بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت

بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت

اگر در گوشی اندروید خود یک عکس و تصویر ارزشمند را ناخواسته یا بنا به هر دلیلی پاک و حذف کرده اید و یا بدتر ، دستگاهتان خراب شده یا آن را ریست کرده اید و در نتیجه همه آنها را از دست داده اید بی گمان در به در ، پی یافتن راهی برای برگرداندن عکس های خود هستید. برای گشایش این مشکل شما چند گزینه محدود از ساده تا پیشرفته را در پیش روی خواهید داشت. در این آموزش روش بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت را به شما نشان خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 1. بازیابی عکس های حذف شده از فضاهای ابر یا Cloud

  بازیابی یک تصویر حذف شده از گالری آسان است ، زیرا بیشتر این برنامه ها اکنون از بخش Trash یا Recycle Bin که همانند آن را در ویندوز دیده اید برخوردارند. پس در اینباره می باید به دنبال برنامه گالری که استفاده می کنید بگردید.

  بیشتر برنامه های ابر یا Cloud و عکس (همانند اینستاگرام) نیز در پس زمینه از ععکس های شما یک پشتیبان تهیه می کنند. برای همین اگر این ویژگی را پیشتر روشن کرده باشید، این بخت را دارید تا دوباره به عکس ها خود دسترسی پیدا کنید.

  با حذف یک عکس از برنامه گالری گوشی ، آن را از سرویس پشتیبان گیری ابری حذف نمی کنید و برای بازگرداندن آن ، کافی است وارد برنامه ابری خود شده و یک بار دیگر آن را بارگیری و دانلود کنید. در ابر Google Photos ، تصویر را باز کرده و Download یا بارگیری را از منوی نمایش داده شده انتخاب کنید. در ابر Dropbox ، عکس خود را می توانید در مسیر Export> Save to device به دست آورید.

  بازیابی عکس های حذف شده از فضاهای ابر یا Cloud بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت

  جالب است که اگر تصویر را از پشتیبان یا بکاپ ابر یا Cloud خود حذف کرده اید ، می توانید آن را از آنجا نیز بازیابی کنید. بیشتر سرویس های ابری از زباله دان بازیافت نیز استفاده می کنند که به شما این امکان را می دهد هرگونه فایل حذف شده را در بازه زمانی مشخص بازیابی کنید.

  بازیابی عکس های حذف شده در  Google Photos

  در Google Photos ، برنامه را باز کنید ، Library را انتخاب کنید ، سپس Trash یا Bin را انتخاب کنید. هر تصویری که می خواهید بازیابی شود  را بلند فشار داده و سپس گزینه Restore را بزنید. با این کار فایلهای حذف شده به مدت 60 روز در دسترس می مانند.

  بازیابی عکس های حذف شده در  Google Photos
  بازیابی عکس های حذف شده در  Google Photos

  بازیابی فایل های حذف شده از  Microsoft OneDrive

  برای OneDrive مایکروسافت ، برنامه را باز کنید و به Me > Recycle bin بروید. فایل های خود را انتخاب کرده و Restore یا بازیابی را بتبتپید (با انگشت ضربه بزنید).  سرویس OneDrive فایل های حذف شده را تا 30 روز نگه می دارد ، اگرچه اگر زباله دان شما بیش از 10 درصد بیشتر از کل فضای ذخیره سازی شما باشد ، ممکن است زودتر آنها را پاک کند.

  بازیابی فایل های حذف شده از  Microsoft OneDrive
  بازیابی فایل های حذف شده از  Microsoft OneDrive

  بازیابی عکس های حذف شده از  Dropbox

  در Dropbox ، برای بازیابی تصاویر حذف شده ، باید از دسکتاپ خود وارد آن شوید و با برنامه نمی توان این کار را انجام داد. پس به مسیر Files> Deleted files رفته و فایلهایی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید. آنها به مدت 30 روز پس از حذف در دسترس هستند.

  بازیابی عکس های حذف شده از  Dropbox
  بازیابی عکس های حذف شده از  Dropbox

  دیگر برنامه های ابری یا Cloud با روش هایی همسان کار می کنند. شرایط اکانت خود را بررسی کنید تا ببینید چه مدت یک سرویس خاص پرونده های حذف شده شما را نگه می دارد.

 

 1. روش برگرداندن عکس های حذف شده اندروید از کارت اس دی یا SD Cart

  اگر از عکس های خود روی ابر پشتیبان نگرفته اید چه؟ اگر می خواهید چگونگی بازیابی عکس های حذف شده را از برنامه گالری خود را بدانید ، بهترین گزینه پیش روی استفاده از کارت SD است.

  شما می توانید کارت SD یا micro SD خود را کامپیوتر متصل کرده و از نرم افزار بازیابی مخصوص برای برگرداندن تصاویر از دست رفته استفاده کنید البته اگر رمزگذاری شنده باشند، وگرنه در غیر این صورت ضمانتی برای برگرداندن عکس ها نخواهید داشت.

  فایلهای حذف شده تنها تا زمانی که توسط داده های تازه رونویسی شوند روی کارت حافظه برجای می مانند. بنابراین ، به محض اینکه متوجه شدید عکس ها را به اشتباه حذف کرده اید ، باید کارت خود را از تلفن خود بردارید تا خطر رونویسی آنها کاهش یابد.

  البته این روش دیگر روی حافظه داخلی گوشی شما کار نمی کند زیرا اندروید دیگر از پروتکل USB Mass Storage استفاده نمی کند. این همان دلیلی است که بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android را دشوار می کند.

  بازیابی تصاویر حذف شده با EaseUS Data Recovery Wizard

  بهترین نرم افزار بازیابی رایگان تصویر EaseUS Data Recovery Wizard است که شما می توانید از آن را برای Windows و Mac دانلود کنید.

  نخست ، کارت حافظه خود را از طریق کارت خوان (card reader) یا از طریق اسلات کارت SD لپ تاپ خود به کامپیوتر متصل کنید.

  سپس برنامه EaseUS Data Recovery Wizard نصب و اجرا کنید. پس از راه اندازی ، تمام درایوهایی که هستند به شما نشان داده خواهد شد که می توانید داده ها را از آنها بازیابی کنید. شما می توانید از آن برای بازیابی عکس ها از هارد دیسک و مموری کارت بهره ببرید.

  بازیابی تصاویر حذف شده با EaseUS Data Recovery Wizard
  بازیابی تصاویر حذف شده با EaseUS Data Recovery Wizard

  کارت حافظه را انتخاب کرده و Scan را بزنید. اکنون برنامه شروع به اسکن فایلهای بازیافتنی می کند. با نسخه رایگان می توانید همزمان 2 گیگابایت داده را بازیابی کنید. بسته به اندازه کارت و مقدار داده روی آن ، اسکن می تواند تا 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. اما نیاز نیست منتظر بمانید تا کار تمام شود.

  گزینه Type را در پنل سمت چپ انتخاب کنید. روی پیکان فرو-ریز کنار Graphics کلیک کنید و jpg را انتخاب کنید (یا هر فرمت فایلی که تلفن شما تصاویر را در آن ذخیره می کند). همه عکس هایی که می توانید بازیابی کنید در پنجره اصلی نشان داده می شود. مواردی را که می خواهید انتخاب کنید.

  بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت
  بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت

  روی Recover Now کلیک کنید و مکانی را در هارد دیسک خود برای ذخیره تصاویر برگزینید. آنها در پوشه خود export و ذخیره می شوند. اکنون می توانید آنها را در تلفن خود کپی کنید.

 

 1. نحوه بازیابی عکس های حذف شده در تلفن روت شده

  اگر از سرویس پشتیبان ابری یا کارت حافظه استفاده نمی کنید ، بازیابی عکس های حذف شده از گوشی بسیار سخت تر می شود. با وجود ادعاهای برخی از برنامه های آنلاین ، راهی برای اسکن حافظه داخلی گوشی برای بازیابی پرونده های از دست رفته نیست – مگر اینکه گوشی اندروید روت شده باشد.

  اگر ناامید هستید ، می توانید گوشی خود را روت کنید که البته این روش ممکن است شما را مجبور به پاک کردن دوباره داده های دستگاه کند  که این احتمال پاک شدن همیشگی عکس ها و رونویسی شدن آنخا را افزایش می دهد.

  خوشبختانه ، اگر گوشی شما از پیش روت شده است ، روند ساده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش روت کردن گوشی اندروید به آموزش مربوطه رجوع کنید.

  برگرداندن عکس های حذف شده با DiskDigger در گوشی روت شده

  برنامه DiskDigger Photo Recovery را از فروشگاه Play نصب کنید. این برنامه برای بازیابی عکس و فیلم رایگان است و برای بازیابی دیگر فایل ها می باید از نسخه پولی آن بهره ببرید.

  برنامه را اجرا کنید و در صورت درخواست ، مجوزهای ریشه را بدهید. اکنون گزینه های Basic Scan و Full Scan را خواهید دید. نخستین گزینه را نادیده بگیرید ، زیرا تنها می تواند تصاویر کوچک شما را با وضوح پایین پیدا کند. پس به جای آن از گزینه Full Scan استفاده کنید.

  حافظه داخلی گوشی خود را پیدا کنید. این معمولاً پارتیشن /data است. پس آن را بتپید (با انگشت آرام ضربه بزنید) ، سپس نوع فایلی را که می خواهید جستجو کنید (احتمالاً JPG و/یا PNG) انتخاب کنید. برای آغاز کار OK را بتپید.

  برگرداندن عکس های حذف شده با DiskDigger در گوشی روت شده برگرداندن عکس های حذف شده با DiskDigger در گوشی روت شده

  برنامه بی درنگ اسکن را می آغازد و شبکه ای کوچک از همه چیزهایی را که پیدا می کند به شما نشان می دهد. این برنامه تنها عکس های حذف شده شما را نشان نمی دهد – همه تصاویر موجود در حافظه داخلی تلفن شما را نشان می دهد. بنابراین فرآیند کمی طول می کشد تا تکمیل شود.

  برای فیلتر کردن برخی از یافته ها ، آیکون Settings رابتپید و دستکم حجم فایل بزرگتری را تعیین کنید – برای نمونه ، با انتخاب 1.000.000 ، نتایج خود را به تصاویر بزرگتر از یک مگابایت محدود می کنید. همچنین می توانید تاریخ را به زمانی نزدیک کنید که عکس ها گرفته شده اند.

  برگرداندن عکس های حذف شده با DiskDigger در گوشی روت شده برگرداندن عکس های حذف شده با DiskDigger در گوشی روت شده برگرداندن عکس های حذف شده با DiskDigger در گوشی روت شده

  DiskDigger نمی تواند هر عکس حذف شده را پیدا کند ، و برخی ممکن است خراب باشند. وقتی موارد موردنظرتان را پیدا کرد ، آنها را انتخاب کرده و روی بازیابی ضربه بزنید.

  محل ذخیره فایل را انتخاب کنید. می توانید آنها را در یک برنامه خاص ذخیره کرده یا مستقیماً در پوشه دوربین خود قرار دهید. برای انجام این کار ، پوشه DCIM را انتخاب کنید. روی OK کلیک کنید تا عکس های خود را ذخیره کنید تا کار پایان یابد.

  بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت بازیابی عکس های پاک شده در گوشی اندروید با 3 روش متفاوت

  چگونه دفعه بعد از پاک شدن عکس های گوشی اندروید خود جلوگیری کنیم

  بهترین راه برای جلوگیری از از دست دادن عکس های گرانبها این است که از آنها بکاپ یا پشتیبان بگیرید.

  ساده ترین راه این است که از برنامه هایی بهره ببرید که عکس های اندروید شما را در فضای ابر یا Cloud بکاپ گیری کنند. این برنامه ها بی سر و صدا در پس زمینه اجرا می شوند و می توانید زمان آپلود عکس های را نیز کنترل کنید تا تنها زمانی که به Wi-Fi متصل هستید و یا گوشی شما در حال شارژ است این کار را انجام هد

  عکسها تنها نوع مهم داده در دستگاه شما نیستند. شما باید بهترین راه ها را برای پشتیبان گیری از داده های گوشی اندروید خود بدانید. با یک برنامه پشتیبان گیری منظم ، همیشه یک کپی از اطلاعات خود را در اختیار خواهید داشت و دیگر هرگز خطر از دست دادن مجدد چیزی را نخواهید داشت.

 

منبع
makeuseof

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا