برجسته ترین مطالب

امکان ساخت ماشین زمان از دید اخترفیزیکدانی به نام رونالد مالت

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 1]

امکان ساخت ماشین زمان از دید اخترفیزیکدانی به نام رونالد مالت

امکان ساخت ماشین زمان

اخترفیزیک دانی به نام رونالد مالت سالهای بسیاری از زندگی بزرگسالی خود را به این مفهوم اختصاص داده است که سفر در زمان ممکن است ، او می گوید، پس از سالها به معادلات دانشی و بنیادینی رسیده است که بر پایه آنها می توان یک ماشین زمان واقعی را ساخت. رونالد هنگامی که 10 سال داشت ، پدرش به دلیل حمله قلبی ناگهان درگذشت و آن واقعه مسیر زندگی او را برای همیشه تغییر داد. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

Mallet می گوید نقشه سفر زمان او به تئوری نسبیت ویژه اینشتین و نظریه نسبیت عام او وابسته است. نمونه ای که او می گوید این است که اگر فضانوردانی که با موشک در فضا سفر می کنند سرعت خود را به سرعت نور برسانند، گذر زمان برای آنها که با سرعت نور در حرکتند و کسانی روی زمین زندگی می کنند، بسیار متفاوت خواهد بود، بدین معنا سفر چند ساله آنها با سرعت نور، معادل گذشت ده ها سال خواهد بود و اگر آن ها پس از چند سال به زمین بازگردند، در خواهند یافت که بسیار از خویشان و دوستان آنها یا پیر شده اند و یا اینکه درگذشته اند.

سفز زمان
Futuristic Pacific Islander woman entering urban street from wormhole

این اخترفیزیکدان همچنین اظهار می دارد که می توان از نور برای تأثیر گذاری روی زمان استفاده کرد، برای این کار می توانیم از ابزاری به نام لیزر حلقه یا ring laser استفاده کرد. برای اثبات این موضوع، او یک نمونه نخستین را ساخته است که نشان می دهد چگونه می توان از لیزرها برای ایجاد پرتو گردانی از نور بهره برد که می تواند فضا و زمان را تابانده و بپیچاند. مطالعه این نوع از میدان گرانشی تولید شده توسط یک لیزر حلقه، او را به سمت روش تازه ای برای بررسی امکان ساخت ماشین زمانی که بر پایه پرتو گردان نور ساخته شود، پیش می برد.

امکان ساخت ماشین زمان از دید اخترفیزیکدانی به نام رونالد مالت
حضوری مردی با پوشش مدرن در عکسی سیاه و سفید در سده 20

 

سفر زمان
در یکی از فیلم های چارلی چاپلین گویی شخصی در حال صحبت با موبایل است

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا