iOS

خاموش کردن آیفون و روشن کردن آیفون (آپدیت 2022)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 3.7]

در این آموزش روش خاموش کردن آیفون و روشن کردن آیفون را به شما نشان می دهیم، پس با ما همراه باشید. توجه داشته باشید که روشی که آموزش داده می شود در بیشتر ورژن‌های آیفون از جمله آیفون 14، آیفون 13، آیفون 12، آیفون 11 و آیفون X کاربردی است. در این آموزش به روش خاموش کردن ایفون ۱۲ و 11 و 13 و 14 می پردازیم.

آموزش ویدیویی خاموش کردن آیفون و روشن کردن آیفون

آموزش ویدیویی خاموش کردن آیفون و روشن کردن آیفون

واپسین باری که آیفون خود را ریستارت کرده‌اید، کی بوده است؟ جدای از بروزرسانی‌های خودکار، بیشتر مردم بدون اینکه متوجه باشند، برای 4 یا 5 ماه، بدون اینکه حتی یک بار هم گوشی خود را  خاموش و روشن کنند، یه کله از آن استفاده می کنند. جالب این است که تنها زمانی که گوشی آنها، کند شده و یا خوب کار نمی‌کند، سرانجام دست به خاموش و روشن کردن آن می‌زنند و در اینجاست که به خودشان می گویند، گوشی آیفون ما چطور خاموش و روشن می شود؟! 

برای خاموش کردن گوشی آیفون خود می توانید از دو روش متفاوت بهره ببرید که در این آموزش بدان می پردازیم. در روش نخست بخش Power را با کلیدهای فیزیکی فراخوانی می کنیم و در روش دوم این کار را از بخش Settings آیفون انجام می دهیم.

خاموش كردن آيفون با دکمه پاور

شاید همانطور که می دانید، در گوشی آیفون شما خبری از یک دکمه Turn Off قرمز بزرگ نیست که به سادگی آن را خاموش کنید.. در روش خاموش کردن ایفون  با استفاده از کلید فیزیکی می باید کلید Volume down یا کاهش صدا را همزمان با کلید Power یا خاموش/روشن، فشار دهید تا پس از چند لحظه منوی Power گوشی به شما نمایش داده شود.

پس از آن می توانید با به راست کشیدن اسلایدر (لیزاگ) میله خاکستری Power گوشی آیفون خود را خاموش کنید.
خاموش کردن گوشی آیفون

خاموش كردن آيفون بدون دكمه

 • در آیفون یا آیپد  خود به بخش settings یا تنظیمات بروید.
 •  گزینه General را در بخش تنظیمات انتخاب کنید.
  تنظیمات کیبورد در آیفون | روشتک
   
 • گزینه Shut Down رو انتخاب کنید.
  منوی shut down در تنظیمات آیفون
  خاموش کردن ایفون ۱۲
 • با این کار منوی پاور گوشی برای شما نمایان می شود و  شما می توانید با به راست کشیدن اسلایدر (لیزاگ) در میله خاکستری Power گوشی آیفون خود را خاموش کنید. 

روشن كردن آيفون بدون دكمه

شما می تونید بکمک کابل، دستگاه iOS خودتونو به کامپیوتر متصل کنید. iOS بصورت خودکار هنگامی که شارژ گوشی آغاز میشه دستگاه رو روشن می کنه.

پرسش‌های معمول درباره شارژ آیفون

آیا هنگامی که آیفون خاموش است، شارژ آن سریعتر می‌شود؟

بله در صورتی که آیفون شما پردازشی نداشته باشد، سرعت شارژ آن بالا می رود. اگر نمی خواهید گوشی خود را برای شارژ خاموش کنید، دستکم آن را روی حالت هواپیما بگذارید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا