how toویندوز

تغییر تم ویندوز 11 و نصب تم رایگان بهمراه بررسی بخش تنظیمات آن

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

تغییر تم ویندوز 11 و بررسی بخش های مختلف تنظیمات پوسته

تم ها یا پوسته ها به شما این امکان را می دهند تا به سرعت بتوانید نما و ظاهر ویندوز 11 را تنها با یک سفارشی سازی کرده و والپیپر یا تصویر پس رمینه، رنگ ها و حتی صداها را نیز تغییر دهید. در این آموزش روش تغییر تم ویندوز 11 را به شما نشان خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم Theme یا پوسته ویندوز 11 را تغییر دهیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را تغییر دهید:

 1. نخست به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز 11 بروید. برای این کار می توانید از کلید میانبر Windows+i بهره ببرید و یا اینکه روی منوی Start راست-کلیک کرده و در منوی نمایان شده Settings را برگزینید. سپس به بخش Personalization بروید. البته بعنوان روش جانشین و سریعتر می توانید در دسکتاپ راست-کلیک کرده و در منوی باز شده Personalize را برگزینید.
  چگونه می توانیم Theme یا پوسته ویندوز 11 را تغییر دهیم؟
 2. در سمت راست بخش Personalization می توانید با کلیک هر یک از تصاویر بند انگشتی زیر عنوان Click a theme to apply به سادگی میان تم های ویندوز خود جابجا شوید.
  این راهی آسانی است که برای نمونه میان تم light mode که پس زمینه و پنجره های روشن دارد و تم dark mode که پس زمینه های آن تیره است جابجا شوید.
  انتخاب تم در ویندوز 11
 3. اگر می خواهید تم خود را سفارشی سازی کنید، همه پوسته ها را ببینید یا یک تم تازه بگیرید، در مسیر Settings > Personalization، گزینه Themes را کلیک کنید.
  Settings > Personalization، گزینه Themes
 4. در ویندوز 11 ، تم سفارشی، ترکیبی از تنظیمات شخصی سازی شده شما برای پس زمینه دسکتاپ ، رنگ مایه ، حالت تیره یا روشن ، استایل نشانگر موس یا شمای صدا است. شما می توانید آنها را به صورت جداگانه در بخشهای مختلف Settings و Control Panel تنظیم کنید ، اما Windows لینک های سریعی را نیز به هر یک از آنها را در بالای Personalization > Themes page فراهم نموده است. برای استفاده از آنها ، روی “Background” ، “Color” ، “Sounds” یا “Mouse Cursor” در نزدیک بالای پنجره کلیک کنید. هر پیوند شما را به برگه مناسب در Settings یا کنترل پنل می برد و می توانید آن گزینه ها را تنظیم کنید.
  Background" ، "Color" ، "Sounds" یا "Mouse Cursor"
 5. پس از کلیک روی “Save” ، ویندوز از شما می خواهد نام تم را در یک پنجره بازشو نامگذاری کنید. نام را وارد کرده و “Save” را کلیک کنید. پس از آن ، تم یا پوسته سفارشی شما در لیست تم ها و در بخش زیر نمایان می شود.
  Saveدر اینجا منوی Current Theme (اگر قبلاً باز نشده است) را با کلیک روی آن باز کنید. در زیر آن ، تصاویر کوچکی از هر تم را که در یک شبکه مرتب شده است خواهید دید. در هر تصویر کوچک ، پیش نمایش تصویر دسکتاپ ، رنگ برجسته و رنگ پنجره (تیره یا روشن) را خواهید دید. برای تغییر تم ، روی یکی از تصاویر کوچک کلیک کنید تا تم و پوسته ویندوز به طور خودکار تغییر کند.
  Current Theme
 6. برای نصب تم و پوسته تازه از فروشگاه مایکروسافت، دکمه Browse Themes را که در پایین راست این بخش است کلیک کنید.
  دکمه Browse Themes
 7. با باز شدن فروشگاه مایکروسافت، در بخش Themes به دنبال تم دلخواه خود بگردید. بسیاری از تم ها را رایگان خواهید یافت. برای دانلود تم و پوسته رایگان به سادگی دکمه Free را که در زیر نام تم آمده کلیک کنید. بعنوان روش جایگزین شما می توانید تم ها را با استفاده از حساب Microsoft خود خریداری کنید.
  تم رایگان و پولی ویندوز 11
  تم رایگان و پولی ویندوز 11

پس از نصب ، Microsoft Store را ببندید و در بخش Settings به مسیر Personalization > Themes بروید. برای استفاده از یکی از تم های تازه ، روی تصویر کوچک آن در بخش “Current Theme” کلیک کنید تا بیدرنگ اعمال شود. برای مرتب کردن همه چیز ، تنظیمات را ببندید و آماده استفاده از Windows با تم تازه خود باشید.

منبع
howtogeek

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا