تنظیمات ایرپاد

تنظیم کارکرد Double-Tap در ایرپاد [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 2.5]

بدون داشتن هیچ گونه دکمه ای، اپل یک رابط کاربری نیستا / non-exestent یا ناموجود را برای ایرپادهای خود طراحی کرده است. ایرپادها پر از sensor یا حسگر می باشند و با این حسگرها، ایرپادها تشخیص می‌دهند که چه هنگامی روی گوش شما هستند و کی آنها را دو بار تَپ /double-tap / دابل تپ می‌کنید، شما همچنین می توانید ایرپادهای خود را پیکره بندی کنید. ویژگی دابل تپ در ایرپادهای معمولی و ایرپاد پرو قابل تنظیم هستند. در پایان نوشتار نیز به دلایل کار نکردن دابل تپ ایرپاد خواهیم پرداخت.

دابل تپ در آیفون

حسگرهای درون هریک از ایرپادها، ویژگی های جالبی را به نمایش می گذارد. برای نمونه اگر بخواهید از آهنگی به آهنگ دیگر بروید، می باید آن را دوبار تَپ / double-tap کنید، از این ویژگی برای کارهای متفاوت دیگری همانند فعال کردن سیری در آیفون، یا متوقف کردن پخش آهنگ بهره ببرید. اپل انجام برخی از این کارها را بصورت پیش فرض در بخش تنظیمات آیفون و آیپد آورده است، اما اگر می خواهید انتخاب خودتان را داشته باشید، می توانید گزینه های پیش فرض دوبار-تپ یا Double-Tap را تغییر دهید.

تنظیم کارکرد Double-Tap در ایرپاد, تنظیم کارکرد دوبار زدن روی ایرپاد, تغییر آهنگ با ایرپاد, پخش آهنگ با ایرپاد, توقف آهنگ با ایرپاد, pause کردن اهنگ با ایرپاد, برگشتن به آهنگ قبلی با ایرپاد, روشن کردن Siri با ایرپاد, Siri ایرپاد, ترفندهای ایرپاد, آموزش ایرپاد, ترفند های آیفون, آیپد, آیفون, ایرپاد, Airpods, تنظیمات ایرپاد, تنظیمات Airpods, روشتک,raveshtech

چگونه تنظیمات دوبار-تپ یا Double-Tap ایرپاد را تغییر دهیم؟

هر یک از ایرپادها در خود حسگرهایی دارند و این بدان معناست که می توانید کارکرد های متفاوتی را برای دوبار-تپ یا Double-Tap را برای ایرپاد گوش چپ و یا راست خود برگزینید، کارکردهایی همانند فراخوانی Siri، رد کردن آهنگ ها و کارهایی از این دست.

  1. از فعال بود ایرپادهای خود در آیفون یا آیپد مطمئن شوید، سپس در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید و در آنجا Bluetooth / بلوتوث را بتپید.چگونه تنظیمات دوبار-تپ یا Double-Tap ایرپاد را تغییر دهیم؟
  2. ایرپاد خود را در لیست دستگاه های بلوتوثی نمایش داده شده بیابید و آیکون i روبروی آن را بتپید.چگونه تنظیمات دوبار-تپ یا Double-Tap ایرپاد را تغییر دهیم؟
  3. در بخش DOUBLE-TAP AIRPOD، دو گزینه Left و Right را خواهید دید که می توانید کارکرد این ویژگی را برای گوش چپ یا راست خود تغییر دهید.چگونه تنظیمات دوبار-تپ یا Double-Tap ایرپاد را تغییر دهیم؟
  4. از میان 4 گزینه Siri برای فراخوانی دستیار هوشمند اپل، Play/Pause برای پخش و متوقف کردن آهنگ، Next Track برای رفتن به آهنگ پسین و Previous Track برای رفتن به آهنگ پیشین، آن را که دلخواه خود می دانید برگزینید.چگونه تنظیمات دوبار-تپ یا Double-Tap ایرپاد را تغییر دهیم؟.روشتک,raveshtech

اگر می خواهید که دوبار-تپ یا دابل تپ ایرپاد کارکردی نداشته باشد، می توانید گزینه Off را انتخاب کنید. پس از انجام گام های بالا می توانید با دوبار-تپ یا دوبار زدن روی ایرپاد خود، کارکردهای انتخابی را اعمال کنید.

دلایل کار نکردن دابل تپ ایرپاد

  • تپ نکردن جای درست ایرپاد: بسیاری از کاربران ایرپاد، نقطه درست را روی ایرپاد خود دوبار تَپ نمی‌کنند. شما باید دقیقا نقطه میان بلندگو و پایین پایه آن را تَپ کنید. بسیاری از کاربران پایین پایه را تَپ می‌کنند و برای همین پِیواز یا ریسپانسی از سوی ایرپاد دریافت نمی کنند.
  • فشار ناکافی: توجه داشته باشید که دابل تپ شما روی ایرپاد، باید با کمی فشار هم همراه باشد تا سنسور آن که در زیر پایه ایرپاد است، آکارا/فعال شود. در اینجا خواند تنظیم سنسور فشار ایرپاد پرو میتواند شما را بیشتر راهنمایی کند.
  • غیرفعال بودن کنترل تاچ ایرپاد: یکی از دلایل کار نکردن دابل تَپ می‌تواند خاموش بودن touch controls ایرپاد شما باشد.
  • باگ نرم‌افزاری: یک باگ یا پیکره‌بندی نادرست نیز می‌تواند جلوی کارکرد صحیح ایرپاد شما را بگیرد. پس بهتر است، اتصال ایرپاد به آیفون را به درستی انجام دهید و یا با ریست ایرپاد مشکل آن را حل کنید.
  • خرابی سنسور: خرابی سنسور سوئین/اپتیکال و یا شتابسنج ایرپاد نیز می‌تواند از جمله دلایل کار نکردن دابل تپ ایرپاد باشد.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا