پیدا کردن آهنگ با خواندن ملودی توسط گوگل

پیدا کردن آهنگ با خواندن ملودی توسط گوگل

پیدا کردن آهنگ با خواندن ملودی توسط گوگل

آیا تا به حال شده که ملودی آهنگی را در ذهن خود زمزمه کنید ولی هر چه کوشیده اید، متن ترانه آن را به یاد نیاورده اید؟ خبر خوش اینکه شما می توانید تنها با هو هوم کردن ملودی آهنگ، آن را در گوگل جستجو کنید!! بله گوگل به تازگی این ویژگی را به موتور جستجوی خود افزوده تا شما بتوانید به آسانی با سوتیدن یا هوهوم آهنگ دلخواه خود، آن را در گوگل پیدا کنید. اگر گوشی موبایل دارید بهتر است بدانید که فرایند این کار بسیار آسان و ساده می باشد.

  1. نخست برنامه Google گوشی خود را به آخرین ورژن آن آپدیت کنید و یا اینکه ابزارک Google Search را در گوشی خود یافته و آیکون میکروفون آن را بتپید (با انگشت ضربه بزنید).
  2. پس از آن بگویید “what’s this song?”, و به مدت 10 تا 15 ثانیه با حالت هومهوم ملدی آن را زمزمه کنید.

در ویدئوی زیر می توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست آورید.

 

جستجوی آهنگ در گوگل اسیستنت با زمزمه ملودی آن

کسانی که از Google Assistant یا همان دستیار صوتی هوشمند گوگل استفاده می کنند می باید نخست “Hey Google, what’s this song?” را گفته و پس از آن ملودی آهنگ مورد نظر را هوهوم یا بسوتند تا گوگل آن را پیدا کند. بهتر است بدانید این ویژگی هم اکنون در آیفون روی زبان انگلیسی فعال بوده ولی در گوشی های اندورید روی 20 زبان گوناگون فعال می باشد. گوگل در این روش از مدل های یادگیری مماشینی بهره می برد و هومیدن یا سوتیدن یک آهنگ را درست همانند اثر انگشت شناسایی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا