روش ساخت فولدر میانبر در ویندوز 10

روش ساخت فولدر میانبر در ویندوز 10

روش ساخت فولدر میانبر در ویندوز 10

در صورت شلوغ بودن ویندوز، شاید استفاده از بوک مارک ها ویندوز برای افزایش سرعت در دسترسی به پوشه ها یکی از بهترین راه های ممکن باشد. یکی از آسانترین راه های پیوند و لینک با پوشه های دلخواهمان، ساخت فولدر میانبر یا shortcut می باشد. ویندوز به ما این امکان را می دهد تا برای هر پوشه و فولدری که می خواهیم، در بخش Windows File Explore یک میانبر یا shortcut بسازیم. هنگامی که یک پوشه shortcut یا میانبر را می سازیم و روی آن وبار-کلیک می کنیم، بسرعت به جای و محل پوشه مورد نظر برده می شویم.

هنگامی میانبر یا shortcut فولدر خود را  در ویندوز درست کردید، حتی می توانید آن را جایی بگذارید که به سرعت در دسترس شما قرار داشته باشد. جایی همانند Desktop یا پوشه ای که در آن پوشه های میانبر دیگر را می گذارید. در این آموزش می خواهیم به روش ساخت پوشه میانبر یا shortcut folder در ویندوز بپردازیم، پس با ما همراه باشید تا شیوه انجام آن را به شما نشان دهیم.

چگونه می توانیم در ویندوز 10 یک پوشه میانبر یا shortcut بسازیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. برای ساخت پوشه میانبر روی فولدر مورد نظر خود در دسکتاپ یا Windows File Explorer راست-کلیک کنید و در فهرست باز شده گزینه Create shortcut را کلیک نمائید.
    این کار شورکات یا میانبر مورد نظر را در همان جایی که پوشه مورد نظر شما جای دارد ایجاد می کند. اما شما می توانید، دستی، این پوشه را به جاهای دیگر نیز منتقل کنید.

    روش ساخت فولدر میانبر در ویندوز 10
    روش ساخت فولدر میانبر در ویندوز 10
  2. بعنوان روش جایگزین شما می توانید روی فولدر دلخواه خود راست-کلیک کرده و در فهرست باز شده روی گزینه Send To رفته و پس از آن (Desktop (Create Shortcut را کلیک کنید.
    با انجام این کار خواهید دید که میانبر پوشه مورد نظر به سرعت در Desktop ویندوز شما نمایان می شود و شما می توانید با کلیک آن به سادگی به محل اصلی آن پوشه بروید.گزینه Send To رفته و پس از آن (Desktop (Create Shortcut را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا