bestsترفند های آیفون

بهترین برنامه ضبط صدا در آیفون و آیپد [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 4.5]

پیشتر کمپانی اپل برنامه ضبط صدای Voice Memo را به سیستم عامل iOS خود افزود. اما این برنامه تنها امکان ضبط صدا را به شما داده و امکانات دیگری را در اختیار کاربر نمی گذارد و برای همین بسیاری از کاربران در پی یافتن بهترین اپ ضبط صدا ایفون هستند. بیشتر برنامه ها در iOS اپل چنین وضعیتی دارند. از این رو چندین توسعه دهنده، اپلیکیشن هایی را برای ضبط صدا با امکانات گوناگون تولید کرده اند. در این آموزش بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون را به شما معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که در بسیاری از اپ‌های آیفون ویژگی‌های پیشرفته را در حالت پولی عرضه می‌کنند، هرچند که در برخی نیز در حالت رایگان آگهی پخش می‌شود.

معرفی بهترین اپ ضبط صدا در آیفون

با اینکه برنامه Voice Memos افزون بر ضبط صدا دارای امکاناتی همچون پشتیبانی از ذخیره سازی ابری ، پشتیبانی از فرمت های گوناگون صوتی ، نشانه گذاری ، رونویسی و موارد دیگری از این دست است اما این امکانات محدود هستند. پس بیایید تا نامزدهای بهترین برنامه ضبط صدا را در آیفون به شما معرفی کنیم.

برنامه OTTER VOICE NOTES

امتیاز: 4.8 | رایگان | پولی
 • نیازمند iOS 13 یا بالاتر

برنامه OTTER VOICE NOTES f بعنوان برنامه ضبط صدا در آیفون

برنامه Otter Voice Notes از هوش مصنوعی برای یادداشت برداری متن سخنرانی بهره می برد برای همین دیگر نیازی نیست تا خودتان این کار را انجام دهید. اوتر صدا را ریکورد کرده و همه چیز را با دقت خیره کننده درزمان ترانِبیس/transcribe می کند. شما می توانید هر سخنران را برچسب یا tag بزنید تا آنها را جداگانه شناسایی کند. برای شناسایی درست سخنران توسط Otter و پیش از tag کردن سخنرانان، باید دستکم 15 ثانیه از صدای گوینده را ضبط کنید. همچنین می توانید تصاویری را بدان افزائید.

برنامه OTTER VOICE NOTES برنامه OTTER VOICE NOTES

به نظر می رسد که توسعه دهندهگان اوتر، آن را را با ذهنیت تیمی طراحی کرده اند. شما می توانید از سخنران های دیگر برای اشتراک گذاری ورودی یا ویرایش نسخه دعوت کنید. آنها همچنین می توانند در صورت لزوم به فایل سخنرانی خود یادداشت افزایند. Otter با پشتیبانی از AirPods ، Siri ، AirPrint و iOS Calendar و Contacts، پادشاه transcription  یا رونویسی می باشد.

Otter Voice Notes برای شما 9.99 دلار در ماه هزینه دارد که البته هر ماه ریکورد 600 دقیقه رایگان نیز به شما داده خواهد شد.

برنامه VOICE RECORD PRO

امتیاز: 4.7 | رایگان با آگهی | پولی
 • نیازمند iOS 13.1 یا بالاتر

برنامه VOICE RECORD PRO بعنوان برنامه ضبط صدا در آیفون

در صورتی که گوش تیزی دارید و به تنظیم سمپل ریت، بیت ریت و انکد کیفیت صدا آشنایی دارید، شاید بهترین برنامه ضبط صدا در آیفون، برای شما Voice Recorder Pro باشد. با این برنامه شما می‌توانید افکت‌ها و فیلترهایی همچون اکولایزر، پژواک/اکو، reverb را به صدای ضبط شده بیافزائید. برای ضبط صدای با کیفیت، بهتر است که تنظیم شما به جای medium روی high باشد تا صدای ریکورد شده کمترین نویز را داشته باشد.

 شما می توانید با فشار دادن دکمه REC بی درنگ ضبط خود را آغاز کنید. پس از آغاز ریکورد صدا ، گزینه ای به نام bookmark یا نشانه گذاری هست که می توانید در زمان ریکورد صدا در زمان های خاص از یک سخنرانی یادداشت برداری کنید. با Voice Reacorder Pro گزینه‌های گوناگونی همچون ایمیل، SMS، گوگل درایو، Dropbox، OneDrive، SoundCloud و یوتیوب را برای زوبُردَن/export  صدای ضبط شده خواهید داشت.

بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون و آیپد که می توانند جایگزین Voice Memo شوند بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون و آیپد که می توانند جایگزین Voice Memo شوند

با این برنامه شما حتی امکان  برش یا trim قطعات غیر ضروری یا خالی را که هیچ کسی در آن صحبت نمی کند دارا می باشید. یک گزینه رونویسی یا transcription هست که می تواند صدای سخنران شما را به متن تبدیل کند. در زبان انگلیسی این بخش بسیار خوب کار می کند ، اما 100٪ دقیق نیست زیرا دقت آن به عوامل مختلفی همانند وضوح و یا میزان شلوغی صدای پس زمینه بستگی دارد. توسعه دهندگن برنامه حتی یک مبدل MP3 را نیز برای برنامه ساخته اند که از برچسب های رنگی و ID3 پشتیبانی می کند.

برنامه Voice Record Pro برنامه Voice Record Pro

برنامه VOICE RECORDER AND AUDIO EDITOR

امتیاز 4.7 | رایگان | پولی
 • نیازمند iOS 11 یا بالاتر

برنامه VOICE RECORDER AND AUDIO EDITOR بعنوان برنامه ضبط صدا در آیفون

یکی دیگر از اپ‌هایی را که می‌توان بعنوان بهترین برنامه ضبط صدا در آیفون، در نظر گرفت، برنامه می‌باشد. اگر در پی ضبط صدای استاد در سر کلاس هستید، Voice Recorder & Audio Editor برای شما گزینه مناسبی است. این اپ همچنین دارای  ویژگی‌های بسیاری برای ضبط و ویرایش صدای ضبط شده می‌باشد.

برنامه VOICE RECORDER AND AUDIO EDITOR برنامه VOICE RECORDER AND AUDIO EDITOR

از دیگر ویژگی های ارزشمند این برنامه می توان به listening و sleep timer اشاره کرد. شما می توانید با تپیدن آیکون Share یا اشتراک گذاری، گزینه هایی ویرایش صوتی همانند trim  یا برش، upload یا بارگذاری و ترانِبیس/transcribe را ببینید. شما می توانید یادداشت های صوتی را در پوشه ها ذخیره کنید یا در محبوب ترین سایت های ذخیره سازی ابر بارگذاری کنید.

بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون و آیپد که می توانند جایگزین Voice Memo شوند بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون و آیپد که می توانند جایگزین Voice Memo شوند

این برنامه حرفه ای برای شما در هر ماه 1.99 دلار آب خواهد خورد  که در نتیجه قفل ویژگی ترانِبیس/transcribe را برای شما بازخواهد شد ، تبلیغات آن حذف می گردند  و همچنین دسترسی  به برخی از برنامه های دیگر مانند QR Reader ، Scanner ، Photo Editor و 20 برنامه دیگر برای شما فراهم خواهد شد. ضبط گفتگوی تلفنی افزون بر هزینه پیشین در هر ماه 4.99 دلار هزینه خواهد داشت.

برنامه Voice Recorder & Memos Pro

امتیاز: 4.6 | پولی | رایگان
 • نیازمند iOS 12 یا بالاتر

برنامه Voice Recorder & Memos Pro بعنوان برنامه ضبط صدا در آیفون

برنامه Voice Recorder & Memos Pro را می‌توان در در کنار این موضوع که نامزد بهترین برنامه ضبط صدا در آیفون باشد با داشتن 17 فیلتر صدای سرگرم کننده همچون رباتیک کردن صدا و یا افزودن نویزهایی همچون صدای مترو، بعنوان یکی از جالبترین برنامه‌ها ضبظ صدای آیفون نیز در شمارش آورد. این برنامه دارای گزینه کاهش نویز هم است که البته ممکن است کمی از کیفیت صدای ضبط شما بکاهد.

برنامه Awesome Voice Recorder

امتیاز: 4.6 | رایگان | پولی

 • نیازمند iOS 13 یا بالاتر

برنامه Awesome Voice Recorder

برنامه Awesome Voice Recorder بی چو و چرا می ‌توان بعنوان نامزد بهترین برنامه ضبط صدا در اندروید معرفی کرد. این برنامه در میان دانشجویان، کسبه و آموزگاران و مهندسان از محبوبیت بالایی برخوردار است و افزون بر آیفون از اپل واچ نیز پشتیبانی می‌کند. ضبط پنهان صدا بیگمان مورد توجه‌ترین ویژگی این برنامه است. جالب است که در صورت دریافت تماس این برنامه ضبط را تا مدت 3 دقیقه متوقف می‌کند.از جمله ویژگی‌های اصلی این برنامه عبارتند از:

 • ضبط صدا با فرمت MP3, WAV, M4A
 • ضبط صدا با کیفیت بالا
 • ضبط نامحدود
 • ریکورد صدا در پس زمینه
 • پشتیبانی از کیفیت‌های ضبط 11,025KHz, 22,050KHz, 44,100KHz,48,000KHz
 • آغاز دوباره ضبط صدا پس از پایان تماس تلفنی
 • ریکورد استریو و غیر استریو

برنامه Easy Voice Recorder

امتیاز: 4.8 | رایگان | پولی
 • نیازمند iOS 15 یا بالاتر

برنامه Easy Voice Recorder

برنامه Easy Voice Recorder با داشتن ویژگی‌هایی همچون کاهش نویز، افزودن پژواک/اکو، امکان ضبط با کیفیت بالا، امکان بازپخش کدکهایی همانند 16-PCM ، Mp4 و AAC از جمله بهترین اپ ضبط صدا در آیفون است. در کنار این موارد این برنامه از iCloud Drive پشتیبانی می‌کند و حتی می‌تواند صدای شما را ترانِبیس/transcribe یا بعبارتی به متن برگرداند.

برنامه Smart Recorder

امتیاز: 4.4 | رایگان | پولی
 • نیازمند iOS 12 به بالا

برنامه Smart Recorder

برنامه ضبط صدای Smart Recorder یک برنامه ضبط صدا و همچنین یک تَرانِبیسگر/transcriber (ابزاری برای تبدیل اطلاعات از یک شکل به شکل دیگر) است که ویژگی‌های گسترده‌ای را در اختیار کاربران می‌گذارد که از جمله این موارد می‌توان افزون بر ضبط صدا به امکان برش صدای ضبط شده، پشتیبانی از فضای ابری، همرسانی فایل‌ها با iTunes، جستجوی ساده در صداهای ضبط شده، ساخت زنگ، افزودن برچسب به صدای ضبط شده، ضبط و پخش صدا در پس‌زمینه آیفون و موارد بسیاری دیگر از این دست اشاره داشت.

برنامه EVERNOTE

امتیاز: 4.4 | رایگان | پولی
 • نیازمند iOS 13.2 یا بالاتر

برنامه EVERNOTE

برنامه Evernote نیازی به مقدمه ندارد زیرا یکی از بهترین برنامه های یادداشت برداری است که به شما امکان می دهد تا یادداشت های را با فرمت های گوناگون از جمله فرمت صوتی در آیفون خود ذخیره کنید. گفته می شود ، اندازه ضبط Evernote با توجه به حساب کاربری شما محدود می باشد. کاربران رایگان دستکم 25MB فضا دریافت می کنند که این مقدار می تواند تا 200 مگابایت نیز افزایش یابد.

برنامه EVERNOTE برنامه EVERNOTE

شما می توانید هنگام ضبط صدا، یادداشت های متنی را یادداشت کنید و یا تصاویری رابدان پیوست کنید. این برنامه می تواند همه چیز را در یک یادداشت تازه بصورت فایل، گرد آورد، به گونه ای که می توانید آن را در نوت بوک خود و با با برچسب هایی مشخص ذخیره کنید. Evernote برای کسانی که پیشتر از آن استفاده کرده اند  و نیازی به فضای ذخیره سازی بالا ندارند، مناسب می باشد. البته این برنامه از برخی ویژگی های پیشرفته مانند رونویسی و که در دیگر برنامه های اختصاصی پیشرفته ضبط صدا دیدیم، بی بهره است.

برنامه REV VOICE RECORDER

امتیاز: 4.1 | رایگان | پولی

برنامه REV VOICE RECORDER

در حالی که هوش مصنوعی در رونویسی از یادداشت های صوتی بسیار خوب است ، اما هنوز دارای مشکلات فراوانی می باشد. Rev Voice Recorder با ارائه رونوشت های انسانی، ریسک خطاها را بسیار کاهش می دهد. این برنامه برای متخصصانی که زمان کافی برای خواندن دوباره جهت بررسی و خطاگیری ندارند، مناسب می باشد. برای نمونه افرادی  که در زمینه حقوقی مشغول به کار هستند و دقت در کارشان برای آنها بیشترین اهمیت را داراست می توانند از این برنامه استفاده کنند.

برنامه REV VOICE RECORDER برنامه REV VOICE RECORDER

تیم Rev Voice Recorder  قطعات خاموش ضبط را حذف می کند و کل یادداشت را با 1 دلار در دقیقه با زمان برگشت 12 ساعته رونویسی می کند. اگر به نسخه تایم تایپ نیاز دارید ، این مبلغ 0.25 دلار دیگر در هر دقیقه به هزینه شما خواهد افزود. از آنجایی که هزینه استفاده از این برنامه می تواند گران تمام شود ، Rev Voice ضبط برای کاربران معمولی نیست. رابط کاربری این برنامه بسیر پایه و کاربر پسند می باشد.

بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون و آیپد که می توانند جایگزین Voice Memo شوند

سفارش های پایانی

داشتن برنامه های ضبط صدا برای کاربران آیفون ایده خوبی بسیار خوبی است زیرا شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به آن نیاز داشته باشید. ما برنامه Voice Record Pro را به بیشتر کاربران سفارش می کنم زیرا این برنامه افزون بر رایگان بودن، بسیار توانمند است. اما اگر می خواهید گفتگوی تلفنی را ضبط کنید ، Voice Recorder and Audio Editor  مناسب تر است. اگر رونویسی برای شما در بالاترین درجه اهمیت جای دارد، می توانید ازOtter یا حتی Rev استفاده کنید.

بهترین برنامه های ضبط صدا در آیفون و آیپد که می توانند جایگزین Voice Memo شوند

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا