ترفند اینستاگرامی

ارسال پیام در دایرکت در اینستاگرام [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

شاید شما هم از آن دست کاربرانی باشید که تازگی به اینستاگرام پیوسته‌اید و می‌خواهید پیامی را به یکی از دوستان یا کاربران اینستاگرام ارسال کنید اما نمی‌دانید که این کار را چگونه باید انجام دهید. در واقع برای ارسال پیام به کاربر مورد نظر خود باید از بخش دایرکت اینستاگرام یا DM اینستاگرام استفاده کنید. از بخش dm اینستاگرام شما می‌توانید برای ارسال عکس، فیلم، سلفی و ایموجی بهره ببرید.  در این آموزش روش ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام را به شما نشان می‌دهیم. پس باروشتک همراه باشید.

ارسال پیام دایرکت در اینستاگرام

 • اگر در پایین برنامه اینستا دکمه home یا خانه را تَپ کنید، آیکون دایرکت اینستاگرام که آیکونی همانند یک موشک و یا یک دایره با آذرخش است بسته به زبان برنامه که انگلیسی یا فارسی می‌باشد به ترتیب در بالا گوشه چپ و یا در بالا گوشه راست جای دارد که می‌تواند آن را تَپ کنید (ضربه بزنید) تا وارد بخش دایرکت شوید.

رفتن به dm یا دایرکت اینستاگرام

 • اگر تاکنون از dm اینستاگرام استفاده نکرده اید، بهتر است بدانید که پس از رفتن به بخش DM اینستاگرام یا دایرکت مسیج، با تَپ کردن آیکون کاغذ و قلم در بالا گوشه راست یا چپ برنامه، می‌توانید به بخش New message یا پیام جدید بروید و اقدام به ارسال پیام دایرکت در اینستاگرام کنید.

رفتن به بخش New Message یا پیام جدید اینستاگرام

 • اکنون با تیک زدن دایره روبروی نام مخاطب دلخواه و زدن دکمه Chat یا گپ به برگه دایرکت او بروید. شما همچنین می توانید مخاطب دلخواه را در این بخش جستجو کنید.

انتخاب گپ برای فرستادن پیام در اینستا

 • پس از آن می‌توانید در نوار متنی پایین برنامه پیام خود را تایپ کنید و با زدن دکمه Send یا ارسال، پیام را برای او بفرستید.

ارسال پیام در دایرکت در اینستاگرام

ارسال دایرکت در اینستاگرام از بخش پروفایل

برای ارسال پیام دایرکت اینستاگرام از بخش Profile یا نمایه مخاطب، می‌توانید دکمه Message یا پیام را تَپ کنید. توجه کنید در صورتی که کاربر مورد نظر اکانت خود را Private یا خصوصی کرده باشد، امکان انجام این کار را ندارید. در واقع باید او را Follow یا دنبال کنید تا دکمه Message را ببینید.

دکمه پیام در اینستاگرام از بخش پروفایل

اگر نمی‌خواهید شخص مورد نظر را دنبال کنید، می توانید با زدن منوی 3 نقطه بالای پروفایل او و سپس انتخاب گزینه send Message یا ارسال پیام در نامگوی/منوی باز شده، به بخش دایرکت مسیج او رفته و برای او پیام دایرکت بفرستید.

ارسال پیام به دایرکت در اینستاگرام کسی که چیج او خصوصی است و نمی خواهید او را دنبال کنید

افکت پیام اینستاگرام

ارسال پیام دایرکت در اینستاگرام نباید چندان ساده به نظر برسد. همانند دیگر ویژگی های اینستاگرام، شما این امکان را دارید تا جلوه های ویژه ای را به پیام های دایرکت خود پیش از فرستادن به مخاطب مورد نظر بیافزائید. در این آموزش می خواهیم به شما نشان دهیم که چکونه می توانید جلوه های ویژه را به پیام های دایرکت اینستاگرام بافزائید.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این جلوه های ویژه نخست می باید ویژگی Facebook Messenger integration یا یکپارچگی پیام رسان فیسبوک را در برنامه اینستاگرام خود فعال سازید که البته افزون بر امکان افزودن جلوه های ویژه به پیام ها، این امکان را فراهم می سازد تا بصورت مستقیم و از اینستاگرام برای دوستان فیسبوک خود پیام بفرستید.

فرستادن پیام در اینستاگرام با افکت

برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه اینستاگرام خود را در آیفون یا گوشی اندروید باز کنید. سپس برای دیدن لیست DMs یا همان پیام های دایرکت، آیکون Messenger یا پیام رسان را بسته به زبان گوشی خود در بالا-راست یا بالا چپ برنامه اینستاگرام تپ کنید.
  ارسال دایرکت اینستاگرام با جلوه های ویژه
  ارسال دایرکت اینستاگرام با جلوه های ویژه
 2. اکنون به سراغ گفتگوی دلخواهی که می خواهید دایرکتی با جلوه های ویژه بفرستید بروید.
  متن مورد نظر خود را در نوار متنی پایین گفتگو تایپ کنید. در هنگام تایپ متن، آیکون دوربین کنار نوار متن شما با یک آیکون ذره بین، جایگزین می شود. پس از کامل کردن متن خود دکمه ذره بین را یک بار بتپید.

   

  تایپ متن در بخش دایرکت اینساگرام
  تایپ متن در بخش دایرکت اینساگرام
 3. پس از آن در بخش بالایی می توانید ببینید که متن تایپ شده شما در 4 مدل متفاوت نمایش داده می شود.
  چهار فیلتر متفاوت جلوه های ویژه اینستاگرام
  چهار فیلتر متفاوت جلوه های ویژه اینستاگرام
 4. همه این فیلترها تعاملی هستند. پس اگر دریافت کننده پیام دایرکت شما برای نمونه اگر مدلی که ریختی همانند دل و قلب دارد را بتپید، دل های مجازیی همانند بالون را در نمایشگر خود خواهد دید.به همین ترتیب، مدل جعبه کادو، پیام های شما را در خود پنهان می کند و اگر مخاطب دریافت کنند آن را بتپد، جعبه باز شده و پیام شما به او نمایش داده می شود. اگر پیام خود را با فیلتر کاغذ رنگی بفرستید و مخاطب شما فیلتر دریافتی را بتپد، گوشی او خواهد لرزید.
  نمایش جلوه های ویژ دایرکت اینستاگرام در گوشی مخاطب
  نمایش جلوه های ویژ دایرکت اینستاگرام در گوشی مخاطب

پرسش‌های رایج درباره فرستادن پیام در دایرکت اینستاگرام

چرا در دایرکت اینستاگرام پیام ارسال نمیشود

برای ارسال نشدن پیام در دایرکت اینستاگرام، دو احتمال هست. یکی اینکه کاربر مورد نظر در بخش تنظیمات حریم خصوصی، dm یا دایرکت اینساگرام خود را محدود ساخته است. دومین احتمال هم این می‌تواند باشد که کاربر موردنظر شما را بلاک کرده است.

طول متن ارسالی در دایرکت اینستاگرام چقدر می‌تواند باشد؟

متن ارسالی شما در dm یا همان دایرکت اینستاگرام نمی‌تواند بیش از 1000 کاراکتر باشد.

منبع
alphrhowtogeekinstagrampexels

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.
دکمه بازگشت به بالا