Chrome

روش فعال کردن حالت دارک مود کروم [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 4.5]

فعال کردن حالت دارک مود یا حالت تیره مرورگر کروم باعث می‌شود تا رنگ پوسته یا تم نمایشی آن تیر شود و در نتیجه نور کمتری به چشم کاربر برسد. جدای از این موضوع استفاده از Dark mode، به دلیل کاهش روشنایی نمایشگر، باعث افزایش عمر باتری دستگاه نیز می‌شود. در این آموزش روش فعال کردن حالت دارک مود کروم اندروید، آیفون و ویندوز و مک را به شما نشان خواهیم داد، پس باروشتک همراه باشید. برای افزایش تمرکز در مرورگر کروم شاید فعال کردن حالت تمام صفحه کروم برای شما کارامد باشد.

دارک مود کروم اندروید

برای استفاده از دارک مود گوگل کروم اندروید می‌تانید گام‌های زیر را دنبال کنید. در صورت استفاده از فایر فاکس نیز شاید بهتر باشد آموزش فعال کردن دارک مود فایرفاکس را نیز ببینید.

 • در گوشی یا تبلت اندروید برنامه Chrome را باز کنید.
 • منوی 3 نقطه بالای کروم را تَپ کنید و در فهرست باز شده Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.
 • در بخش تنظیمات Theme یا زمینه را تَپ کنید.
 • پس از آن Dark یا تیره را برگزینید. برای غیرفعال کردن دارک مود نیز کافیست که گزینه روشن را انتخاب کنید.
فعال کردن حالت دارک مود کروم اندروید گزینه زمینه در بخش تنظیمات کروم برای فعال کردن حالت دارک مود کروم اندروید گزینه Settings یا تنظیمات در فهرست باز شده منوی 3 نقطه کروم اندروید

روشن کردن دارک مود کروم در آیفون و مک

در صورتی که در گوشی آیفون خود از مرورگر کروم بهره می‌برید. بهتر است برای حالت تیره یا دارک مود کروم از ویژگی دارک مود آیفون یا مک خود را فعال کنید.

چگونه دارک مود کروم ویندوز را فعال کنیم؟

 برای روشن کردن زمینه تیره یا دارک مود ویندوز، می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • نشانی https://chrome.google.com/webstore/search/dark?hl=en را در نوار بالای مرورگر خود برده و کلید Enter را بزنید. بعنوان روش جایگزین می‌توانید به مسیر Settings > Appearance بروید و آیکون چارگوش روبروی Theme Color را کلیک کنید تا به فروشگاه گوگل بروید. پس از آن  در نوار جستجو Dark را جستجو کنید.

چگونه دارک مود کروم ویندوز را فعال کنیم؟

 • اکستنش دلخواه خود را کلیک کنید.
 • در برگه باز شده دکمه Add to Chrome را کلیک کنید.
 • با فعال شدن اکستنشن، هر سایتی را که باز کنید زمینه آن تیره می‌شود.
 • بسته به اکستنشن نصب شده که ما در اینجا Dark Reader را نصب کرده‌ایم، گزینه‌های گوناگونی برای تنظیم زمینه تیره کروم در کامپیوتر خواهید داشت.

فعال کردن دارک مود ویندوز

فعال سازی حالت دارک مود در گوگل کروم از بخش Flags

برای فعال کردن دارک مود اندروید از بخش flags، می توانید گام های زیv را دنبال کنید:

 1. پس از اینکه مرورگر کروم اندروید را فعال کردید، آن را باز کنید و در address bar کروم، آدرس زیر را وارد کنید:
  chrome://flags/#enable-android-night-modeفعال کردن Dark mode در کروم اندروید
 2. سپس در زیر عنوان Android Chrome UI dark mode، منوی فروچک یا dropdown را بتپید.
 3. در فهرست باز شده گزینه Enabled ر بتپید.فعال کردن Dark mode در کروم اندروید
 4. در پایین برگه، دکمه آبی Relunch Now را بتپید تا مرورگر شما بسته و دوباره باز شود.فعال کردن Dark mode در کروم اندروید
 5. پس از باز شدن مرورگر Chrome، منوی 3 نقطه ای بالای مرورگر را بتپید و در فهرست باز شده، Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.فعال کردن Dark mode در کروم اندروید,روشتک,raveshtech
 6. در بخش تنظیمات خواهید دید که گزینه ای با نام Dark mode افزوده شده. پس گزینه Dark mode را بتپید.
  اگر چنین گزینه ای افزوده نشده بود خودتان یک بار مرورگر را بسته و دوباره باز کنید. اما اگر باز هم گزینه مورد نظر نمایش داده نشد، یک بار گوشی خود را بسته و باز کنید. سپس دوباره به بخش تنظیمات بروید. خواهید دید که گزینه Dark Mode به بخش تنظیمات افزوده شده. فعال کردن Dark mode در کروم اندروید
 7. برای فعال کردن دارک مود کروم اندروید، چفت آن را تَپ کنید تا روشن شود. با روشن کردن سوئیچ، بی درنگ خواهید دید که حالت تاریک در مرورگر شما فعال می شود.دارک مود کروم اندروید در حالت روشن

برای خاموش کردن Dark mode می توانید سوئیچ آن را خاموش کنید و تم مرورگر خود را به حالت اصلی برگردانید.گزینه دارک مود کروم اندروید

فعال سازی حالت دارک مود در گوگل کروم کامپیوتر از بخش Flags

برای مشاهده تمامی flag های گوگل کروم می توانید عبارت “chrome://flags” را در آدرس بار گوگل کروم قرار داده و سپس کلید Enter را فشار دهید. این روش فعال کردن دارک مود کروم هم در ویندوز و هم در مک لینوکس کار می‌کند.

 • سپس در فیلد جستجو که در بالای صفحه نمایش داده شده قرار دارد عبارت “Dark Mode” را به جهت جستجو تایپ کنید.
 • بر روی دکمه باز شو که در سمت راست عنوان “Auto Dark Mode for Web Contents” قرار دارد کلیک کنید و از گزینه های موجود گزینه Enabled را برای تنظیم پیش فرض این ویژگی انتخاب کنید.
 • سپس بر روی دکمه ظاهر شده Relaunch برای ریستارت شدن مجدد مرورگر کروم و باز شدن مجدد تمامی صفحات باز در حالت دارک مد کلیک کنید.
 • همچنین می توانید از بین گزینه های موجود در دکمه باز شو ، مواردی همچون تفاوت در رنگ تصاویر و متن ها را نیز انتخاب کنید و در صورت عدم تمایل به حالت تاریک می توانید گزینه Disabled را انتخاب کنید.
 • با این کار گزینه Auto Dark Mode for Web Contents به مرورگر کروم گوشی یا ویندوز شما افزوده می‌شود.

فعال سازی حالت دارک مود در گوگل کروم کامپیوتر از بخش Flags

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا