استفاده از Focus Mode در اندروید 10

استفاده از Focus Mode در اندروید 10

استفاده از Focus Mode در اندروید 10

اندروید 10 دارای ویژگی توساختی  به نام Focus mode یا حالت فوکوس می باشد. کار این ویژگی این است که شما دسته های از برنامه های را، دلخواهانه انتخاب می کنید تا در هنگام فعال شدن Focus mode، این برنامه ها بصورت خودکار متوقف شوند. البته برای بلاک کردن برنامه ها بصورت همزمان، شما می باید خودتان، دستی، حالت فوکوس را فعال کنید و امکان زمانبندی، برای فعال سازی خودکار و بلاک شدن آنها در زمان مشخص وجود ندارد. البته می توانید با استفاده از برنامه های جانبی، چنین کاری را انجام دهید. در این آموزش می خواهیم چگونگی استفاده از از حالت فوکوس را در اندروید 10 به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم در اندروید 10 از حالت Focus استفاده نمائیم؟

برایانجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. به بخش Settings یا تنظیمات اندروید بروید. برای این کار می توانید از کشوی برنامه ها، آیکون تنظیمات را که همانند یک چرخ دنده است، بتپید یا بعنوان روش جایگزین، سویا نِویت (notification shade – سایه اعلان) اندروید خود را پایین بکشید. پس از آن آیکون چرخ دنده تنظیمات را بتپید. در بخش تنظیمات گزینه Digital Wellbeing and Parental Controls یا سلامت دیجیتال و کنترل والدین را بتپید.استفاده از Focus Mode در اندروید 10
  2. Show Your Data یا نمایش داده را بتپید.Show Your Data یا نمایش داده را بتپید.
  3. اکنون Focus Mode یا حالت فوکوس را بتپید.Show Your Data یا نمایش داده را بتپید.
  4. برنامه هایی را که می خواهید هنگام فعال بودن Focus Mode، متوقف شوند، برگزینید و برای فعال کردن Focus Mode، دکمه Turn On Now را بتپید. برای خاموش کردن حالت فوکوس می توانید دکمه Turn it off را بتپید.Show Your Data یا نمایش داده را بتپید.
  5. شما حتی این امکان را دارید تا tile یا کاشی Focus Mode را به پنل نِویت یا Notification گوشی خود بیافزائید، برای این کار به پنل Notification یا نویت رفته و دکمه Edit یا ویرایش را که آیکونی همانند قلم دارد بتپید.
  6. کاشی Focus Mode را گرفته و به درون بخش کاشی های فعال بکشید.کاشی Focus Mode را گرفته و به درون بخش کاشی های فعال بکشید.
  7. اکنون می توانید تنها با یک بار تپیدن، ویژگی Focus Mode را در گوشی خود فعال کنید.استفاده از Focus Mode در اندروید 10

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا