اندروید

روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید

روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید

با انتشار اندروید Lollipop، روند نصب فریمورک Xposed کمی پیچیده تر شد. نتنها برای هر ورژن اندروید نیازمند Installer جداگانه ای هستیم، بلکه نیاز خواهید داشت تا دقیقا نوع پردازنده دستگاه اندروید خود را شناسایی کنید تا فایل های مناسب را برای آن دانلود نمائید. در واقع نوع مهرازی و معماری CPU فاکتور مهمی در زمینه بروزرسانی برنامه های جانبی  و Custom ROM ها می باشد.

در گوشی های اندروید امروزی  برای ساخت CPU از 3 مهرازی یا معماری اصلی استفاده می شود. مهرازی ARM شاید پرکاربرد ترین آنها می باشد. این مهرازی در جهت کاهش مصرف باتری بهینه سازی شده است. مهرازی ARM64 نوع تکامل یافته از مهرازی ARM می باشد و از پردازنده 64 بیتی برای انجام محاسبات سنگین پشتیبانی می کند. این مهرازی بسرعت در حال تبدیل شدن به استاندازد دستگاه های تازه اندروید می باشد. مهرازی دیگر، X86 می باشد که کمی از مهرازی CPU های ARM نیرومندتر می باشد و لی مصرف باتری در آن چندان بهینه نمی باشد. جدای از همه این رده بندی ها اگر شما هم از گونه مهرازی پردانده گوشی خود به درستی آگاه نیستید، بهتر است با ما همراه باشید تا روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید را به شما نشان دهیم.

دانلود و نصب اپلیکیشن Droid Hardware Info از Play Store گوگل

بهترین راه شناسایی نوع پردازنده گوشی استفاده از اپلیکیشنی می باشد که اطلاعات سخت افزاری دستگاه را به شما نشان دهد. یکی از بهترین برنامه ها برای انجام این کار، اپلیکیشن Droid Hardware Info می باشد که می توانید آن را رایگان از فروشگاه گوگل دانلود نموده و روی گوشی خود نصب نمائید.

دانلود اپلیکیشن Droid Hardware Info از Play Store گوگلروش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,تشخیص نوع پردازنده گوشی اندروید, نوع پردازنده گوشی اندروید,نوع پردازنده اندروید, نوع CPU گوشی اندروید, نوع CPU اندروید, تشخیص نوع CPU, نصب فریمورک, برنامه Droid Hardware Info, اپلیکیشن Droid Hardware Info, دانلود Droid Hardware Info, برنامه تشخیص نوع cpu, روشتک,raveshtech, اندروید, android, cpu اندروید

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

یافتن CPU Architecture و Instruction Sets

  1. پس از نصب اپلیکیشن Droid Hardware Info، آن را در گوشی اندروید خود باز کنید.
  2. به زبانه System بروید. در اینجا دو بخش را پیش روی خود خواهید دید
  • CPU Architecture
  • Instruction Sets

در این بخش شما می توانید نام CPU گوشی خود را پیدا کنید.

روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,تشخیص نوع پردازنده گوشی اندروید, نوع پردازنده گوشی اندروید,نوع پردازنده اندروید, نوع CPU گوشی اندروید, نوع CPU اندروید, تشخیص نوع CPU, نصب فریمورک, برنامه Droid Hardware Info, اپلیکیشن Droid Hardware Info, دانلود Droid Hardware Info, برنامه تشخیص نوع cpu, روشتک,raveshtech, اندروید, android, cpu اندروید روش شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,شناسایی نوع پردازنده گوشی اندروید,تشخیص نوع پردازنده گوشی اندروید, نوع پردازنده گوشی اندروید,نوع پردازنده اندروید, نوع CPU گوشی اندروید, نوع CPU اندروید, تشخیص نوع CPU, نصب فریمورک, برنامه Droid Hardware Info, اپلیکیشن Droid Hardware Info, دانلود Droid Hardware Info, برنامه تشخیص نوع cpu, روشتک,raveshtech, اندروید, android, cpu اندروید

تبدیل اطلاعات بخش CPU Architecture و Instruction Sets به نام های عمومی CPU

اطلاعات بخش CPU Architecture و Instruction Sets کمی با اطلاعاتی که در یک برنامه و یا Xposed Installer می بینید متفاوت می باشد. پس اطلاعاتی را که در برنامه Droid Hardware Info می بیتید با لیست زیر بسنجید تا نام معمول نوع پردازنده گوشی خود را پیدا کنید.

  • ARM: ARMv7 or armeabi
  • ARM64: AArch64 or arm64
  • x86: x86 or x86abi

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا