اندروید

تشخیص پردازنده گوشی اندروید [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 3]

پردازنده‌ گوشی اندروید بطور مستقیم مسئول عملکرد و راندومان آن می‌باشد. هر کاری که در گوشی خود می‌کنید از باز کردن برنامه گرفته تا وبگردی و دیدن فیلم و بازی کردن، با پردازنده گوشی مرتبط است. هرچه پردازنده بهتر باشد، عملکرد آن روانتر بوده و کمتر دچار کندی می‌شود. تشخیص پردازنده گوشی اندروید باعث می‌شود تا سطح توانایی گوشی خود را برای نصب برنامه یا گیم سنجیده و شیوه استفاده از آن را بهینه کنید. در صورت کندی گوشی شاید بهتر باشد آموزش دلایل کندی گوشی اندروید را ببینید.

  . در واقع نوع معماری یا رازیفت CPU فاکتور مهمی در زمینه بروزرسانی برنامه های جانبی  و Custom ROM ها می باشد. در گوشی های اندروید امروزی  برای ساخت CPU از 3 رازیفت اصلی استفاده می شود. ARM که شاید پرکاربرد ترین آنها می باشد در جهت کاهش مصرف باتری بهینه سازی شده است.  ARM64 نوع تکامل یافته از معماری ARM می باشد و از پردازنده 64 بیتی برای انجام محاسبات سنگین پشتیبانی می کند که در ساخت گوشی‌های هوشمند بسیار متداول است. رازیفت دیگر، X86 می باشد که کمی از پردازنده های ARM نیرومندتر می باشد ولی مصرف باتری در آن چندان بهینه نمی باشد.

تشخیص نوع پردازنده اندروید بر پایه معماری با Droid Hardware Info

بهترین راه تشخیص پردازنده گوشی استفاده از اپلیکیشنی می باشد که اطلاعات سخت افزاری دستگاه را به شما نشان دهد. یکی از بهترین برنامه ها برای انجام این کار، اپلیکیشن Droid Hardware Info می باشد که می توانید آن را رایگان از فروشگاه گوگل دانلود نموده و روی گوشی خود نصب نمائید.

دانلود اپلیکیشن Droid Hardware Info از Play Store گوگلروش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,تشخیص نوع پردازنده گوشی اندروید, نوع پردازنده گوشی اندروید,نوع پردازنده اندروید, نوع CPU گوشی اندروید, نوع CPU اندروید, تشخیص نوع CPU, نصب فریمورک, برنامه Droid Hardware Info, اپلیکیشن Droid Hardware Info, دانلود Droid Hardware Info, برنامه تشخیص نوع cpu, روشتک,raveshtech, اندروید, android, cpu اندروید

 • پس از نصب اپلیکیشن Droid Hardware Info، آن را در گوشی اندروید خود باز کنید.
 • به زبانه System بروید. در اینجا دو بخش را پیش روی خود خواهید دید
 • CPU Architecture
 • Instruction Sets

در این بخش شما می توانید نام CPU گوشی خود را پیدا کنید.

روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید

اطلاعات بخش CPU Architecture و Instruction Sets کمی با اطلاعاتی که در یک برنامه و یا Xposed Installer می بینید متفاوت می باشد. پس اطلاعاتی را که در برنامه Droid Hardware Info می بیتید با لیست زیر بسنجید تا نام معمول نوع پردازنده گوشی خود را پیدا کنید.

 • ARM: ARMv7 or armeabi – این پردازنده‌ها نشان می‌دهند که سیستم عامل دستگاه 32 بیتی می‌باشد.
 • ARM64: AArch64 or arm64 – دستگاه‌های دارای پردازنده ARM64 دارای سیستم عامل 64 بیتی می‌باشند.
 • x86: x86 or x86abi – بدین معناست که پردازنده ساخته AMD یا اینتل است.

فهمیدن نوع پردازنده گوشی اندروید با CPU-Z

برای شناسایی معماری گوشی اندروید می‌توانید برنامه CPU-Z را دانلود و نصب کنید:

 • در زبانه SOC Information شما می‌توانید شمار هسته‌های CPU و همچنین در روبروی Architecture رازیفت و معماری پردازنده گوشی اندروید خود را ببینید. در کنار این موارد می توانید سرعت کلاک پردازنده و حتی سرعت کلاک هر هسته را نیز ببینید.
 • در زبانه Device بخش‌های Device Model یا مدل دستگاه، برند، رم و حافظه و اندازه نمایشگر را ببینید.
 • در زبانه System نیز می‌توانید ورژن اندروید، ورژن کرنل و ران تایم انوایرونمنت را ببینید.

تشخیص نوع پردازنده اندروید با DevCheck

برای شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید با استفاده از برنامه دِوچِک می‌توانید گم‌های زیر را دنبال کنید.

 • نخست برنامه DevCheck را دانلود و نصب کنید و آن را باز کنید.
 • سپس بخش Hardware را تَپ کنید.
 • در زیر بخش Processor، می‌توانید برند، مدل نامبر و شمار هسته‌های پردازنده را ببینید.
 • با تَپ کردن Dashboard در زیر CPU Status، می‌توانید سرعت کلاک پردازنده را ببینید.
تشخیص نوع پردازنده اندروید با DevCheck نام پردازنده در برنامه DevCheck زبانه Hardware برای تشخیص نوع پردازنده اندروید با DevCheck

توجه داشته باشید که سرعت نمایش داده شده در برنامه سرعت دَرزمان یا real time است که شاید بسته به شرایط آن اندکی با تبلغات کارخانه سازنده متفاوت باشد. نکته دیگر اینکه در برنامه DevCheck می‌توانید حتی وضعیت باتری، کارت گرافیک، فضای ذخیره سازی و مشخصات نمایشگر گوشی اندروید خود را نیز ببینید.

تشخیص نوع پردازنده اندروید با DevCheck

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا