روش تغییر فونت اندروید در گوشی و تبلت

روش تغییر فونت اندروید در گوشی و تبلت

روش تغییر فونت اندروید در گوشی و تبلت

اندروید گزینه های فراوانی را برای سفارشی سازی نمای دستگاه شما، ارائه می دهد. مواردی همانند تغییر استایل فونت از جمله این موارد می باشند. اگر می خواهید فونت اندروید خود را تغییر دهید، می توانید از تنظیمات توساخت گوشی یا تبلت خود و یا از برنامه های لانچر همانند Nova Launcher و Action Launcher برای این کار استفاده کنید. با توجه به طبیعت گوشی ها و تبلت های اندروید، تغییر فونت در برند ها و نسخ های تولید شده، تفاوت هایی خواهد داشت. در این آموزش می خواهیم روش تغییر فونت اندروید 9 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

برخی از دستگاه ها و ورژن های اندروید، دارای تنظیمات، توساختی هستند که به شما این امکان را میدهد تا استایل فونت خود را تغییر دهید، اگر گوشی یا تبلت شما از چنین گزینه هایی برخوردار نیست، نمی توانید بدون root کردن گوشی خود،استایل آن را تغییر دهید که البته ما نیز روت کردن گوشی یا تبلت اندروید را به شما سفارش نمی کنیم. اما اگر گوشی شما از چنینی گزینه هایی برخوردار باشد، می توانید در این آموزش با ما همراه شوید.

چگونه می توانیم فونت اندروید 9 را از بخش تنظیمات توساخت آن تغییر دهیم؟

برای انجام کار گام های زیر را دنبال نمایید:

فروش ویژه A71
  1. در گوشی یا تبلت اندروید خود وارد بخش Settings یا تنظیمات شوید. برای ورود به بخش تنظیمات می توانید آیکون چرخ دنده را در کشوی برنامه ها تپیده و وارد بخش تنظیمات شوید. بعنوان روش جایگزین نیز می توانید با پایین کشیدن و سوئیپ کردن سویا نِویت (notification shade – سایه اعلان)، از بالای نمایشگر دستگاه خود و تپیدن آیکون چرخ دنده، وارد بخش تنظیمات شود.روش تغییر فونت اندروید در گوشی و تبلت
  2. پس از آن منوی تنظیمات را رو به پایین پیموده و گزینه Display یا نمایش را بتپید.پس از آن منوی تنظیمات را رو به پایین پیموده و گزینه Display یا نمایش را بتپید.
  3. منوی Display یا نمایش، بسته به دستگاه اندروید شما می تواند تفاوتهای اندکی داشته باشد. اگر یک گوشی یا تبلت سامسونگ دارید، اکنون گزینه Font Size and Font Style را بتپید. این گزینه را ممکن است در گوشی های یا تبلت های دیگر با نام Font یا فونت ببینید.اکنون گزینه Font Size and Font Style را بتپید. این گزینه را ممکن است در گوشی های یا تبلت های دیگر با نام Font یا فونت ببینید.
  4. در منوی Font یا Font Size and Style، دکمه Font Style را بتپید.در منوی Font یا Font Size and Style، دکمه Font Style را بتپید.
  5. در اینجا شما لیستی از فونت استایل های ازپیش نصب شده را خواهید داشت که می توانید هر یک را به دلخواه برگزینید. فونت Default یا پیش فرض، فونت پیشنهادی و فونت کنونی مورد استفاده در گوشی شما می باشد. پس یکی از فونت های نمایش داده شده در لیست را به دلخواه برگزینید. تغییر فونت با این کار، بطور خودکار انجام می گیرد.فونت Default یا پیش فرض، فونت پیشنهادی و فونت کنونی مورد استفاده در گوشی شما می باشد.

نصب فونت از Samsung Galaxy Store

دارندگان گوشی های سامسونگ گلکسی می توانند، فونت های موجود در فروشگاه Samsung Galaxy را نیز روی گوشی خود نصب نمایند. در پایین لیست فونت های از پیش نصب شده، گزینه Download Fonts یا بارگیری فونت ها را برای باز کردن فروشگاه سامسونگ گلکسی بتپید. در اینجا می توانید هر یک از فونت ها را به دلخواه دانلود کرده و روی گوشی خود نصب نمائید.روش تغییر فونت اندروید در گوشی و تبلت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا