bestsترفند های آیفون

بهترین برنامه های کیفیت هوا در گوشی های اندروید و آیفون (2023)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که هوایی را که تنفس می کنید تا چه اندازه پاک است؟ خوشبختانه ، برنامه هایی هوا چونیتی یا کیفیت هوا در دسترس هستند که می توانید دانلود کنید، این برنامه ها به شما این امکان را می دهند تا سطح آلودگی هوای شهر خود را بررسی و کنترل کنید. در این نوشتار به معرفی بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون می‌پردازیم پس با ما همراه باشید. کاربران آیفون که نگران تندستی خود هستند شاید بد نباشد که آموزش دیدن وضعیت ضربان قلب در اپل واچ را ببینند.

این برنامه ها داده ها را از میان منابع گوناگونی همچون سازمانهای دولتی ، تصاویر ماهواره ای و حتی منابع جمعیتی گرداوری می کنند تا هشدارهای به موقعی را در مورد هوای تازه یا آلودگی آن روز برای شما فراهم کنند. برخی از این برنامه ها حتی ابزارهای پیش بینی را ارائه می دهند که می تواند به شما در برنامه ریزی و یافتن زمان مناسب برای رفتن به فضای باز کمک کند.

دانستن آنچه در هوا هست و شما آن را دمیده و تنفس می کنید بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد به ویژه اگر در شهرهای بزرگی همانند تهران زندگی می کنید. بر پایه گزارش هوای انجمن لونگ آمریكا در سال 2018 ، هنگامی که در میان سالهای 2014 و 2016 ازون سطح زمین (ground-level ozone) یا مِهدود (smog) به سطح ناسالمی رسیدند بسیاری از شهرهای ایالات متحده روزهای آلوده بیشتری را تجربه كردند و این بدان معنا بود كه شمار مردمی كه در معرض هوای آلوده  بودند به بیش از 134 میلیون رسید، این در حالی است که این امار در سال 2017 به 125 میلیون نفر کاهش یافت.

بر پایه اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ، تأثیرات جدی بر سلامتی و تندرستی مردم دارد و در نتیجه یک سوم مرگ و میرها در اثر سکته مغزی ، سرطان ریه و بیماری های قلبی بواسطه آلودگی هوا  رخ می دهد. WHO می گوید ، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا اساساً مانند استعمال دخانیات است. اما استفاده از برنامه های نمایش  کیفیت هوا  که در این نوشتار به معرفی آنها می پردازیم دستکم می تواند شما را از روزهای بسیار آلوده آگاه کند تا کمتر در معرض آلودگی هوا باشید و فعالیت های ورزشی خود را در جا و زمان مناسب انجام دهید.

برنامه AirVisual

برنامه AirVisual

برنامه AirVisual یک برنامه شاخص آلودگی هوا برای ios و اندروید استو این برنامه دارای هندرگاه (رابط کاربری – interface) شسته رفته ای با ترکیب رنگ‌های متفاوت است که سطوح گوناکون کیفیت هوا را به شما نمایش می‌دهد. این برنامه در App Store، اپل برترین زده را دارا می‌باشد. ایرویژوال داده‌های 10،000 ، لوکیشن را در 100 کشور جهان بطور درزمان نشان می‌دهد. پس هرجا که مسافرت کنید به احتمال بسیار، این برنامه در آیفون یا آیپد شما می‌تواند بهترین برنامه نشانگر کیفیت هوا باشد.

تعیین وضعیت آلودگی 7 روز هوا و همچنین پیش‌بینی وضعیت آب و هوا، این برنامه را برای مسافرت‌های طولانی نیزمناسب می‌سازد، به ویژگی اگر از آن دست آدم‌هایی هستید که دوست ندارید تعطیلاتتان را شرایط بد آلودگی یا آب و هواییبرهم زند. AirVisual همچنین دارای نقشه‌های یکپارچه دو بعدی و سه‌بعدی آلودگی است که می‌توانید برنامه سفر خود را با آن بچینید. نمایش وضعیت آلودگی هوای در این برنامه درزمان (در زمان واقعی) می‌باشد.

این برنامه از نمایش دما، وزش باد، رطوبت و کیفیت آلودگی هوا گرفته تا پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی و هرچیزی که در این زمینه، فکرش را که در این زمینه فکرش را هم بکنید برای شما انجام می‌دهد. با این برنامه شما می‌توانید اسکرین شات پیشبینی وضعیت آب و هوایی را با دوستان خود در توئیتر، فیسبوک و واتساپ با دستان خود به اشتراک بگذارید یا برایشان ایمیل کنید. این برنامه هم در آیفون و هم در اندروید، نصب پذیر است.

برنامه Air Matters

Air Matters یک ارائه دهنده سرویس  کیفیت هوای  جهانی است که در سال 2011 بنیاد شده. برنامه Air Matters به بیش از 180 کشور جهان درباره کیفیت هوا ، گرد و غبار و وضعیت آب و هوا  هشدارهای لازم را ارائه می دهد. شما همچنین می توانید این برنامه را به  دستگاه تصفیه کننده هوای فیلیپس و همچنین به هوا  نظارت کننده هوایلیزر اِگ متصل کنید. این برنامه در هر دو نسخه آیفون و اندروید در دسترس می باشد.

برنامه Air Matters
برنامه Air Matters | بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون

برنامه AIR by Plume Labs

برنامه AIR اندازه گیری های مبتنی بر زمین و خشکی را با تصاویر ماهواره ای و یادگیری هوش مصنوعی در هم می آمیزد تا گزارش های هوا چونیتی یا کیفیت هوا را در زمانی واقعی به شما ارائه دهد. این برنامه همچنین پیش بینی آلودگی را نیز به شما ارائه می دهد. شما همچنین می توانید چونیتی و کیفیت هوا را در دیگر شهرها ها نیز بررسی کنید تا بتوانید برنامه مسافرت خود را به درستی برنامه ریزی کنید. اپلیکیشن AIR در iPhone و Android نیز رایگان می باشد.

بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون, برنامه AIR by Plume Labs
برنامه AIR by Plume Labs | بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون

برنامه Blueair Friend

اگرچه این اپلیکشن توسط سازندگان دستگاه تصفیه کننده هوای  Blueair ساخته شده است، اما برای استفاده از برنامه Blueair Friend نیازی به خرید محصولات آن نخواخید داشت. این برنامه داده ها ی خود را از بیش از 2700 ایستگاه نظارت بر چونیتی و کیفیت هوا در 150 کشور گرد می آورد تا تقریباً در هر شهری اطلاعات کیفیت هوا را در زمان واقعی به شما ارائه می دهد. این برنامه برای گوشی های آیفون و اندروید رایگان است.

برنامه Blueair Friend
بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون | برنامه Blueair Friend

برنامه BreezoMeter

نمایش نگاریکی/گرافیکی نشانگرهای وضعیت آلودگی در برنامه BreezoMeter’s Air Quality به خوبی پرداخته شده است. هندرگاه (رابط کاربری – interface) قابل فهم و ساده، استفاده از این برنامه را آسان می‌سازد. بهترین بخش این برنامه آنجاست که نتنها سطح کیفیت  هوای شهر را نشان می‌دهد بلکه کیفیت هوای سطح خیابان را نیز نشان می‌دهد. از این برنامه حتی می‌توان برابررسی وضعیت آلودگی هوای محیط اداری یا خانه نیز بهره برد.

هنگامی که هوای شهر را مواد سمی خطرناک پر کنند، این برنامه برای کاربرانش، پیام هشدار می‌فرستد. این برنامه برای کسانی که دچار تنگی نفس، آلرژی هستند و یا اینکه اَکتادادهای (فعالیتهای – activites) ورزشی در فضای باز دارند و نیازمند هوای پاک هستند، بسیار مناسب است. این برنامه داده‌هایش را از بیش از 7000 هزار ایستگاه کنترل آلودگی هوا در سراسر جهان، درسافت می‌کند.

اپلیکیشن BreezoMeter در iPhone و Android رایگان است.

برنامه BreezoMeter
بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون | برنامه BreezoMeter

برنامه Sh ** t! I Smoke

این برنامه از خلاقیت و روش متفاوتی در مورد چگونگی نظارت بر کیفیت هوای شهر بهره می برد. Sh ** t! I Smoke معادل شمار سیگارهایی را که می خواهید بر پایه میزان آلودگی هوا شهر خود مصرف کنید محاسبه می کند. این برنامه در iPhone و Android رایگان است.

بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون, برنامه Sh ** t! I Smoke
برنامه Sh ** t! I Smoke | بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون

برنامه Air Quality Index Near Me

اپلیکیشن Air Quality Index Near Me از موقعیت GPS شما برای تعیین سطح آلودگی هوا با استفاده از داده های با کیفیت از نزدیکترین ایستگاه اندازه گیری کیفیت هوا استفاده می کند. این برنامه همچنین اطلاعاتی در مورد شرایط آب و هوایی ارائه می دهد ، اما فقط در اندروید در دسترس است.

برنامه Air Quality Index Near Me
برنامه Air Quality Index Near Me | بهترین برنامه های کیفیت هوا در اندروید و آیفون

فراموش نکنید که تا زمانی که سیاست دولت ها در مورد آلودگی هوا تغییر نکند، ما همچنان درگیر آلودگی های فزاینده، بویژه کلان شهری همانند تهران خواهیم بود.  استفاده از سوخت و خودروهای غیر استاندارد و ضعف حمل و نقل همگانی یکی از بزرگترین عوامل افزایش آلودگی هوا در شهرهای ایران است. اما شما دستکم با استفاده از برنامه هایی که معرفی کردیم، می توانید در برنامه روزانه خود زمانبندی درستی داشته باشید تا کمتر در معرض آلودگی هوا باشید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا