iOSiPadOS

روش روشن یا خاموش کردن اینترنت آیفون یا آیپد

روشن یا خاموش کردن اینترنت آیفون یا آیپد

روشن یا خاموش کردن اینترنت آیفون یا آیپد

اگر در حال استفاده از یک آیفون یا آیپد (Wi-Fi + Cellular) هستید ، احتمالاً در حالی که از خانه یا محل کار خود دور هستید ، برای دسترسیبه شبکه اینترنت، به اینترنت دیتا یا داده گوشی نیاز خواهید داشت. شما به آسانی می توانید اینترنت دیتا یا داده آیفون خود را روشن و خاموش کنید.

اینترنت داده یا Cellular Data چیست؟

Cellular Data اصطلاحی است به معنای اتصال به اینترنت با استفاده از شبکه تلفن همراه. این بدان معناست که می توانید به راحتی و بدون نیاز به  Wi-Fi به اینترنت دسترسی داشته باشید. همه مدل های iPhone از اینترنت داده تلفن همراه پشتیبانی می کنند ، و مدل های خاصی از iPad با عنوان “Wi-Fi + Cellular” نیز از آن پشتیبانی می کنند.

چرا اینترنت دیتای گوشی را خاموش می کنیم؟

در دسترس بودن اینترنت دیتا چیز خوبی است ، اما گاهی پیش می آید که بخواهید اینترنت گوشی خود را بصورت موقت خاموش کنید.

یکی از دلایل غیرفعال کردن اینترنت تلفن همراه این است که بسیاری از برنامه های تلفن همراه برای دسترسی به اینترنت داده یا دیتا موجب افزایش مصرف شارژ باتری می شوند و بسیاری از انها حتی حجم بسته اینترنتی شما را نیز می خورند. برای صرفه جویی در هزینه مصرف اینترنت ، می توانید اینترنت داده یا دیتای تلفن همراه خود را خاموش کنید، شما همچنین می توانید با پیکربندی آن تعیین کنید که کدام برنامه ها می توانند از اینترنت دیتای گوشی شما استفاده نمایند و حتی مقدار مصرف داده را نیز برای آنها مشخص کنید.

اگر سیگنال Wi-Fi که اغلب از آن استفاده می کنید در یک مکان خاص ضعیف است ، ممکن است تلفن شما برای دسترسی به اینترنت به طور خودکار، اینترنت داده یا دیتا را روش کند و هزینه مصرف اینترنت شما بدون اینکه متوجه شوید بالا برود.

به همین دلیل ، برخی افراد برای عیب یابی اتصالات Wi-Fi ، باید داده یا دیتای تلفن همراه را خاموش کنند. با خاموش بودن اینترنت دیتای گوشی، کاربر می تواند سرعت و اتصال Wi-Fi را به طور دقیق اندازه گیری کند و از این امر مطمئن باشد که اینترنت خود را از وایفای دریافت می کند و نه داه یا دیتا.

خاموش و روشن کردن ن اینترنت دیتای آیفون یا آیپد از بخش Control Center

 1. سریعترین راه برای روشن یا خاموش کردن اینترنت دیتای آیفون یا آیپد استفاده از بخش Control Center است.

بخش Control Center  در iOS و iPadOS، مجموعه ای از میانبرها برای انجام کارهای متداول مانند تنظیم روشنایی نمایشگر ، تنظیم ولوم  ، پخش آهنگ و موارد دیگری از این دست است. همچنین به عنوان راهی برای راه اندازی سریع ویژگی هایی مانند چراغ قوه یا دوربین گوشی می باشد.

 • در آیفون X و آیفون 11 و دیگر آیفون های پس از آن که از ورژن iOS 12 و بالاتر از آن استفاده می کنند: لبه بالا-راست نمایشگر را پایین بکشید.
 • در آیفون 8 یا دیگر آیفون های قدیمی که از iOS 11 و پایین تر استفاده می کنند: لبه پایینی نایشگر را بالا بکشید.
  روش باز کردن Control Center در آیفون و آیپد
  روش باز کردن Control Center در آیفون و آیپد
 1. پس از باز شدن Control Center، به دنبال آیکون گردی که در میان آن یک آنتن رادیویی نقش بسته است بگردید.
 2. شما می توانید با تپیدن این آیکون، اینترنت گوشی خود را روشن یا خاموش کنید:
 • سبز بودن این آیکون به معنای روشن بودن ایترنت داده یا دیتا می باشد.
 • خاکستری بودن این آیکون به معنای خاموش بودن اینترنت داده یا دیتا است.
روش روشن یا خاموش کردن اینترنت آیفون یا آیپد
روش روشن یا خاموش کردن اینترنت آیفون یا آیپد

اگر اینترنت دیتای گوشی شما خاموش باشد، برای اتصال به اینترنت، می توانیید از اینترنت Wi-Fi استفاده نمائید.

برای خاموش کردن ایترنت داده یا دیتای آیفون، شما همچنین می توانید در بخش Control Center، آیکون هواپیما را نیز، بتپید تا با روشن شدن وضعیت پرواز، اینترنت دیتای شما خاموش شود. البته این ویژگی اینترنت Wi-Fi شما را نیز خاموش می کند. ولی این امکان را دارید تا دستی، دوباره وایفای خود را روشن کنید.

خاموش یا روشن کردن اینترنت گوشی آیفون از بخش تنظیمات

 1. برای اینجام این کار، در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید. آیکون بخش تنظیمات یک چرخ دنده می باشد که در برگه اصلی دستگاه شما جای دارد.
  خاموش یا روشن کردن اینترنت گوشی آیفون از بخش تنظیمات
  خاموش یا روشن کردن اینترنت گوشی آیفون از بخش تنظیمات
 2. پس از رفتن به بخش تنظیمات، گزینه Cellular را بتپید.
  گزینه Cellular بخش تنظیمات آیفون
  گزینه Cellular بخش تنظیمات آیفون
 3. اکنون گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Cellular Data را بتپید تا اینترنت دیتای گوشی شما روشن شود. سبز بودن آن به معنای روشن بودن و خاکستری بودنش به معنای خاموش بودنش است.
  گزینه Cellular Data
  گزینه Cellular Data
 4. شما همچنین می توانید در این بخش با استفاده از گزینه Cellular Data Options، در مسافرت های برون مرزی، اینترنت دیتای رومینگ خود را خاموش کنید تا از پرداخت هزینه های سنگین فعال بودن آن بپرهیزید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن