اندروید

روش تغییر فونت گوشی سامسونگ [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 3.7]

فونت ها با اینکه بخشی ساده در رابط کاربری هستند اما می توانند ظاهر آن را به شدت تغییر دهند. در گوشی‌های اندروید همچون گوشی سامسونگ و دیگر برندها ، می توانید فونت سیستم را تغییر دهید. در این آموزش می خواهیم روش تغییر فونت گوشی سامسونگ را به شما نشان دهیم و همچنین به آموزش تغییر فونت اندروید دیگر گوشی‌های سامسونگ نیز بپردازیم. برای تغییر سایز فونت در اندروید نیزمی‌توانید آموزش آن را ببینید.

تغییر فونت گوشی سامسونگ گلکسی

برای تغییر فونت در گوشی سامسونگ گام های زیر را دنبال کنید:

 • نخست برای رفتن به بخش Settings یا تنظیمات، نخست لبه بالای نمایشگر گوشی خود را پایین بکشید، سپس آیکون چرخ دنده را تَپ کنید. آیکون Settings یا تنظیمات اندروید
 • پس از آن به بخش Display یا نمایش بروید.گزینه Display یا نمایش در تنظیمات اندروید
 • اکنون می توانید گزینه Font Size and Style را برگزینید.گزینه گزینه Font Size and Style برای تغییر فونت گوشی سامسونگ گلکسی
 • در بالا نمایشگر می توانید پیش نمایی از فونت کنونی خود را ببینید. برای تغییر فونت Font Style را تَپ کنید.تغییر فونت گوشی سامسونگ
 • شما می توانید چندین فونت از پیش نصب شده را ببینید. پس اگر دوست داشتید یکی را برگزنید و یا اینکه برای نصب دیگر فونت ها، گزینه Download Fonts را بتپید.گزینه Download Fonts جهت دانلود فونت برای گوشی سامسونگ
 • اکنون Samsung Galaxy Store گوشی شما بخش Font را باز خواهد کرد. پس شما می توانید در میان لیست فونت ها، فونت دلخواه خود را یافته و دانلود و نصب کنید.تغییر فونت گوشی سامسونگ گلکسی
 • پس از پایان کار به برگه Font Style بازگردید و فونت نصب شده خود را برگزینید.برگه Font Style

روش تغییر فونت اندروید با برنامه Action Launcher

اگر برنامه اکشن لانچر را روی دستگاه اندروید خود نصب دارید، می توانید دست به تغییر فونت گوشی سامسونگ یا تغییر فونت اندروید برندهای دیگر بزنید. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. برنامه Action Launcher را از کشوی برنامه یا صفحه اصلی گوشی یا تبلت اندروید خود باز کنید و پس از آن Action Settings یا تنظیمات برنامه Action را برگزینید.
 2. در منوی تنظیمات برنامه Action، گزینه Appearance را که به معنای ظاهر و نما می باشد، بتپید.
 3. بخش Appearance را به پایین پیموده و گزینه Font را بتپید.
 4. اکنون می توانید در لیست فونت های نمایش داده شده در بخش Font، فونت دلخواه خود را برگزینید.پس یکی از فونت ها را به دلخواه برگزیده و دکمه back را بزنید تا به کشوی برنامه یا  صفحه اصلی گوشی خود باز گردید.
در منوی تنظیمات برنامه Action، گزینه Appearance را که به معنای ظاهر و نما می باشد، بتپید. در منوی تنظیمات برنامه Action، گزینه Appearance را که به معنای ظاهر و نما می باشد، بتپید. در منوی تنظیمات برنامه Action، گزینه Appearance را که به معنای ظاهر و نما می باشد، بتپید. روش تغییر فونت اندروید با Action Launcher

برنامه تغییر فونت اندروید Nova Launcher

اندروید گزینه های فراوانی را برای سفارشی سازی نمای دستگاه شما، ارائه می دهد. مواردی همانند تغییر استایل فونت از جمله این موارد می باشند. اگر می خواهید فونت اندروید خود را تغییر دهید، می توانید از تنظیمات توساخت گوشی یا تبلت خود و یا از برنامه های لانچر همانند Nova Launcher و Action Launcher برای این کار استفاده کنید. با توجه به طبیعت گوشی ها و تبلت های اندروید، تغییر فونت در برند ها و نسخ های تولید شده، تفاوت هایی خواهد داشت. برای تغییر فونت اندروید گام‌های زیر را دنبال کنید.

 • برای آغاز کار، برنامه Nova Launcher را باز کنید و پس از آن به بخش Nova Settings یا تنظیمات Nova بروید.
 • اگر می خواهید استایل فونت مورد استفاده در آیکون صفحه اصلی، خود را تغییر دهید، گزینه Home Screen را انتخاب کنیدو پس از آن Icon Layout را تَپ کنید.
 • استایل فونت کشوی برنامه یا app drawer، را می توانید با رفتن به مسیر App Drawer > Icon Layout تغییر دهید. برای تغییر استایل فونت پوشه یا folder می توانید گزینه Folders را تپیده و پس از آن Icon Layout را بتپید.
 • توجه داشته باشید که منوی Icon Layout در هر یک از سه منوی بالا، کمی با یکدیگر تفاوت دارد ولی بخش font style یکسان خواهد بود.
  در زیر گزینه Label، شما بخش تنظیم Font را خواهید دید که با تپیدن آن، چهار گزینه Normal، Medium، Condensed و Light را پیش روی خود خواهید دید.
 • پس از انتخاب گزینه، دکمه back را بتپید. اگر به بخش کشوی برنامه یا صفحه اصلی و یا پوشه های گوشی خود بروید، خواهید دید که فونت آنها تغییر کرده است.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا