ترفند های آیفون

فعال كردن بلوتوث ايفون | خاموش كردن بلوتوث آيفون و آیپد (2022)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 4.8]

بلوتوث یکی از ابزارهای ارتباطی بی‌سیم کوتاه برد است که در بسیاری از دستگاه های برقی امروزی از آن برای اتصال دو دستگاه، استفاده می شود. آیفون و آیپد نیز دارای بلوتوث هستند. اگر شما هم در آیفون تازه کار هستید و یا اینکه تنظیمات آن را به درستی نمی شناسید، می توانید با ما همراه باشید تا روش فعال كردن بلوتوث ايفون و همچنین روش خاموش كردن بلوتوث آيفون را به شما نشان دهیم. برای اینکار شما هم می توانید از بخش Settings و هم از بخش Control Center سیستم عامل iOS و iPad بهره ببرید. شما همچنین برای شناسایی بهتر می توانید نام بلوتوث آیفون خود را تغییر دهید.

آموزش ویدیویی فعال کردن بلوتوث ایفون

آموزش ویدیویی فعال کردن بلوتوث ایفون

فعال كردن بلوتوث ايفون و آیپد از بخش Control center

 • نخست می باید به بخش Control Center دستگاه خود بروید. در آیفون‌های با دکمه Home می باید لبه پایین نمایشگر را بالا بکشید و در آیفون‌های بدون دکمه home می باید لبه بالای سمت راست نمایشگر که نزدیک نشانگر شارژ باتری است را پایین بکشید.
رفتن به بخش Control Center آیفون
رفتن به بخش Control Center آیفون
 • پس از نمایان شدن بخش Control Center به دنبال آیکون B مانند بلوتوث که رنگی آبی دارد و درون یک دایره است، بگردید و آن را مَس (لمس – ضربه آرام) کنید.
 • اگر بلوتوث را در این بخش فعال کنید رنگ آن آبی می شود و کار فعال کردن بلوتوث ایفون کامل می شود و می توانید از منوی Control Center بیرون شوید.
 • فعال کردن بلوتوث ایفون در Control Center
  فعال کردن بلوتوث ایفون در Control Center

  روشن کردن بلوتوث از بخش تنظیمات آیفون

  بعنوان روش جایگزین نیز می توانید به بخش Settings آیفون و سپس به بخش Bluetooth بروید و چِفتِ روبروی عنوان Bluetooth را بزنید تا روشن و فعال شود. با همین گزینه می توانید دیگر دستگاه‌های بلوتوثی را به آیفون خود وصل کنید.

  روشن کردن بلوتوث از بخش تنظیمات آیفون
  روشن کردن بلوتوث از بخش تنظیمات آیفون

  خاموش كردن بلوتوث آيفون و آیپد

  با اینکه شما می توانید بلوتوث آیفون و آیپد را به سرعت و از بخش Control Center روشن کنید. اما خاموش کردن و غیرفعال کردن بلوتوث آیفون، نیاز به کمی ترفند دارد.

  توجه: اگر بلوتوث شما فعال شده باشد و دوباره آیکون بلوتوث را در بخش Control Center مَس (لمس) کنید. بلوتوث شما همچنان روشن می ماند و تنها دستگاه‌هایی که بدان متصل بودند تار روز آیند قطع می شوند. پس برای خاموش کردن بلوتوث ایفون بطور کامل باید از بخش Settings این کار را انجام دهید.

  • به بخش Settings یا تنظیمات آیفون یا آیپد بروید.
  رفتن به بخش تنظیمات آیفون
  رفتن به بخش تنظیمات آیفون
 • وارد بخش Bluetooth شوید.
 • رفتن به بخش Bluetooth آیفون | خاموش كردن بلوتوث آيفون
  رفتن به بخش Bluetooth آیفون
 • سپس چِفتِ روبروی عنوان Bluetooth را بزنید تا بلوتوث شما خاموش و غیرفعال شود.
 • خاموش كردن بلوتوث آيفون و آیپد | خاموش كردن بلوتوث آيفون
  خاموش كردن بلوتوث آيفون و آیپد
 • با این کار خاموش کردن بلوتوث آیفون انجام می شود و حتی امکان استفاده از ویژگی AirDrop را نیز دیگر نخواهید داشت.
  • توجه داشته باشید که که اگر بلوتوث شما کاملا غیرفعال شود، می باید در بخش Control Center آیکون Bluetooth که در زیر آیکون اینترنت آیفون و کنار آیکون Wifi است، خاکستری شده باشد.
  خاکستری شدن رنگ آیکون بلوتوث در بخش Control Center آیفون | خاموش كردن بلوتوث آيفون
  خاکستری شدن رنگ آیکون بلوتوث در بخش Control Center آیفون

  برای فعال کردن بلوتوث ایفون، دوباره می توانید در بخش تنظیمات به مسیر Settings > Bluetooth بروید چِفت Bluetooth را بزنید تا روشن شود.

  نوشتار پیوسته: تنظیم صدای آیفون و حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

  vala

  وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا