روش روشن کردن وایفای ویندوز 10 و اتصال به اینترنت

روش روشن کردن وایفای ویندوز 10 و اتصال به اینترنت

روش روشن کردن وایفای ویندوز 10

برای استفاده از اینترنت، می توانید کابل LAN مودم را یکراست از مودم خود به رایانه یا لپتاپ متصل کنید تا از اینترنت آن استفاده کنید. ولی اگر رایانه یا لپتاپ شما از شبکه بیسیم یا WiFi پشتیبانی می کند، می توانید در ویندوز خود این قابلیت را فعال کنید. در این نوشتار روش روشن کردن وایفای ویندوز 10 و اتصال به اینترنت به شما نشان می دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه در ویندوز 10 WiFi را روشن کنیم؟

فرایند پایه روشن یا خاموش کردن WiFi در ویندوز 10 بسیار آسان می باشد و برای انجام این کار می توانید از آیکون WiFi که در بخش System tray ویندوز قرار گرفته استفاده کنید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. آیکون WiFi را که یک نشان x قرمز در کنار آن است و در بخش system tray قرار گرفته کلیک کنید. این بخش در پایین ویندوز، در سمت راست Taskbar قرار گرفته.
 2. در پنجره کوچکی که باز می شود، دکمه Wi-Fi را در پائین سمت چپ پنجره بکلیکید."<yoastmark
 3. سپس در فهرست باز شده، در میان شبکه های WiFi، شبکه خود را باز کرده و برای استفاده از آن پسورد شبکه خود را وارد کنید."<yoastmark

اگر آیکون WiFi، در ویندوز نباشد، چه کاری انجام دهیم؟

اگر در پایین گوشه راست نوار Taskbar، آیکون WiFi را ندیدید، به احتمال فراوان کابل Lan اترنت به رایانه یا لپتاپ شما متصل است و در غیر این صورت Wi-Fi adapter، خاموش می باشد و برای روشن کردن آن می باید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. با کلیک منوی Start، و کلکیک آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا همان تنظیمات ویندوز بروید. بعنوان روش جایگزین می توانید کلید های Windows + i را کلیک کنید.
 2. در بخش تنظیمات Networks & Internet را کلیک کنید.
 3. در فهرست سمت چپ، Wi-Fi را بکلیکید.اگر آیکون WiFi، در ویندوز نباشد، چه کاری انجام دهیم,روشتک,raveshtech
 4. در بخش Wi-Fi به پایین پیمایش کرده و لینک Change adapter options کلیک کنید.اگر آیکون WiFi، در ویندوز نباشد، چه کاری انجام دهیم,روشتک,raveshtech
  روش روشن کردن وایفای ویندوز 10
  تفاوت شکل ظاهری تنظیمات پنجره در ویندوز 10 سال 2020
 5. روی Wi-Fi adapter، کلیک راست کرده و در فهرست باز شده، Enable را کلیک کنید.روش روشن کردن وایفای ویندوز 10

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام
  من رفتم به تنظیمات taskbar گزینه اینترنت فعال هست ولی تو taskbar نیست و وقتی اون گوشه سمت رات که هر پیامی بیاد اونجا جمع میشه از اونجا باز میکنم وای فای رو ولی فقط حال هواپیما اونجا هست علامت وای فای نیست که روشنش کنم از تنظیمات اینترنت هم enable کردم ولی گزینه اینترنت نیست که بزنم اینترنت هارو نشون بده تا وصل بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا