دیدن مشخصات کامپیوتر در ویندوز 11 در بخش تنظیمات آن

دیدن مشخصات کامپیوتر در ویندوز 11

اگر نیاز به بررسی مشخصات کامپیوتر خود همانند RAM یا CPU داشته باشید می توانید در ویندوز 11 در بخش Settings یا تنظیمات این مشخصات را ببینید. در این آموزش می خواهیم روش دیدن مشخصات کامپیوتر در ویندوز 11 را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

پیدا کردن مشخصات PC در Windows 11

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست می باید به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز خود بروید. برای این کار می توانید آیکون چارخانه Start ویندوز را کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Settings را کلیک کنید تا به بخش تنظیمات بروید. بعنوان روش جایگزین می توانید از کلید میانبر Windows+i بهره ببرید.
  پیدا کردن مشخصات PC در Windows 11
  پیدا کردن مشخصات PC در Windows 11
 2. پس از باز شدن بخش Settings، منوی System را در ستون سمت چپ، کلیک کنید. سپس این بخش را کمی به پایین پیموده و About را کلیک کنمائید.
  منوی System
  منوی System
 3. پس از آن در مسیر System > About بخشی با نام Device Specifications را خواهید دید که در بالای برگه جای دارد. در پایین این بخش می توانید مشخصات رایاندور (کامپیوتر) خود را ببینید.
  Device Specifications
  Device Specifications
 4. برای دیدن نوع پردازنده در ویندوز در این بخش می توانید مشخصات جلوی عنوان Processor را ببینید. برای دیدن مقدار رم نیز می توانید روبروی عنوان Installed RAM را ببینید.
  دیدن مشخصات کامپیوتر در ویندوز 11
  Installed RAM

اگر می خواهید از مشخصات رایاندور یا کامپیوتر خود یک کپی داشته باشید می توانید دکمه Copy را که در کنار عنوان  Device Specifications آمده است را کلیک کنید و سپس در هر جا که خواستید برای نمونه در واتساپ یا ایمیل، اطلاعات کپی شده را Paste کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا