خاموش کردن روشنایی خودکار گوشی اندروید

خاموش کردن روشنایی خودکار گوشی اندروید

گوشی های هوشمند در چند سال گذشته به راستی هوشمند شده اند. آنها می توانند پیرامون خود را حس کرده و متناسب با نیازهای شما تنظیم شوند. یکی از این ویژگی ها تنظیمات روشنایی خودکار در گوشی هوشمند شما است. هنگامی که این ویژگی فعال است ، روشنایی صفحه نمایش شما با توجه به نور محیط پیرامون تنظیم می شود. در این آموزش می خواهیم روش خاموش کردن روشنایی خودکار گوشی اندروید را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

سنسور نور محیط در دستگاه اندرویدی شما نور پیرامونی را اندازه گیری می کند و بر این پایه روشنایی را تغییر می دهد. هنگامی که در معرض نور خورشید هستید ، روشنایی افزایش می یابد تا خوانایی نمایشگر آن نیز افزایش یابد. وقتی در یک اتاق تاریک هستید ، صفحه نمایش تاریک می شود تا در مصرف برق صرفه جویی شود.

نوشتار پیوسته: روش تنظیم دستی روشنایی نمایشگر آیفون و آیپد با دو شیوه متفاوت

با اینکه ویژگی تنظیم خودکار صفحه نمایش کارایی بالایی دارد اما ممکن است گاهی این ویژگی روی اعصاب باشد و نخواهید از آن استفاده کنید و یا اینکه بخواهید مصرف شارژ باتری را کاملا افزایش دهید. شاید مهمترین دلیل برای غیرفعال کردن این ویژگی روشنایی مدام یا در حال تغییر و یا سوسو زدن نمایشگر است. بیایید ببینیم چگونه روشنایی خودکار را در دستگاه Android خود خاموش کنیم.

روش غیرفعال کردن نور خودکار گوشی و تبلت اندروید

تقریباً همه دستگاه های Android دارای یک آیکون روشنایی خودکار در پنل اعلان بالای گوشی هستند که می توانید از آن برای روشن کردن سریع روشنایی خودکار استفاده کنید. اما در دیگر موارد باید به بخش تنظیمات بروید تا آن را غیرفعال کنید. بیایید ببینیم چگونه.

توجه برخی از دستگاهها ممکن است از به جای  auto-brightness یا روشنایی خودکار از اصطلاح  Adaptive brightness یا روشنایی تطبیقی ​​بهره ببرند.

 1. در گوشی یا تبلت اندروید خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید. برای این کار می توانید لبه بالای نمایشگر را پایین کشیده و آیکون چرخ دنده را بتپید (با انگشت ضربه بزنید).
 2. پس از آن گزینه Display یا نمایش را برگزینید.
  بخش Display یا نمایش
  بخش Display یا نمایش
 3. اکنون به بخش auto-brightness یا روشنایی خودکار بروید.
 4. گوک (toggle – سوئیچ) روبروی آن را بتپید تا خاموش و غیرفعال شود.
  خاموش کردن روشنایی خودکار
  خاموش کردن روشنایی خودکار

توجه داشته باشید شاید برخی از دستگاه ها دارای اِندیچِر (رابط – interface) کمی متفاوت تر باشند و نیاز داشته باشید که به مسیر Display > Brightness-level > Auto-brightness و آن را خاموش کنید.

 

از سوسو زدن روشنایی در گوش اندروید خود جلوگیری کنید

روشنایی گوشی شما نخستین چیزی است که هنگام روشن کردن آن به آن توجه می کنید و اگر بیش از حد روشن باشد ، به چشم شما آسیب می رساند ، و اگر خیلی کم نور باشد ، برای شما سخت است که چیزی را روی نمایشگر خود بخوانید.

ویژگی هایی مانند روشنایی خودکار می تواند به شما در خودکارسازی این امر کمک کند ، اما گاهی اوقات ممکن چندان کارامد نباشد و بخواهید آن را خاموش کنید تا در میان بازی یا تماس ویدئویی یا کار به یکباره با یک روشنایی خیره کننده روبرو نشوید.

منبع
makeuseof

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا