ترفند اینستاگرامی

دایرکت اینستاگرام چیست؟ [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

می‌توان گفت روزگاری که در آن مردم به دنبال خرید یک سرویس اختصاصی تماس با مشتری و یا نوشتن ایمیل برای توضیح محصول جدیدشان می‌گشتند دیگر گذشته و آن استقبال گذشته را ندارد. در واقع ارتباطات میان خریدار و فروشنده و یا سرویس دهنده و سرویس گیرنده در حال تغییر بوده و استفاده از برنامه‌های پیام‌رسان دیجیتال همانند DM اینستاگرام یا پیام دایرکت اینستاگرام در حال افزایش است. در این نوشتار خواهیم دید دایرکت اینستاگرام چیست و معنی dm اینستاگرام چه می‌باشد.

دایرکت اینستاگرام چیست؟

پیام دایرکت اینستاگرام / Direct Messaging یک راه ارسال پیام شخصی است تا کاربران بتوانند با استفاده از آن با دیگر کاربران، فروشندگان، اینفلوئنسرها و حتی برندها، ارتباط برقرار کنند. ویژگی دایرکت اینستاگرام کمک می‌کند تا فروشندگان و حتی برندها با خریداران و مخاطبان، ارتباطی نیرومند داشته باشند تا مردم احساس کنند که صدایشان شنیده می‌شود و از آنها به خوبی پشتیبانی می‌شود. در این ابزار دریافت کنندگان پیام می‌توانند با ریپلای در دایرکت اینستاگرم به فرستنده پیام پاسخ دهند.

دایرکت اینستاگرام چیست؟

معنی dm در اینستاگرام

DM در اینستاگرام برنامه ارسال پیام دایرکت در اینستاگرام میان یک کاربر و کاربر دیگر و یا یک گروه یا شماری از کاربران می‌باشد. اینستاگرام از سال 2010 تا 2013 دارای پیامرسان اختصاصی نبود تا اینکه برنامه تو-ساخت Direct در دسامبر سال 2013 بدان افزوده شد. کاربران می‌توانند، انواع محتواهای زیر را با استفاده از DM اینستاگرام بفرستند و یا همرسانی و اشتراک گذاری کنید. کاربران حتی می‌توانند در این بخش برای ارتباط دایرکت گروهی، می‌توانند دست به ساخت روم اینستاگرام بزنند.

این پیام‌های خصوصی بوده و در در بخش feed یا پروفایل یا بخش جستجوهای پیج یک برند یا فروشگاه نمایش داده نمی‌شود و البته دیگر فالورها یا دنبال کنندگان نیز نمی‌توانند آن را ببینند. تنها شما و کسانی که با آنها در حال ارتباط هستید، می‌توانند پیام دایرکت اینستاگرام را ببینند.

معنی dm در اینستاگرام

در بخش DM، فروشگاه، برند و یا پیج‌های سازنده محتوا می‌توانند ارتباط و پیوند مناسبی با فالورها برقرار کنند، و یا حتی در این میان به همکاری‌های بالقوه‌ای که خواستار آن هستند برسند. در کنار این موضوع هم دنبال‌کنندگان می‌توانند با dm پرسش‌های اختصاصی خود را مطرح کنند و پاسخ را ببینند. البته در صورت هر گونه مزاحمت در دایرکت اینستاگرام، کاربران امکان بستن دایرکت اینستاگرام را به روی شخص یا اشخاص مورد نظر خود خواهند داشت. در بخش دایرکت اینستاگرام، کاربران می‌توانند موارد زیر را ارسال کنند:

  • ارسال پیام متنی ساده
  • ارسال عکس یا ویدیو از بخش گالری و Library گوشی یا تبلت
  • عکس یا فیلمی که در برنامه اینستاگرام می‌گیرید
  • عکس‌ا و ویدیوهای ناپدید شوند
  • پروفایل یا نمایه اینستاگرام
  • عکس یا ویدیو پست اینستاگرام
  • هشتگ یا برچسب اینستاگرام
  • لوکیشن اینستاگرام
  • Stickers / استیکر
  • Gifs یا تصاویر با فرمت گیف

دایرکت اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

کاربر می‌تواند برای کسی که آن را فالو یا دنبال می‌کند اقدام به ارسال پیام دایرکت در اینستاگرام کند. حتی برای کسانی هم که دنبال نمی‌کند می‌تواند پیام دایرکت بفرستد. اما در این حالت پیام‌‌ بصورت Request یا درخواست در inbox بصورت دروای یا معلق می‌ماند تا اینکه دریافت کننده درخواست پیام را تائید یا رد کند.

به یاد داشته باشید که دریافت کننده پیام دایرکت اینستاگرام که او را دنبال نمی‌کنید، می‌تواند حتی آن را بی‌پاسخ  گذارده و یا رد کند. با این کار او می‌تواند از حریم خصوصی خودش در برابر spam یا هرزپیام و همچنین پیام‌های آزار دهنده حفاظت کند.

پرسش‌های رایج درباره دایرکت اینستاگرام

آیا اینستاگرام و دایرکت اینستاگرام یک چیزند؟

دایرکت اینستاگرام یا dm در واقع یک برنامه پیام رسان تو-ساخت خصوصی در اینستاگرام است که کاربران می‌توانند با آن به یکدیگر پیام متنی بدهند یا برای یکدیگر عکس و فیلم بفرستند و یا حتی با آن تماس صوتی و یا تصویری برقرار کنند.

آیا دایرکت اینستاگرام امن است؟

از آنجایی که محتوای پیام یا تماس شما در دایرکت اینستاگرام بصورت End-To-End رمزگذاری می‌شود، پیام شما هنگام فرستادن و ارسال تا رسیدن به دست گیرنده، حفاظت شده و امن است. این بدان معناست که در جریان فرستادن و دریافت پیام، حتی فیسبوک هم نمی‌تواند آن را ببیند یا بشنود.

از طريق
pexelslaterprotocol

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا