Samsung Galaxy Manual

روش نمایش درصد باتری در گوشی سامسونگ + ویدیویی [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 3]

آگاهی از اینکه باتری گوشی سامسونگ شما چند درصد شارژ دارد، می‌تواند برای تنظیم زمانبندی شما در استفاده از گوشی، اهمیت بالایی داشته باشد.  مسیر فعال کردن نمایش درصد باتری گوشی و تبلت سامسونگ در اندروید 11 و 12 و 13 کمی با مسیر تنظیم آن در اندروید 10 و ورژن های پیش از آن تفاوت دارد که در ادامه هر دو مسیر نمایش درصد باتری در سامسونگ را به شما نشان خواهیم داد.

آموزش ویدویی فعال کردن درصد باتری در سامسونگ

فعال کردن نمایش درصد باتری در اندروید 11، 12 و 13

برای نمایش درصد شارژ باتری سامسونگ اندروید 11 و 12 به بالا گام های زیر را دنبال نمائید:

  • به بخش Settings یا تنظیمات گوشی سامسونگ خود بروید. پس از آن گزینه Notifications یا اعلان‌ها را انتخاب کنید. سپس گزینه Advanced Settings یا تنظیمات پیشرفته را تَپ کنید.
  • بعنوان روش جایگزین می‌توانید لبه بالای نمایشگر را دو بار پایین بکشید. منوی 3 نقطه را تَپ کنید و سپس Status bar یا نوار وضعیت را انتخاب کنید.

منوی Status bar یا نوار وضعیت در نوار اعلان گوشی و تبلت سامسونگ

  • اکنون با زدن چِفت روبروی گزینه Show Battery Percentage ویژگی نمایش درصد شارژ باتری فعال کنید.
نمایش درصد باتری در سامسونگ گزینه Advanced Settings یا تنظیمات پیشرفته سامسونگ گزینه Notifications یا اعلان‌ها در تنظیمات سامسونگ گلکسی آیکون چرخ دنده مانند Settings یا تنظیمات گوشی سامسونگ گلکسی

فعال کردن نمایش درصد باتری در اندروید 10 و ورژن های قدیمی تر

  • نخست به بخش Settings یا تنظیمات اندروید 10 در گوشی یا تبلت سامسونگ خود بروید.
  • پس از آن به بخش Notifications یا اعلان‌ها بروید.
  • گزینه Status bar را تَپ کنید.
  • پس از آن چِفت روبروی گزینه Show Battery Percentage را بزنید تا نمایش داده شود.
برای نمایش درصدی شارژ باتری سامسونگ در اندروید 10 بخش Satus bar در اندریود 10 در گوشی سامسونگ انتخاب نامگو یا منوی Notifications در تنظیمات سامسونگ اندروید 10 آیکون Settings یا تنظیمات در اندروید 10 گوشی سامسونگ

در صورتی که نتوانستید منوی نمایش درصد را پیدا کنید، می‌توانید در بخش جستجوی تنظیمات گوشی اندروید خود، عبارت “Show Battery Percentage” یا “نمایش درصد شارژ باتری” یا چیزی همانند آن را جستجو کنید. در صورتی که اندروید شما این ویژگی را داشته باشد گزینه مربوط به آن به شما نشان داده خواهد شد. در اینجا می‌توانید تصویری از جستجو و پیداکردن گزینه  را ببینید.

روش نمایش درصد شارژ باتری در اندروید 

پرسش رایج درباره نمایش درصد شارژ باتری گوشی اندروید

چرا نمایش شارژ گوشی اندروید من درصدی نیست؟

زیرا بطور معمول ویژگی نمایش درصد شارژ در گوشی اندروید فعال نیست و شما باید ویژگی “Show Battery Percentage” یا “نمایش درصد شارژ باتری” را در آن فعال کنید.

علت اشتباه نشان دادن درصد باتری گوشی اندروید

بطور معمول دلیل اشتباه نشان دادن درصد شارژ باتری در گوشی‌های اندروید، کالیبره نبودن باتری است که پس از مدتی باتری گوشی شما را کم توان می‌سازد. در این حالت خواهید دید که شارژ باتری که بطور معمول از میزان آن آرام‌آرام کاسته می‌شود، به یک باره برای نمونه از 90% به 80% افت می‌کند و برای مدتی روی همان درصد می‌ماند که این به معنای اشتباه خواندن درصد شارژ باتری است.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا