Samsung Galaxy Manual

اسکرین شات A13 سامسونگ با آموزش ویدیویی (2022)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 19 میانگین: 4.4]

گوشی سامسونگ گلکسی A13 یکی از گوشی‌های کاملا مقرون‌‌به‌صرفه و اقتصادی سامسونگ است که در سال 2022 میلادی بعنوان جانشسن گوشی A12 معرفی گردید. این گوشی در دو نمونه A13 4G و A13 5G روانه‌ بازارهای جهانی شده است. این گوشی همانند دیگر گوشی One UI ساسمونگ از ویژگی‌های گوناگونی برخوردار است که یادگیر کار با آنها برای هر کاربرسامسونگ، بسیار کارامد است. یک از این ویژگی‌ها اسکرین شات است که می‌توان با آن از محتوای دلخواه خود در گوشی عکس گرفت. در این آموزش به روش گرفتن اسکرین شات A13 سامسونگ می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

آموزش ویدیویی اسکرین شات A13

اسکرین شات با کلید‌های فیزیکی

شاید آسان‌ترین روش گرفتن اسکرین شات در گوشی‌ اندروید استفاده از کلیدهای فیزیکی ترکیبی باشد. برای انجام این کار گام‌های زیر را دنبال کنید.

 • نخست برای گرفتن اسکرین شات A13 محتوای مورد نظر خود را در گوشی پیدا کنید که می‌تواند مواردی همچون متن یک گفتگو در واتساپ یا تلگرم، لحظه‌ای از بازی یا تصویر پرداخت بانکی و هر چیز دیگری باشد.
 • اکنون کلید  Volume Down   یا کاهش صدا را همزمان با کلید  Power  یا خاموش/روشن فشار دهید تا اسکرین شات گرفته شود. نیاز به نگه داشتن دکمه‌ها هم نیست.

اسکرین شات A13 با آموزش ویدیویی (2022)

 • در ادامه برق زن صفحه و نمایش میل ابزاری در پایین نمایشگر به معنی گرفته شدن اسکرین شات و ذخیره آن در بخش گالری گوشی می‌باشد. در میل ابزار پدیدار شده می‌توانید اسکرین شات را ویرایش کنید و یا آن را با دیگران همرسانی کنید.

اسکرین شات A13 با آموزش ویدیویی (2022)

اسکرین شات A13 با پنل کناری

با استفاده از پنل کناری یا Edge Panel کاربران می توانند، سه سوته به برنامه‌ها و دیگر ویژگی‌های گوشی خود دسترسی داشته باشند که یکی از آنها دکمه اسکرین شات می‌باشد. برای اسکرین شات با اج پنل، گام‌های زیر را دنبال نمائید:

 • به بخش  Settings  یا تنظیمات گوشی A13 بروید.
 • در بخش تنظیمات منوی  Display  یا صفحه نمایش انتخاب نمائید.
 • با زدن چِفت گزینه  Edge Panels  یا پنل‌‌های کناری، این ویژگی را روشن و فعال کنید.

  فعال کردن Edge Panels در گوشی سامسونگ گلکسی

 • اکنون با  به چپ  روبیدن کناره راست بالای نمایشگر، پنل کناری را فرا بخوانید و با زدن دکمه  take screenshots  از صفحه دلخواه خود عکس بگیرید. در صورت نبودن این گزینه به تنظیمات اج پنل بروید و تیک ستون  Tasks  یا کارها را بزنید.

اسکرین شات سامسونگ A23 با پنل کناری

اسکرین شات بلند یا پیمایشی یا اسکرولی

شما می‌توانید برای اسکرین شات A13  از محتواهای بلندی همچون صفحات وب که در یک کادر معمولی جا نمی‌شوند اسکرین شات بگیرید. برای این کار گام‌های زیر را دنبال کنید:

 •  با یکی از شیوه های پیشین اسکرین شات بگیرید و پس از آن در نوار ابزار پدیدار شده در پایین نمایشگر، آیکون اسکرین شات پیمایشی را که همانند یک چارگوش با یک پیکانچه رو به پایین است تَپ کنید.
 • با این کار نخستین کادر اسکرین شات بلند شما پدید می آید. با هر بار تَپ کردن این آیکون، یک فریم یا قاب به کادر پیشین افزوده می شود و اسکرین شات شما بلند و بلندتر می شود تا به پایین برگه برسید.

  اسکرین شات اسکرولی یا پیمایشی A53

 • در گالری گوشی و در آلبوم عکس های صفحه می‌توانید اسکرین شات‌ بلند خود را ببینید.

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا