مرورگر Safari در آیفون

آموزش روش کار با مرورگر Safari در آیفون

آموزش روش کار با مرورگر Safari در آیفون

Safari مرورگری برای دسترسی به برگه های وب است که کمپانی اپل، محصولات خود، از جمله آیفون و آیپد را با این مرورگر روانه بازار می کند. رابط کاربری یا interface مرورگر Safari همانند دیگر مرورگر های رایانه های Desktop می باشد و البته دارای چندین ویژگی بوده که کار جستجوی وب در موبایل را برای شما آسان می نماید.

برگه دلخواه

هنگامی که شما یک tab تازه در مرورگر خود می سازید، برگه دلخواه یا Favorites، پدیدار می شود که دارای میانبرهایی برای دیدن سایت هایی است که از آنها بیشتر از سایر سایت ها بازدید کرده اید.شما می توانید با تپیدن یکی از آنها بدان برگه رفته و یا اینکه نشانی سایت دلخواه خود را در نوار نشانی یا address bar وارد نمائید.

برگه دلخواه | favorites page | روشتک
برگه دلخواه | favorites page | روشتک

باز کردن یک لینک در یک tab تازه

اگر در وبسایتی، لینکی یافتید، می توانید آن را در یک tab تازه باز نمائید.این کار به شما پروانه می دهد تا لینک تازه را بدون از دست دادن برگه پیشین، باز نمائید.

برای باز کردن یک لینک در یک tab تازه، روی آن لینک تپیده و آن را نگه دارید، پس از آن، از پنجره باز شده، گزینه Open in new tab را انتخاب کنید.

باز کردن یک لینک در یک tab تازه | روشتک
باز کردن یک لینک در یک tab تازه | روشتک

زوم چندلمسی یا Multi-touch zoom

شاید، گاهی نوشته های یک سایت، بسیار کوچک باشد و نتوانید آنها را بخوانید. برای گشودن این مشکل 2 راه پیش رو دارید:

  1. دو بار تپیدن یا Double-tap the screen: با دو بار تپبدن روی نمایشگر، نوشته های درون برگه به اندازه مناسب، خودکارانه، بزرگ می شود و برای کوچک کردن آن، از نو روی آن دو بار، بتپید.
  2. Pinch the screen: در این روش با چسباندن دو انگشت خود روی نمایشگر و دور و نزدیک کردن آنها از یکدیگر می توانید نوشته های مرورگر را بزرگ و کوچک نمائید.

سوگیری یا جهت گیری برگه و یا Screen orientation

به یاد داشته باشید که هر زمانی می توانید بنا به نیاز، برای دیدن نوشته های مرورگر، گوشی خود را در حالت ایستاده یا Portrait و یا حالت خوابیده  یا Landscape قرار دهید.

افزودن وبسایت به برگه اصلی یا Home screen

اگر روزانه به سایتی سر می زنید و یا بارها از آن بازدید می نمائید، شاید دوست داشته باشید تا آنرا bookmark کنید. حتی اگر بخواهید با سرعت بیشتری به آن وب سایت دسترسی داشته باشید،  می توانید آیکون آن را در برگه اصلی یا Home screen بیافزائید.برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:

  1. روی دکمه اشتراک گذاری یا Share بتپید.
  2. Add to Home را انتخاب کنید.
  3. Add را بزنید.
    افزودن وبسایت به برگه اصلی یا Home screen | روشتک
    افزودن وبسایت به برگه اصلی یا Home screen | روشتک

برگه وبسایت بعنوان یک آیکون در در برگه اصلی یا Home screen پدیدار خواد شد. وقتی روی این آیکون بتپید، Safari برگه وبسایت را باز نموده و وبسایت شما نمایش داده خواهد شد

آموزش روش کار با مرورگر Safari در آیفون,آموزش مرورگر سفاری,زوم چندلمسی,bookmark,safari,آیفون,مرورگر,browser,ios,iphone basic,مبانی آیفون, روشتک,raveshtech
آموزش روش کار با مرورگر Safari در آیفون

منبع: gcflearnfree.org

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن