اندروید

روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید

روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید

شاید دید نزدیک شما کمی ضعیف باشد و نیاز داشته باشید تا کمی اندازه فونت گوشی اندروید خود را بزرگتر کنید. نوید اینکه سیستم عامل اندروید به شما این امکان را می دهد تا اندازه فونت گوشی خود را بزرگتر یا کوچکتر کنید، هرچند که اکانات تغییر اندازه فونت در نسخه های گوناگون اندروید متفاوت می باشد.

چگونه اندازه و سایز فونت گوشی اندروید خود را تغییر دهیم؟

تغییر انداره یا سایز Font در همه گوشی های اندروید کار چندان ساده ای نیست. در این نوشتار ما از گوشی PIXEL XL که دارای اندروید 7.1.1 Nougat است استفاده خواهیم نمود، هرچند ساختمان اندروید در برند های گوناگون کمی متفاوت می باشد ولی این فرایند در همه گوشی های اندروید، یکسان خواهد بود. برای نمونه در اندروید 7 نمونه ای از بزرگ و یا کوچک شدن اندازه فونت به شما نمایش داده می شود، در حالی که در اندروید های پیشتر از آن شما تنها اندازه را می توانید تغییر دهید و پس از ذخیره سازی آن نتیجه اعمال تنظیم را در خود گوشی خواهید دید.

برای تغییر اندازه Font گوشی گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. با تپیدن روی آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.برای این کار می توانید سایه اعلان یا Notification shade را از بالای نمایشگر، پائین بکشید و روی آیکون چرخ دنده بتپید.1. با تپیدن روی آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.برای این کار می توانید سایه اعلان یا Notification shade را از بالای نمایشگر، پائین بکشید و روی آیکون چرخ دنده بتپید,روشتک,raveshtech
 2. سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید.
  سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید,روشتک,raveshtech سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید,روشتک,raveshtech
 3. در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.
  در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد. در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.
 4. ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد.
  ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد,روشتک,raveshtech ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد,روشتک,raveshtech
 5. پس از تغییر اندازه فونت تنها بسنده است که از آن برون شوید تا تغییرات انجام گردد و نیاز به انجام کار دیگر، نخواهد بود.

منبع: howtogeek.com

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا