روم اینستاگرام یا Messenger Room چیست و چگونه از اتاق اینستاگرام استفاده کنیم

روم اینستاگرام یا Messenger Room چیست و چگونه می توان از اتاق های اینستاگرام استفاده کرد

فیس بوک در سال 2021 اینستاگرام را خریداری کرد و از آن زمان این دو شبکه اجتماعی ویژگی های ارتباطی و متقاطع بیشتری پیدا کردند. روم  یا Rooms اینستاگرام یک اکستنشن از ویژگی مسنجر فیس بوک با همین نام است. در این آموزش خواهیم دید که روم اینستاگرام یا Messenger Room چیست و روش استفاده از اتاق های اینستاگرام را به شما نشان خواهیم داد.

اتاق ها یا Rooms اینستاگرام چیست؟

بطور چکیده باید گفت روم ها یا اتاقهای اینستاگرام (اتاقهای پیام رسان اینستاگرام) همان ویژگیی است که در فیس بوک یافت می شود ودر واقع یک بستر تماس ویدیویی است هرچند که با تماس ویدئویی معمولی یا کنفرانس کم تفاوت دارد.

آنچه “اتاقها” یا Rooms اینستاگرام را متفاوت می کند پیوسته بودن آنهاست. اتاقها به جای درست کردن دیداری یکباره یا تماسی مستقیم با شخص همچنان  زنده  و Live مب باشند. شرکت کنندگان می توانند هر زمان که بخواهند وارد آن شوند و مانند یک فضای مجازی  پس از ساخت روم یا اتاق نیاز نیست که  میزبان هم در آنجا باشد.

فیس بوک اختیاری است

نکته دیگری که روم ها یا اتاق ها را بی همتا می سازد شمار شرکت کنندگان و شیوه عضویت آنها است. روم ها یا اتاق های فیس بوک/اینستاگرام می توانند تا حداکثر 50 شرکت کننده داشته باشند ، اما لازم نیست همه به طور همزمان در آنجا حضور داشته باشند.

مهمتر از همه ، شرکت کنندگان حتی نیازی به داشتن حساب Instagram یا Facebook ندارند. میزبان می تواند لینک یا پیوند دعوتی ساخته و افراد می توانند از هر دستگاهی به آن متصل شوند. با این حال ، کسانی که اینستاگرام یا فیس بوک ندارند فقط می توانند زمانی که میزبان هم هست در روم باشد.

روش استفاده از اتاق های اینستاگرام یا Instagram Rooms

 1. اتاق های اینستاگرام را می توان در بخش پیام های دایرکت پیدا کرد. در دستگاه آیفون، آیپد یا اندروید، برنامه اینستاگرام را باز کنید و سپس آیکون Messenger یا پیام رسان را در بالا-راست برنامه بتپید (با انگشت ضربه بزنید).
  روش استفاده از اتاق های اینستاگرام یا Instagram Rooms
  روش استفاده از اتاق های اینستاگرام یا Instagram Rooms
 2. پس از آن به زبانه Rooms یا اتاق ها رفته و سپس در بالای برنامه آیکون دوربین را بتپید.
  آیکون دوربین
  آیکون دوربین
 3. اکنون Create a Room یا ایجاد یک اتاق را برگزینید.
  Create a Room
  Create a Room
 4. شما می توانید لینک یا پیوند اشتراک گذاری را در بالای برنامه ببینید. پس برای فرستادن آن به دیگران دکمه Share Link را بتپید.
  روم اینستاگرام یا Messenger Room چیست
  Create a Room
 5. در زیر آن نیز شما می توانید دوستان اینستاگرامی یا فیسبوکی خود را نیز با تپیدن دکمه Invite دعوت کنید.پس از دعوت همه می توانید با تپیدن دکمه Join Room وارد اتاق شوید.
  دکمه Join Room
  دکمه Join Room

همانطور که پیشتر گفتیم ، اتاق ها تا زمانی که آنها را حذف نکنید ، برجای می مانند. بنابراین شما و هر شخص دیگری که دعوت شده است همیشه می توانید از زبانه Rooms وارد اتاق ها شود.

این تقریباً همه چیزی بود که می شد درباره روم های اینستاگرام به شما بگوییم، اتاق های اینستاگرام به سادگی اتاق های مسنجر فیس بوک هستند که این دو پلتفرم را بیشتر به هم نزدیک می کند – برای نمونه ، می توانید از طریق اینستاگرام به دوستان فیس بوکی پیام دهید.

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا