Apple WatchiOS

روش اندازه گیری ضربان قلب با اپل واچ

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش اندازه گیری ضربان قلب با اپل واچ

روش اندازه گیری ضربان قلب با اپل واچ

اپل واچ شما دارای ابزارهایی برای بررسی تندرستی و سلامت شما می باشد. یک از این ابزارها حسگر ضربان قلب است که کارکردش بر پایه photoplethysmography می باشد.

اپل این ابزار را این چنین بازگو می کند:

با اینکه این فناوری کمی پیچیده و دشوار است ولی بر پایه یک واقعیت بسیار ساده ساخته و پرداخته شده. خون ما قرمز است، چرا که نور قرمز را بازتاب داده و نور سبز را به خود می گیرد. Apple Watch با استفاده از LED های سبز رنگ جفت شده با photodiode های حساس به نور، در هر لحظه، میزان جریان خونی را که از مچ های شما می گذرد، دنبال می کند. هنگامی که دل شما می تپد، خون در مچ دست شما روان شده و درکشی یا جذب نور سبز نیز بیشتر می شود. این درکشی و جذب، در بازه زمانی میان تپش ها کمتر می شود. با flash زدن نور قرمز به اندازه سدها (صدها) بار در ثانیه، Apple Watch می تواند، شمار تپش های دل شما را در هر دقیقه محاسبه نماید. حسگر ضربان قلب اپل واچ، توانایی تشخیص دامنه 30 تا 210 تپش را در هر دقیقه دارا می باشد. افزون بر این، این حسگر می تواند برای تشخیص سیگنال های سطوح پایین تر، نرخ نمونه برداری LED های تابنده را افزایش دهد.

نور فرو سرخ یا infrared

حسگر ضربان قلب اپل واچ، از نور فرو سرخ یا infrared نیز استفاده می کند. کاربرد نور فرو سرخ زمانیست که اپل واچ بخواهد، اندازه گیری تپش دل را در حالت پس زمینه انجام دهد. اپل واچ از نور LED های سبز رنگ برای اندازه گیری ضربان قلب در هنگام انجام تمرینات ورزشی و تنفسی استفاده نموده و میانگین پیاده روی و تغییر ضربان قلب شما را محاسبه می کند.

در حالت عادی اپل واچ ضربان قلب شما را در هر 10 دقیقه، یکبار اندازه گیری می کند. این داده ها ذخیره شده و با اپلیکیشن Health آیفون شما همگام سازی یا sync می شود، جایی که شما می توانید جزئیات مربوط به ضربان قلب خود را در آن ببینید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

چگونه با Apple Watch نرخ ضربان قلب خود را در هنگام ورزش زیر نظر بگیریم؟

هنگامی که تمرینات ورزشی را می آغازید، اپل واچ روند کاری قلب شما را زیر نظر می گیرد و نوسانات یا افت و خیزهای آن را در هر دقیقه ضبط می کند. پس از پایان ورزش، اپل واچ 3 دقیقه دیگر نیز تپش قلب شما را بررسی  کرده و نرخ بهبودی ضربان قلب یا همان Recovery Heart Rate را به شما اعلام می کنید. Recovery Heart Rate، توانایی سامانه عصبی بدن برای تنظیم ضربان قلب پس از انجام یک فعالیت شدید بدنی می باشد. شما می توانید در هر زمانی در هنگام ورزش با بالا آوردن مچ خود و یا باز کردن اپلیکیشن Heart Rate، میزان ضربان قلب خود را ببینید.

چگونه با Apple Watch نرخ ضربان قلب خود را در هنگام ورزش زیر نظر بگیریم,raveshtech,روشتک
روش اندازه گیری ضربان قلب با اپل واچ,

چگونه اپلیکیشن بررسی وضعیت ضربان قلب Apple Watch را در هنگام ورزش خاموش کنیم؟

شما می توانید هر زمان که خواستید اپلیکیشن بررسی ضربان قلب اپل واچ را در هنگام فعالیت یا ورزش، برای ذخیره باتری، خاموش کنید، هر چند که این کار باعث می شود تا اپل واچ، براورد درست و دقیقی از میزان کالری سوزی شما نداشته باشد. البته در این میان همچنان امکان محاسبه زمان و مسافت از سوی اپل واچ وجود دارد.

 1. به بخش Settings یا تنظیمات اپل واچ خود بروید.
 2. General را بتپید.
 3. پس از آن Workout را بتپید.
 4. حالت Power Saving Mode را روشن کنید.
  چگونه اپلیکیشن بررسی وضعیت ضربان قلب Apple Watch را در هنگام ورزش خاموش کنیم,روشتک,raveshtech
  روش اندازه گیری ضربان قلب با اپل واچ

چگونه بصورت دستی ضربان قلب خود را با Apple Watch بررسی کنیم؟

اپل واچ دارای اپلیکیشنی به نام Heart Rate می باشد که بکمک آن می توانید بصورت دستی میزان ضربان قلب خود را در هر زمان اندازه گیری کنید. افزون بر این، این اپلیکیشن نمودار تپش قلب شما را در هنگام استراحت، پیاده روی، انجام تمرینات تنفسی و فعالیت ورزشی نمایش می دهد.

 1. اپلیکیشن Heart Rate اپل واچ را باز کنید.
 2. منتظر بمانید تا ضربان قلب شما اندازه گیری شود.چگونه بصورت دستی تپش دل خود را با Apple Watch بررسی کنیم,روشتک,raveshtech

چگونه میزان ضربان قلب و میانگین پیاده روی خود را در اپل واچ ببینیم؟

 1. اپلیکیشن Heart Rate اپل واچ را باز کنید.
 2. روی یکی از گزینه های Resting Rate یا Walking Average، بتپید.چگونه میزان ضربان قلب و میانگین پیاده روی خود را در اپل واچ ببینیم؟,روشتک,raveshtech

چگونه میزان ضربان قلب خود را بصورت دستی در watch face خود بررسی کنیم؟

 1. heart rate complication را به watch face اپل واچ بیافزائید.
 2. در هر زمان که خواستید می توانید با تپیدن روی heart rate complication، میزان ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید.چگونه میزان ضربان قلب خود را بصورت دستی در watch face خود بررسی کنیم؟,روشتک,raveshtech

چگونه نرخ ضربان قلب خود را در طول یک تمرین تنفسی اندازه گیری کنیم؟

اپل واچ می تواند نرخ ضربان قلب شما را در هنگام انجام یک تمرین تنفسی نیز زیر نظر بگیرد و داده های آن را به اپلیکیشن Heart Rate اپل واچ شما بفرستد. برای بررسی این داده ها گام های زیر را دنبال کنید:

 1. تمرین تنفسی خود را آغاز کنید.
 2. اپلیکیشن Heart Rate را در اپل واچ خود باز کنید.
 3. رو به پائین اسکرول کنید و روی بخش Breath بتپید.چگونه نرخ ضربان قلب خود را در طول یک تمرین تنفسی اندازه گیری کنیم؟,روشتک,raveshtech

منبع: imore.com

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا