ترفند های آیفون

فعال کردن سیری در ایفون بهمراه تنظیمات [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 4.3]

 سیری بطرز گسترده‌ای در گوشی‌های آیفون کاربرد دارد و می‌تواند به بسیاری از پرسش‌های کاربر پاسخ دهد و حتی با دریافت فرمان، کار مورد نظر کاربر را در گوشی انجام دهد. اما پیش از هرچیز کاربر باید روش فعال کردن سیری در ایفون را بداند تا بتواند از آن استفاده کند و تنظیمات دلخواه خود را روی آن اعمال کند.

با گذشت سالها ، سیری توانسته است مشخصات کاری خود را در سطوح گوناگون و بویژه پس از معرفی میانبرهای اختصاصی خود، گسترش دهد. برای نمونه ، با استفاده از این میانبرهای Apple Music Siri ، می توانید شنیدن موسیقی را مدیریت کنید و یا حتی با آن اسکرین شات ایفون را بگیریم.

فعال کردن سیری در ایفون

در آیفون ها دو راه برای دسترسی به Siri هست. یکی فرمان صوتی یا command voice و دیگری دکمه کناری یا side button. برای استفاده از روش نخست، تنها باید بگویید “Hey Siri” و به دنبال آن دستور داده یا پرسش هایی را که دارید  از آن بپرسید.

 • در آیفون خود به بخش Settings یا تنظیمات رفته و سپس Siri & Search را برگزینید.
 • در بخش Siri & Search، چفت روبروی گزینه “Listen for “Hey Siri و Press Side Button for Siri را بزنید. 
 • در پنجره بالاپَر دکمه Enable Siri را تَپ کنید.
 • آیفون برای شناسایی صدای شما از شما میخواهد تا چند عبارت برای Hey Siri بگوئید. پس از پایان کار سری آماده استفاده در ایفون است.
بخش Siri & Search در تنظیمات آیفون

استفاده از سیری آیفون با Hey Siri

اگر سیری آیفون را آماده شنود Hey Siri کرده باشید، می‌توانید آن را در هر زمانی که خواستید روشن کنید. این کار را حتی می‌توانید با لمس آیفون نیز انجام دهید. پس از گفتن hey Siri، می‌توانید پرسش خود را بپرسید. برای پرسش دیگر نیز دوبره hey Siri بگوئید و پرسش خود را بپرسید. شما همچنین می‌توانید به جای این کار برای فعال کردن سیری در ایفون، آیکون Siri را تَپ کنید.

استفاده از سیری آیفون با Hey Siri

تایپ دستورات سیری در آیفون

شاید برای شما هم پیش بیاید که در محیطی باشید که نتوانید بطور گفتاری به سیری آیفون فرمان دهید. خوشبختانه در این شرایط می‌توانید دستورات سیری را تایپ کنید. البته پیش از انجام باید ویژگی تایپ دستورات سیری ایفون را فعال کنید.

 • در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید و سپس Accessibility را برگزینید.
 • سپس Siri را تَپ کنید و پس از آن چفت روبروی گزیه Type to Siri را بزنید تا روشن و فعال شوید.
 • اکنون دکمه Side/کناری را فشار دهید و نگه دارید. با این کار یک بخش متنی برای شما پدیدار می‌شود.
 • فرمان خود را تایپ کنید. سپس Enter را بزنید تا سیری آیفون به شما پاسخ دهد.
 • برای پرسش دوباره می‌توانید Type to Siri را تَپ کنید.
دکمه Type to Siri برای تایپ یک دسور دیگر برای Siri آیفون فعال کردن تایپ دستورات سیری آیفون با فعال کردن گزینه Type to Siri

غير فعال كردن سيري در ايفون

شما می توانید به دلخواه خود از روش فرمان صوتی یا روش دکمه کناری سیری را در آیفون خود فعال کنید. با این حال ، اگر شما در دسته سوم کاربران آیفون که عاشق سیری نیستند ، جای دارید چه؟ خُب در این شرایط، پس می توانید Siri را کاملا روی گوشی آیفون خود غیرفعال کنید. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. در آیفون خود به بخش Settings یا تنظیمات رفته و سپس Siri & Search را برگزینید.
 2. در بخش Ask Siri، گوکه (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه های Listen for “Hey Siri” و Press Side Button for Siri را برای خاموشیدن بتپید و سپس برای تائید کار Turn off Siri را نیز بتپید.

  روش غیرفعال کردن Siri در آیفون 11

تنظیمات سیری ایفون

در ادامه نوشتارفعال کردن سیری در ایفون و تنظیمات به بخش تنظیمات سیری ایفون می‌رسیم که می‌تواند شما را در پیکره‌بندی این ابزار کارامد و بهینه سازی آن یاری دهید. پس با روشتک همراه باشید.

پاک کردن تاریخچه Siri در آیفون و آیپد

اپل همیشه کنترل های حریم خصوصی دستیار هوشمند صوتی Siri را بهبود داده است.  پس از فعال کردن سیری در ایفون و استفاده از آن، شما می توانید تعیین کنید که آیا کمپانی می تواند گزارش هایی از تعاملات شما با Siri را بشنود یا نه و یا اینکه می توانید تاریخچه تعاملات صوتی خود با Siri را از روی سرور اپل پاک کنید

پس از رفته به نسخه 13.2، آیفون یا آیپد شما، افزوده شدن چنین کنترل هایی را  در برگه ای با نام Improve Siri & Dictation به شما نشان خواهند داد. اگر شما گزینه Share Audio Recordings را انتخاب کنید، تعاملات ضبط شده شما و Siri با کمپانی اپل در میان گذاشته خواهد شد و ممکن است برای بهبود کارکرد Siri توسط کارشناسان گوش داده شود. یکی از راه های جلوگیری از شنیدن تعاملات صوتی شما با Siri حذف آنها از سرور اپل است. در این آموزش، می خواهیم چگونگی حذف تعاملات صوتی با Siri را در آیفون و آیپد به شما نشان دهیم.

چگونه می توانیم تعاملات صوتی را که با Siri داشته ایم از روی سرور اپل پاک کنیم؟

برای انجام این کار می باید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
 2. گزینه Siri & Search را یافته و سپس از آن Siri & Dictation را بتپید.پاک کردن تاریخچه Siri در آیفون و آیپد
 3. اکنون برای حذف تعاملات صوتی ذخیره شده با سیری که روی سرور اپل است، Delete Siri & Dictation History را بتپید.پاک کردن تاریخچه Siri در آیفون و آیپد

اکنون فرض کنیم که هم ذخیره تعاملات صوتی با Siri را غیرفعال کرده ایم و هم اینکه داده های ذخیره شده روی سرور اپل را نیز پاک کرده ایم. اما آیا واقعا اپل دیگر این تعاملات را ذخیره نمی کند و یا اینکه به آنها گوش نمی دهد!!

روش تنظیم صدای Siri در آیفون و آیپد

دستیار هوشمند صوتی اپل Siri یکی از ابزارهای برجسته کمپانی اپل در دستگاه های تولید شده اش می باشد. با این دستیار می توانید برای نمونه کار کنترل موزیک همچون پخش موزیک پشت سرهم و یا کارهای وب همچون جستجو در وب و بسیاری از موارد دیگر را بدون لمس گوشی انجام دهید. اما پس از فعال کردن سیری در ایفون و کار با آن شاید مانند هر پدیده ای در فناوری های نوین با مسائلی روبرو شوید که شما را آزار دهد. برای نمونه گاهی ممکن است صدای Siri خیلی بلند باشد که باعث آزار گوش شود و یا خیلی کم باشد به گونه ای که کاربر به سختی آن را بشنود. در این آموزش می خواهیم روش تنظیم صدای دستیار هوشمند اپل Siri را در آیفون و آیپد به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

استفاده از فرمان صوتی برای تنظیم صدای Siri در آیفون و آیپد

صدای شما شاید آسان ترین راه پیش روی برای تنظیم کمی و بلندی صدای سیری ایفون باشد. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. برای راه اندازی Siri، دکمه کناری یا Side button را فشار داده و نگه دارید و در صورتی که گوشی شما دارای دکمه Home می باشد می توانید آن را فشار داده و نگه دارید تا Siri روشن شود( البته می توانید از ویژگی Hey Siri نیز برای فراخوانی آن استفاده کنید).
 2. پس از آن از دستوری همانند “Change your volume to 75 percent” برای تنظیم صدای سیری استفاده نمائید. این کار بلندی صدای Siri و حتی پخش آهنگ را روی 75 درصد می آورد. شما می توانید هر شماره ای را از 0 تا 100 برای تنظیم صدای آن استفاده کنید.

  روش تنظیم صدای Siri در آیفون و آیپد

 3. البته شما می توانید از فرمان هایی همانند “Speak louder” یعنی بلندتر صحبت کن یا “Speak softer” آرام تر صحبت کن نیز برای تنظیم صدای siri بهره ببرید.

تنظیم صدای Siri با استفاده از دکمه های ولوم در آیفون و آیپد

شما همچنین می توانید برای تغییر ولوم، یکی از دکمه های افزایش یا کاهش صدا را که در کناره گوشی دارید فشار دهید. البته در هنگام استفاده از این روش ممکن است کمی گیج و سردرگم شوید زیرا ممکن است گاهی صدای زنگ و یا صدا پخش آهنگ دستگاه را کم و بش کنید.

تنظیم صدای Siri با استفاده از دکمه های ولوم در آیفون و آیپد
تنظیم صدای Siri با استفاده از دکمه های ولوم در آیفون و آیپد

برای اطمینان از حالت کنترل دقیق افزایش یا کاهش صدا، بهتر است نخست پرسیش را از سیری بپرسید و پس از آن با دکمه ها صدای آن را کم و بیش کنید.

تنظیم صدای Siri از بخش Control Center آیفون و آیپد

شما این امکان را نیز دارید تا صدای سیری ایفون را در بخش Control Center آن نیز تنظیم نمائید برای این کار پس می باید به بخش مرکز کنترل آیفون و آیپد خود بروید.

 • در آیفون های سری X و آیفون 11 و آیفون های تازه تر : برای رفتن به به Control Center، لبه بالا-راست نمایشگر خود را پایین بکشید.
 • در آیفون 8 و آیفون های قدیمی تر: برای رفتن به به Control Center، لبه پایینی نمایشگر گوشی خود را به بالا بکشید.

  تنظیم صدای Siri از بخش Control Center پس از فعال کردن سیری در آیفون

اکنون می توانید با تپیدن سُرنده یا همان اسلایدر صدا که روی آن آیکون یک بلندگو است، صدای ولوم سیری را تنظیم کنید.

روش غیرفعال کردن پیشنهاد های Siri در Lock Screen آیفون

روش غیرفعال کردن پیشنهاد های Siri در Lock Screen آیفون

در iOS 12، دستیار هوشمند اپل یعنی Siri، پیشنهاد هایی را برای Shortcuts یا میانبرها در حالت Lock screen یا قفل صفحه به شما ارائه می کند. شما می توانید این Suggestions یا پیشنهادها را در اپلیکیشن های دلخواه خود غیرفعال کنید و یا اینکه همه پیشنهاد های Siri را غیرفعال کنید.روش غیرفعال کردن پیشنهاد های Siri در Lock Screen آیفون, غیرفعال کردن پیشنهاد های Siri, غیرفعال کردن پیشنهادات Siri, خاموش کردن پیشنهادات Siri, آیفون Siri Suggestions, سیری Siri Suggestions, پیشنهادات siri در قفل صفحه آیفون, آیفون Siri, روشتک, raveshtech, آموزش آیفون, ترفند های موبایل, ترفندهای آیفون, آموزش فناوری, آیفون, آیپد, iOS

Siri Suggestions یا پیشنهادهای سیری، ویژگی کمتر شناخته شده ای است که به Siri این امکان را می دهد تا کارها و وظایفی را که معمولا انجام می دهید، ببیند تا shortcut یا میانبر مناسب آن کارها و وظایف را در بهترین زمان به شما ارائه دهد. برای نمونه اگر قهوه ای را در زمان و مکان معینی سفارش داده باشید، Siri این موضوع را دریافته و آن را در زمان و مکان درست، به شما یاداوری می کند.  در این شرایط تنها کاری که می باید انجام دهید، تپیدن آن نِویت (notification) برای انجام وظیفه می باشد.

بسته به برنامه ای که دارید، Siri، پیشنهادهایی را در Lock Screen یا قفل صفحه آیفون یا آیپد شما، نمایش می دهد که گاهی می تواند برای شما سودمند باشد، اما اگر احساس می کنید که این پیشنهاد ها چندان مهم نیستند و یا شما را آزاد می دهند، می توانید آن را خاموش کنید.

روش غیرفعال کردن پیشنهادهای Siri، برای همه برنامه های آیفون و آیپد

اگر می خواهید پیشنهاد های siri را در قفل صفحه خود برای همه برنامه ها غیرفعال و خاموش کنید، می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings رفته و سپس Siri & Search را بتپید.در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings رفته و سپس Siri & Search را بتپید.,روشتک,raveshtech
 2. سپس سوئیچ روبروی گزینه Suggestions on Lock Screen را بتپید تا خاموش و غیرفعال شود.سپس سوئیچ روبروی گزینه Suggestions on Lock Screen را بتپید تا خاموش و غیرفعال شود.

روش غیرفعال کردن پیشنهادهای Siri برای برنامه های آیفون بصورت تکی و انفرادی

 1. در آیفون یا آیپد، به بخش Settings یا تنظمیات رفته و Notifications را تپید.در آیفون یا آیپد، به بخش Settings یا تنظمیات رفته و Notifications را تپید.,روشتک,raveshtech
 2. سپس Siri Suggestions را بتپید.سپس Siri Suggestions را بتپید.,روشتک,raveshtech
 3. در برگه پسین همه اپلیکیشن هایی که از پیشنهادهای Siri پشتیبانی می کنند، نشان داده می شود. و شما می توانید با تپیدن سوئیچ روبروی هر برنامه، این ویژگی را در آنها خاموش و غیرفعال کنید.روش غیرفعال کردن پیشنهادهای Siri برای برنامه های آیفون بصورت تکی و انفرادی

اگر از تصمیم خود برگشتید، می توانید گام های بالا را دوباره انجام داده و این بار، سوئیچ برنامه دلخواه خود را روشن کنید.

پرسش‌های رایج درباره Siri آیفون

کاربرد سیری در آیفون چیست؟

کاربران می‌توانند از دستیار هوشمند Siri آیفون، پرسش‌های دلخواه خود را بپرسند و یا برای انجام کاری بدان فرمان دهند.

آیا پرسش از Siri ایمن است؟

داده‌های درخواستی شما به سرورهای اپل فرستاده می‌شوند. اما طبق ادعای اپل پاسخ این جستجوها و پرسش‌ها، به دلیل حفظ حریم خصوصی بر پایه اطلاعات شخصی شما نخواهد بود

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا