how toاندروید

محدود کردن زمان استفاده از برنامه در اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

محدود کردن زمان استفاده از برنامه در اندروید

محدود کردن زمان استفاده از برنامه در اندروید

آیا زمان بسیاری را صرف استفاده از دستگاه اندروید خود می کنید؟ برنامه Digital Wellbeing، می تواند مقدار کارکرد شما را با هر برنامه بررسی کرده و برای آن محدودیت های زمانی را اعمال کند. در این آموزش می خواهیم روش تنظیم برنامه Timer را در اندروید 9 و نسخه های بالاتر به شما آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

برنامه Digital Wellbeing را چه گوشی هایی پشتیبانی می کنند؟

Digital Wellbeing یا سلامت دیجیتال، ویژگی مدیریت زمان در گوشی های گوگل می باشد. این ویژگی در گوشی های Pixel گوگل، دستگاه های اندروید One (دستگاه هایی که اندروید 9 Pie و نسخه های بالاتر را روی خود نصب دارند)، و شمار محدودی از دیگر گوشی ها، در دسترش می باشد. با دانلود و نصب برنامه Digital Wellbeing، در دستگاه اندروید خود، این برنامه در بخش تنظیمات گوشی یا تبلت اندروید شما پدیدار خواهد شد.

برنامه Digital Wellbeing چیست؟

برنامه Digital Wellbeing مدت زمان استفاده شما از گوشی یا تبلت اندروید را مانیتارده (monitor – زیر نظر گرفتن) و به شما خواهد گفت که گوشی خود را تاکنون چند بار در دست گرفته اید و چه مدت زمانی را برای یک برنامه مشخص گذرانده اید و اینکه امروز چند نِویت (notification – اعلان) دریافت کرده اید.

شما می توانید با استفاده از داده های برنامه Digital Wellbeing، تصمیم بگیرید که می خواهید چه زمانی از روز را با دستگاه اندروید خود کار کنید.این برنامه افزون بر ین، دارای زیر برنامه هایی همانند Timer می باشد.با برنامه Timer شما می توانید مدت زمان استفاده خود از یک برنامه را محدود کنید. برای نمونه می توانید تعیین کنید که در روز تنها 30 دقیقه، از برنامه Youtube استفاده کنید.

چگونه می توانیم زمان استفاده از برنامه ها را در اندروید 9 و نسخه های بالاتر محدود کنیم؟

  1. نخست، می باید به بخش Settings یا تنظیمات اندروید بروید. برای این کار می توانید از کشوی برنامه ها آیکون تنظیمات را که همانند یک چرخ دنده است، بتپید یا بعنوان روش جایگزین، سویا نِویت (notification shade – سایه اعلان) اندروید خود را پایین بکشید. پس از آن آیکون چرخ دنده تنظیمات را بتپید. در بخش تنظیمات گزینه Digital Wellbeing and Parental Controls یا سلامت دیجیتال و کنترل والدین را بتپید.محدود کردن زمان استفاده از برنامه در اندروید
  2. پیشخان یا داشبورد این بخش را به پایین پیموده و آیکون ساعت شنی را که روبروی برنامه دلخواه شما می باشد، بتپید برنرامه هایی همانند facebook یا اینستاگرام. در اینجا ما برای نمونه آیکون ساعت شنی روبروی برنامه Youtube را می تپیم.برنامه Digital Wellbeing
  3. در پنجره بالا آمده، زمان دلخواه برای محدود سازی برنامه را تعیین کرده و پس از آن دکمه OK را بتپید.برنامه Digital Wellbeing

هنگامی که زمان استفاده از برنامه به محدوده تعیین شده برسد،  برنامه متووقف خواهد شد و آیکون آن در Home Screen گوشی شما خاکستری می شود و هیچی نِویتی (notification – اعلانی) از آن دریافت نخواهید کرد. روز بعد، برنامه Timer، ریست شده و قفل برنامه باز خواهد شد. البته که می توانید دوباره به تنظیمات Digital Wellbeing رفته و مدت زمان استفاده از برنامه را بیشتر کنید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام من هیچ جایی کامنت نمیزارم حوصلشو هم ندارم اما این سری واقعا سایتتون بدردم خورد و ازتون ممنونم
    موفق باشید 💚

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا