iPadOSترفند های آیفون

روش تغییر نام بلوتوث آیفون و آیپد (2023)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

بلوتوث یک ابزار یا پروتوکل ارتباطی کوتاه-برد است که به شما این امکان را می دهد تا فایل های مورد نظر خود را بصورت بی سیم انتقال دهید و یا لوازم جانبی بی سیم را به یکدیگر متصل کنید.  پس از فعال کردن بلوتوث آیفون، شاید شما هم از جمله کسانی باشید که می خواهید نام مشخصی را برای بلوتوث آیفون یا آیپد خود تعیین کنید، برای این کار می باید به بخش تنظیمات آیفون یا آیپد بروید و تغییرات لازم را انجام دهید، با ما همراه باشید تا تغییر نام بلوتوث آیفون و ایپد و همچنین تغییر نام دستگاه بلوتوثی نمایش داده شده در آیفون را به شما نشان دهیم. پس با روشتک همراه باشید.

چگونه می توانیم اسم بلوتوث آیفون یا ایپد خود را تغییر دهیم؟

اگر برای نخستین بار آیفون خود را به یک دستگاه دیگر متصل کرده باشید شاید متوجه شده باشید که نام بلوتوث شما، مدل آیفونتان می‌باشد که در اینصورت برای رهایی از دست نام مدلی که روی بلوتوث است، بهتر است ب فکر عوض کردن اسم بلوتوث آیفون خود باشید. برای عوض كردن اسم بلوتوث آيفون باید از بخش تنظیمات آیفون اقدام کنید.

 • نخست در آیفون یا آیپد خود، به بخش Settings یا تنظیمات بروید. برای این کار می باید آیکن چرخ دنده را تَپ کنید (با انگشت لمس کنید یا ضربه بزنید).

"<yoastmark

 • اکنون در بخش تنظیمات دستگاه خود گزینه General را انتخاب کنید.

منوی General در تنظیمات آیفون

 • پس از آن گزینه About را تَپ کنید.
   

  منو یا نامگوی About در بخش تنظیمات آیفون

 • در بخش About شما می توانید نام دستگاه خود را در بالای برگه ببینید. این نام دقیقا همان نامی است که برای بلوتوث شما نیز استفاده می شود. پس برای تغییر نام بلوتوث عنوان Name را بتپید.

نامگوی Name برای تغییر نام بلوتوث آیفون و آیپد

 • اکنون در بخش مورد نظر نامی دلخواه را برای بلوتوث آیفون خود تایپ کنید تا نسبت به دیگر بلوتوث‌ها کاملا برای شما شناسایی پذیر باشد.

بخش Name برای عوض كردن اسم بلوتوث آيفون

 • در پایان دکمه Done را بزنید.

زدن دکمه Done پس از تغییر نام بلوتوث آیفون

پس از بیرون شدن از بخش تنظیمات، می توانید در هنگام اتصال ببینید که نام بلوتوث دستگاه آیفون یا آیپد شما تغییر کرده است. امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما واقع شده باشد. سپاس از همراهی شما!

دیدن نام بلوتوث آیفون در دستگاهی دیگر پس از تغییر

تغییر اسم دستگاه‌های بلوتوثی شناسایی شده در آیفون

پس از تغییر نام بلوتوث آیفون اگر دارای چندین دستگاه هم نام هستید شاید بخواهید برای شناسایی بهتر نام دستگاه‌های بلوتوثی آشنای خود را تغییر دهید. در این میان شما می توانید نام دستگاه بلوتوثی را که به آیفون شما متصل است اما در خودش امکان تغییر و عوض کردن اسم بلوتوث را ندارد همانند ایرپاد تغییر دهید. شما حتی می توانید نام بلوتوث اپل واچ خود را و همچنین دیگر دستگاه ها همانند هدفونهای بیسیم متصل را تغییر دهید.  پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که دستگاه مورد نظر می‌باید با بلوتوث به آیفون شما وصل شده باشد.

 • در آیفون خود نخست به بخش Settings یا تنظیمات رفته و پس از آن به بخش Bluetooth بروید.

بخش Blutooth در آیفون

 • دستگاه شناسایی شده مورد نظر را در فهرست پیدا کنید و آیکن i را که کوتاهه information است تَپ کنید.

تپ کردن آیکون information برای تغییر نام دستگاه بلوتوثی متصل به آیفون

 • سپس نام دستگاه را در کنار Name تپ کنید.

انتخاب منو یا نامگوی Name برای تغییر نام دستگاه‌های بلوتوثی شناسایی شده در آیفون

 • نام دلخواه خود را برای دستگاه تایپ کنید و پس از پایان دکمه Done را بزنید.

تایپ نام دلخواه برای بلوتوث و زدن دکمه Done در ایفون

پرسش رایج درباره تغییر نام بلوتوث دستگاه

آیا باید نام بلوتوث دستگاه خود را تغییر دهیم؟

برای کاربران بسیار پیش می‌آید که بخواهند با استفاده از بلوتوث فایلی را میان دو دستگاه تغییر دهند و یا اینکه آیفون خود را به یک دستگاه بلوتوثی همانند ایرپاد متصل کنند اما به دلیل شلوغی محیز و بلوتوثهای فراوان نمی‌توانند دستگاه خود را پیدا کنند، پس تغییر نام بلوتوث می‌تواند کار دزست و سودمندی باشد.

منبع
howtogeek

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا