گوگل

به اشتراک گذاشتن مکان در گوگل مپ [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 5 میانگین: 3.6]

ویژگی اشتراک گذاشتن مکان در گوگل مپ یکی از کارامدترین ابزارهای گوگل در زندگی روزانه کاربران گوشی‌های هوشمند می‌باشد. برای نمونه شما با همسر خود به مسافرت می رود و در جایی برای انجام کار یا خریدی از یکدیگر جدا می شوید. در این شرایط برای پیدا کردن یکدیگر، دردسر چندانی نخواهید داشت، چرا که با همرسانی یا اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده گوگل، شما یا همسرتان از جای یکدیگر آگاه می شود و در نتیجه یکی از شما خود را به جا و مکان دیگری می رساند.

این ویژگی در گوگل پیشتر روی اپلیکیشن Hangouts گوگل که کارش پیام رسانی اینترنتیست ، کاربرد داشت، اما پس از اندی، گوگل ویژگی اشتراک گذاری موقعیت مکانی را به Google Map یا نقشه گوگل، کوچاند. برای ذخیره موقعیت مکانی در گوگل مپ در گوشی و کامپیوتر، میتوانید آموزش آن را ببینید

اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده در گوگل مپ

برای همرسانی موقعیت مکای زنده در گوگل مپ گام‌های زیر را دنبال کنید.

 • در گوشی یا تبلت خود برنامه Maps را باز نمائید.
 • تصویر یا آیکون پروفایل را در بالای برنامه گوگل مپ تَپ کنید.
 • سپس Share Location یا هم‌رسانی مکان را انتخاب کنید.
 • در برگه باز شده دکمه Share Location یا هم‌رسانی مکان را بزنید.
 • سپس بسته به نیاز، یا بازه زمانی همرسانی موقعیت مکانی را بر پایه دقیقه یا ساعت انتخاب کنید و یا گزینه تا وقتی آن را خاموش کنید را انتخاب کنید و پس از آن برنامه مورد نظر خود را همچون تلگرام یا واتساپ یا هر برنامه دیگر، برای اشتراک گذاری، برگزینید.
تعیین بازه زمانی اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده گزینه share Location یا همرسانی مکان در تنظیمات گوگل مپ

به اشتراک گذاشتن مکان در گوگل مپ

اگر به جای موقعیت مکانی خود به دنبال  اشتراک گذاری مکانی مشخص در گوگل مپ هستید، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 1. در گوشی یا تبلت خود برنامه Maps را باز نمائید.
 2. موقعیت مکانی و location خود را در نقشه یافته، آن را تپ کنید و نگه دارید تا آن منطقه را برای شما Pin کنید.
 3. در پایین برنامه دکمه Share یا اشتراک‌گذاری را تَپ کنید.
 4. سپس از فهرست باز شده، اپلیکیشن دلخواهتان را برای ارسال و اشتراک گذاری موقعیت خود، برگزینید.
  به اشتراک گذاشتن مکان در گوگل مپ به اشتراک گذاشتن مکان در گوگل مپ

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در آیفون با Google Maps

در صورتی که دارای یک اکانت گوگل هستید و در گوشی خود برنامه Google Maps را نصب دارید می‌توانید از این برنامه برای همرسانی موقعیت مکانی خود با دیگران بهره ببرید. پیش از هر کاری باید در برنامه Maps آیفون با اکانت گوگل خود login in کنید.

 • برنامه Google Maps را باز کنید.
 • در بالا، گوشه راست، آیکون یا تصویر پروفایل خود را تَپ کنید.
 • سپس Location Sharing را در فهرست باز شده برگزینید.
 • در ادامه دکمه Share Location را بزنید.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در آیفون با Google Maps

 • از همینجا به سادگی می‌توانید با انتخاب مخاطب، در صورتی که مخاطب شما نیز دارای گوگل مپ باشد، نوتیفیکیشن/نُوید موقعیت مکانی شما را دریافت خواهد کرد. همچنین پیوند/لینک لوکیشن برای او نیز ایمیل می‌شود.
 • بعنوان روش جایگزین برای به اشتراک گذاشتن پیوند/لینک لوکیشن، شما می‌توانید More Options را در زیر فهرست مخاطبان تَپ کنید. 
 • در پنجره باز شده دکمه Share را بزنید.
 • پس از آن می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن مکان  برنامه هایی همانند تلگرام، واتساپ، ایمیل، Messages و دیگر برنامه‌های مورد نظر خود را برگزینید.
 • در صورتی که مخاطب شما گوگل مپ داشته باشد، با تَپ کردن پیوند دریافتی، آن را در گوگل مپ می‌بیند. اگر نه، لینک گوگل مپ در مرورگر او باز خواهد شد.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در آیفون با Google Maps

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا