ویندوز

روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10

روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که سراسر ویندوز، درایو ها و پوشه ها را برای پیدا کردن یک فایل زیر و رو کرده باشید، اما فایل مورد نظر خود را پیدا نکرده اید. یکی از دلایل پیدا نشدن فایل ها، می تواند به خاطر این باشد که ویندوز تصمیم گرفته که آنها hidden یا پنهان کند. ویندوز این کار را معمولا بنا به دلایل سودمندی انجام می دهد ولی این کار پیدا کردن فایل ها دلخواه شما را دشوار می سازد. در این نوشتار می خواهیم روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه می توان فایل های hidden و پنهانده را در ویندوز 10 نمایش دهیم؟

خوشبختانه نشان دادن فایل های مخفی و پنهانده در ویندوز 10 کار چندان دشواری نمی باشد. شما می توانید تنها با چند کلیک فایل ها پنهان را نمایان کرده و فایلی را که در جستجوی آن هسستید پیدا نمائید. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. در ویندوز 10 File Explorer را باز کنید.
 2. در نوار منوی بالای File Explorer، منوی View را کلیکیده.
 3. سپس در سمت راست منوی باز شده،  روی پیکان گزینه Options کلیک کنید.
 4. Change folder and search options را بکلیکید تا پنجره ای باز شود.
  روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10,فایل پنهان ویندوز 10, فایل های مخفی در ویندوز 10,فایل hidden ویندوز 10,نمایش فایل پنهان در ویندوز 10
  ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 قسمت Folder Option
 5. در پنجره تازه باز شده در میان زبانه های بالای آن، زبانه View را کلیکید.
 6. سپس در فهرست Advanced setting، گزینه Show hidden files, folders and drives را پیدا کرده و آن را فعال کنید.
 7. برای اعمال تغییرات انجام شده، دکمه Apply و سپس دکمه OK را کلیک.
  روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10
  روش نمایش فایل های پنهان شده در ویندوز 10,فایل پنهان ویندوز 10, فایل های مخفی در ویندوز 10,فایل hidden ویندوز 10,نمایش فایل پنهان در ویندوز 10

با انجام گام های بالا، همه فایل ها، پوشه ها و درایو های پنهان ویندوز شما نمایان خواهد شد، و می توانید زین پس به جستجوی فایل دلخواه خود در میان آنها بپردازید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام. میخوام در کامپیوترم طوری جستجو کنم که فقط فایلها و پوشه های مخفی را که ظاهر کردم و کمرنگ نشون میده، در فلش کپی کنم. آیا راهی هست؟
  با این توضیح که فقط فایلهای مخفی را یکجا نشون بدهد و یکباره کپی کنم در فلش نه اینکه یکی یکی از بین فایلهای آشکار، جدا کنم.
  ممنون بابت راهنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا