ترفند های آیفون

روش خاموش کردن آیفون + آموزش ویدیویی [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 6 میانگین: 2.3]

برای خاموش کردن آیفون 14، 13، 12، 11 و سری X، هم می توانید از دکمه های فیزیکی گوشی استفاده کنید و هم می‌توانید از منوی Shut Down در بخش تنظیمات بهره ببرید. همچنین برای روشن کردن آیفون نیز می توانید یا آن را به شارژر وصل کنید و یا اینکه از دکمه Side یا کناری بهره ببرید.

توجه داشته باشید فرایند ریستارت آیفون با خاموش کردن آن کمی از نظر زمانی متفاوت است. همچنین اپل یک روش سوم اختصاصی برای ریستارت آیفون را نیز در iOS خود قرار داده است.

آموزش ویدیویی خاموش کردن و روشن کردن آیفون

آموزش ویدیویی خاموش کردن آیفون و روشن کردن آیفون

خاموش كردن آيفون با دکمه پاور

شاید همانطور که می دانید، در گوشی آیفون شما خبری از یک دکمه Turn Off قرمز بزرگ نیست که به سادگی آن را خاموش کنید.. در روش خاموش کردن ایفون  با استفاده از کلید فیزیکی می باید کلید Volume down یا کاهش صدا را همزمان با کلید Power یا خاموش/روشن، فشار دهید تا پس از چند لحظه منوی Power گوشی به شما نمایش داده شود.

پس از آن می توانید با به راست کشیدن اسلایدر (لیزاگ) میله خاکستری Power گوشی آیفون خود را خاموش کنید.
خاموش کردن گوشی آیفون

خاموش كردن آيفون بدون دكمه

  • در آیفون یا آیپد  خود به بخش settings یا تنظیمات بروید.
  •  گزینه General را در بخش تنظیمات انتخاب کنید.
    تنظیمات کیبورد در آیفون | روشتک
     
  • گزینه Shut Down رو انتخاب کنید.

    منوی shut down در تنظیمات آیفون

  • با این کار منوی پاور گوشی برای شما نمایان می شود و  شما می توانید با به راست کشیدن سُرَن/اسلایدر در میله خاکستری Power گوشی آیفون خود را خاموش کنید. 

روشن كردن آيفون بدون دكمه

شما می تونید بکمک کابل، دستگاه iOS خودتونو به کامپیوتر متصل کنید. iOS بصورت خودکار هنگامی که شارژ گوشی آغاز میشه دستگاه رو روشن می کنه.

پرسش‌های معمول درباره شارژ آیفون

آیا هنگامی که آیفون خاموش است، شارژ آن سریعتر می‌شود؟

بله در صورتی که آیفون شما پردازشی نداشته باشد، سرعت شارژ آن بالا می رود. اگر نمی خواهید گوشی خود را برای شارژ خاموش کنید، دستکم آن را روی حالت هواپیما بگذارید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا