اندروید

فعال کردن قالب 24 ساعته اندروید در بخش تنظیمات

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 3]

فعال کردن قالب 24 ساعته اندروید در بخش تنظیمات

امروزه تا اندازه بسیاری گوشی های هوشمند جای ساعت های کلاسیک مچی را گرفته اند و البته در این میان نیز ساعت ها نیز کم کم در حال هوشمند شدن هستند تا اعتبار پیشین خود را باز یابند. ساعت در گوشی های هوشمند اندروید بصورت پیش فرض با فرمت 12 ساعته می باشد. از آنجایی که برخی از کاربران شاید دوست داشته باشند که ساعت انندروید آنها به جای استفاده از فرمت 12 ساعته از فرمت 24 ساعته استفاده کنید، در این آموزش می خواهیم روش تغییر فرمت ساعت اندروید را به فرمت 24 ساعته و فعال کردن قالب 24 ساعته اندروید را به شما نشان دهی پس با روشتک همراه باشید.

چگونه ساعت گوشی را ۲۴ساعته کنیم

پیش از آغاز کار آغاز آموزش تغییر فرمت ساعت اندروید، بهتر است بدانید که برندهای سازنده گوشی های اندروید همانند سامسونگ، شیائومی و مواردی از این دست ممکن است در رابط کاربری اندروید خود تفاوت های کوچکی داشته باشند. ما در این آموزش از گوشی Google Pixel 4 استفاده کرده ایم اما مسیر انجام تنظیمات شاید در گوشی شما کمی متفاوت باشد. برای تغییر فرمت ساعت در اندروید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. هنگامی که آماده تغییر فرمت ساعت گوشی خود شدید، به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید. برای این کار می توانید وارد نوار اعلان یا نوتیفیکیشن گوشی خود شوید و آیکون چرخ دنده را بتپید. برای رفتن به نوار اعلان می باید، لبه بالای نمایشگر گوشی خود را یک بار یا دوبار، پایین بکشید.
  تغییر قالب ساعت گوشی های اندروید در بخش تنظیمات
  تغییر قالب ساعت گوشی های اندروید در بخش تنظیمات
 2. البته شما می توانید بعنوان روش جایگرین آیکون چرخ دنده را نیز در بخش کشوی برنامه بتپید. برای رفتن به کشوی برنامه گوشی ود می باید لبه پایینی نمایشگر گوشی را بالا بکشید. البته در اندرویدهای قدیمی روال کار کمی متفاوت است.
  چگونه فرمت ساعت گوشی اندروید خود را 24 ساعته کنیم؟
  چگونه فرمت ساعت گوشی اندروید خود را 24 ساعته کنیم؟
 3. بخش تنظیمات را به پایین پیموده و دکمه System یا سیستم را بتپید.
  دکمه System
  دکمه System
 4. پس از آن گزینه Date & Time یا تاریخ و زمان را برگزینید.
  گزینه Date & Time
  گزینه Date & Time
 5. سپس به بخش Time Format یا قالب زمان رفته و با تپیدن گوک (toggle – سوئیچ) روبری گزینه Use Locale Default آن را خاموش و غیرفعال کنید. پس از می توانید تپیدن گوک (toggle – سوئیچ)  Use 24-Hour Format یا استفاده از قالب 24 ساعته ، فرمت بیست و چهار ساعته را در گوشی اندروید خود فعال و روشن کنید.
   تغییر فرمت ساعت اندروید
  تغییر فرمت ساعت اندروید
 6. همانگونه که پیشتر گفتیم مسیری که به شما گفتیم با توجه به گوشی و ورژن اندروید شما می تواند تفاوت های اندکی داشته باشد. برای نمونه گوشی های LG گزینه Use 24-Hour Format یا استفاده از قالب 24 ساعته را یکراست در اختیا شما می گذارند و دیگر نیازی به غیر فعال کردن Use Local Default نخواهید داشت.
  Use 24-Hour Format یا استفاده از قالب 24 ساعته
  Use 24-Hour Format یا استفاده از قالب 24 ساعته

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا