اندروید

روش تغییر اندازه فونت گوشی اندروید [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

شاید دید نزدیک شما کمی ضعیف باشد و نیاز داشته باشید تا کمی اندازه فونت گوشی اندروید خود را بزرگتر کنید. خوشبختانه سیستم عامل اندروید به شما این امکان را می دهد تا بسته به نیاز خود دست به تغییر اندازه فونت گوشی اندرویدخود بزنید و آن را بزرگتر یا کوچکتر کنید، البته امکانات تغییر اندازه فونت در نسخه های گوناگون اندروید متفاوت می باشد. برای تغییر فونت گوشی سامسونگ و دیگر گوشی‌های اندروید می‌توانید آموزش آن را ببینید.

تغییر سایز فونت در اندروید

بطور کلی برای تغییر اندازه فونت گوشی اندروید می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید. هرچند که بسته به برند گوشی ممکن است با نام‌های متفاوتی در منوها روبرو شوید.

تغییر اندازه فون گوشی اندروید

 • بخش Settings یا تنظیمات را باز کنید.
 • سپس به بخش Display یا نمایش بروید.
 •  اگر گوشی شما سامسونگ است احتمالا با گزینه Font Size and style یا Font and Screen Zoom , وبه فارسی سبک و اندازه فونت را خواهید داشت. در گوشی‌های دیگر اندروید ممکن است با نام منوی شما Font Size یا اندازه فونت باشد.
 • اکنون با به چپ یا راست کشیدن سُرِن/اسلایدر، انداز فونت را بزرگ یا کوچک کنید.

تغییر سایز فونت در اندروید

توجه داشته باشید برای دید بهتر در گوشی سامسونگ می‌توانید از ذره‌بین گوشی سامسونگ بهره ببرید.

تغییر اندازه فونت اندروید در اندرویدهای قدیمی

تغییر اندازه فونت گوشی اندروید در ورژن های پیشین نیز تقریبا همانند ورژن‌های جدید است که البته

 • با تپیدن روی آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.برای این کار می توانید سایه اعلان یا Notification shade را از بالای نمایشگر، پائین بکشید و روی آیکون چرخ دنده بتپید.
 • سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم تَپ کنید.
سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید,روشتک,raveshtech سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید,روشتک,raveshtech 1. با تپیدن روی آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.برای این کار می توانید سایه اعلان یا Notification shade را از بالای نمایشگر، پائین بکشید و روی آیکون چرخ دنده بتپید,روشتک,raveshtech
 • شاید هم بسته به برند گوشی خود نیاز داشته باشید تا مسیر Settings > Accessibility > Text and Display > Font Size را دنبال کنید.
Font Size برای تغییر اندازه فونت گوشی اندروید گزینه Text and Display در تنظیمات اندروید گزینه Accessibility در تنظیمات اندروید
 • در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.
  در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد. در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.
 • ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد.
  ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد,روشتک,raveshtech ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد,روشتک,raveshtech
 • پس از تغییر اندازه فونت تنها بسنده است که از آن برون شوید تا تغییرات انجام گردد و نیاز به انجام کار دیگر، نخواهد بود.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا