ترفند اینستاگرامی

راهنمای ابعاد پست و تغییر سایز عکس اینستاگرام [2023]

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 4.3]

محتوای‌های نمایش داده شده در اینستاگرام، شامل عکس، ویدیو، استوری و ریلز می‌شود که اینستاگرام برای هر یک از این موارد، سایز استانداردی را تعیین نموده است تا کاربران بتوانند به بهترین شکل ممکن محتوای خود را بسته به چارچوب آن در اینستاگرام نمایش دهند. این راهنمای تنظیم سایز عکس اینستاگرام شمال مواردی همچون تنظیم و تغییر سایز پست اینستاگرام ، سایز عکس برای استوری ، سایز ریلز و سایز ویدیوی اینستاگرام خواهد بود.

سایز پست اینستاگرام

در زمینه تغییر سایز عکس اینستاگرام در بخش پست می‌توانید از اندازه‌های زیر، استفاده کنید.

 • پست اینستاگرام می‌تواند به شکل چارگوش یا square، چشم‌انداز یا landscape، عمودی یا vertical باشد. در واقع همه عکس‌های بصورت چارگوش برش می‌خورند.
 • بهترین سایز برای پست‌های مربعی یا چارگوش اینستاگرام، 1080 پیکسل در 1080 پیکسل با نسبت ابعاد 1:1 یا بعبارتی یک به یک می‌باشد.
 • بهترین سایز برای پست‌هایی که حالت چشم‌انداز، منظره‌ای یا landscape دارند 1080 پیکسل در 566 پیکسل با نسبت ابعاد 1.91:1 می باشد.
 • بهترین سایز عکس اینستاگرامی که عمودی یا Vertical است نیز 1080 پیکسل در 1350 پیکسل با نسبت ابعاد 4:5 می‌باشد.

سایز پست اینستاگرام

آموزش گذاشتن پست در اینستاگرام  شاید برای شما کارامد باشد.

سایز ویدیو اینستاگرام

در کنار تغییر سایز عکس اینستاگرام، سایز ویدیو اینستاگرام نیز یکی دیگر از موضوعات چالش برانگیز برای کاربران اینستا است.

 • کاربران می‌توانند ویدیوهایی را با همان سایزی که در مورد عکس‌های پست اینستاگرامی در بالا آوردیم آپلود/آبار کنند یعنی نسبت ابعاد ویدیو می‌تواند بین 1.91:1 تا 4:5 باشد.
 • ویدیوی چارگوش/Square و Carousel اینستاگرام  اندازه‌ای 1080 پیکسل در 1080 پیکسل دارد.
 • سایز ویدیوی اینستا بصورت چشم‌انداز یا Landscape اندازه ای 1080 پیکسل در 608 پیکسل دارد.
 • سایز ویدیوی عمودی / ایستاده یا Portrait اینستاگرام  1080 پیکسل در 1350 پیکسل دارد.
 • ایده‌ال‌ترین و بهترین سایز برای ویدیوی عمودی یا vertical در اینستاگرام، نسبت ابعاد 16:9 است. زیرا کاربران گوشی اندروید یا آیفون می‌توانند با چرخاندن گوشی به کناره، ویدیو را در طبیعی‌ترین اندازه‌اش ببینند.
 • حجم فیلم و ویدیوی اینستاگرام شما، نباید بیش از 4 گیگابایت باشد.

سایز ویدیو اینستاگرام

سایز استوری اینستاگرام

فعالترین بخش برنامه اینستاگرام، استوری یا داستان‌های آن است، پس دانستن سایز استوری اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • با اینکه کاربران می‌توانند عکس‌های استوری را دستی برش بزنند و اندازه و سایز آن را برای استوری چفت و فیکس کنند اما بهترین سایز برای استوری اینستاگرام 1080 پیکسل در 1920 پیکسل با نسبت ابعاد تصویر 9:16 می‌باشد.
 • این واگشود/رزولوشن و نسبت تصویر هم برای عکس استوری مناسب است و هم برای ویدیو استوری.
 • عکس‌ها در استوری اینستا برای مدت 5 ثانیه نمایش داده می‌شوند. اما ویدیوهای استوری اینستاگرام، می‌توانند 15 ثانیه باشند. شما می‌توانید یک ویدیوی 1 دقیقه را استوری کنید تا بصورت 4 تا 15 ثانیه نمایش داده شود.

سایز استوری اینستاگرام

در زمینه استوری اینستاگرام شاید ترفند دیدن  استوری بصورت ناشناس و یا ساخت کاور هایلایت اینستاگرام برایتان کارامد باشد.

سایز ریلز اینستاگرام

 • ویدیوهای Instagram TV و Reels هردو در بخش feed/خوراند اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند و حتی می‌توانید آنها را در زبانه Grid اینستاگرام  نیز ببینید.
 • اینستاگرام کاربران را تشویق می‌کند تا فیلم‌ها و ویدیوهایشان، full-screen/پُر-اِسپر باشد. پس بهتر است که برای سایز ریلز اینستاگرام از ویدیویی با اندازه 1080 پیکسل در 1920 پیکسل با نسبت ابعاد 9:16 بهره ببرید.
 • از آنجایی که نسبت ویدیوی بالا تنها روی ویدیوهای عمودی یا vertical اعمال می‌شود با پست ویدیوی landscape یا چشم‌انداز نیز نمایش آن در حالتی که گوشی را عمودی نگه داشته اید، نمایشی landscape دارد و در صورت زدن دکمه expand یا گستردن ویدیو، نمایش آن تمام صفحه خواهد بود.
 • در بخش Grid پروفایل اینستاگرام نیز این ویدیوها با نسبت 1:1 نمایش داده می‌شوند و در زبانه Instagram Video که اینستا IGTV را بدان تغییر داده است و کاورهای ریلز نیز در آن نشان داده می‌شود، تصویر شستین/بند‌انگشتی ویدیو با نسبت 4:5 در چارگوش‌هایی با اندازه 420 پیکسل در 654 پیکسل نمایش داده می‌شوند.

سایز ریلز اینستاگرام

حجم عکس در اینستاگرام

اینستاگرام با توجه به راهبردش، عکس ها را با هر سایزی منتشر نمی کند چرا که بیشتر عکس هایی که در اینستا می گذاریم به فرمت JPEG تبدیل شده و تا میزان 150kb و 190kb فشرده سازی می شوند، با این وصف سایز تصویر برگزیده شما برای اینستاگرام می باید زیر 200kb باشد یعنی همان استانداردی که در بیشتر وبسایت های جهان استفاده می شود.

تغییر سایز پست اینستاگرام در فتوشاپ

شما می توانید با استفاده از Photoshop، Lightroom و یا دیگر ویرایشگرهای رایانه این کار را بسادگی انجام دهید. برای نمونه در Photoshop افزون بر استفاده از ابزار Crop می توانید به بخش Save for web بروید و عکس خود را با هر سایز و کیفیتی که دوست داشتید ذخیره کنید. برای رفتن به این بخش می توانید از کلید میانبر Alt+Ctrl+Shift+S بهره ببرید.روش تنظیم سایز و حجم عکس اینستاگرام, ویرایش عکس اینستا گرام, ویرایش تصاویر اینستاگرام, بهترین اندازه برای عکس های اینستاگرام, اندازه عکس های اینستاگرام, تنظیم عکس برای اینستاگرام, سایز مناسب تصاویر Instagram, استفاده از فوتوشاپ برای تنظیم عکس اینستاگرام, روشتک, raveshtech, آموزش فناوری, آموزش تکنولوژی, learning technology, آموزش اینستاگرام, آموزش Instagram, تنظیم تصاویر برای اینستا

در بخش Quality می توانید کیفیت عکس را تغییر دهید و در بخش Image Size می توانید سایز عکس خود را بر پایه پیکسل تغییر دهید.روش تنظیم سایز و حجم عکس اینستاگرام, ویرایش عکس اینستا گرام, ویرایش تصاویر اینستاگرام, بهترین اندازه برای عکس های اینستاگرام, اندازه عکس های اینستاگرام, تنظیم عکس برای اینستاگرام, سایز مناسب تصاویر Instagram, استفاده از فوتوشاپ برای تنظیم عکس اینستاگرام, روشتک, raveshtech, آموزش فناوری, آموزش تکنولوژی, learning technology, آموزش اینستاگرام, آموزش Instagram, تنظیم تصاویر برای اینستا

تغییر سایز عکس Instagram در گوشی

در گوشی های هوشمند، ویرایش عکس ها و تصاویر کمی ناخوشایند است، چرا که می باید از برنامه های جانبی برای این کار استفاده کنید. برنامه Image Size برای گوشی های آیفون مناسب بوده و از برنامه Photo & Picture Resizer می توانید برای ویرایش عکس ها گوشی اندروید خود استفاده کنید. در این برنامه ها می توانید عکس را برش داده و در بخش تنظیمات کیفیت آن را تغییر دهید.

روش تنظیم سایز و حجم عکس اینستاگرام, ویرایش عکس اینستا گرام, ویرایش تصاویر اینستاگرام, بهترین اندازه برای عکس های اینستاگرام, اندازه عکس های اینستاگرام, تنظیم عکس برای اینستاگرام, سایز مناسب تصاویر Instagram, استفاده از فوتوشاپ برای تنظیم عکس اینستاگرام, روشتک, raveshtech, آموزش فناوری, آموزش تکنولوژی, learning technology, آموزش اینستاگرام, آموزش Instagram, تنظیم تصاویر برای اینستا روش تنظیم سایز و حجم عکس اینستاگرام, ویرایش عکس اینستا گرام, ویرایش تصاویر اینستاگرام, بهترین اندازه برای عکس های اینستاگرام, اندازه عکس های اینستاگرام, تنظیم عکس برای اینستاگرام, سایز مناسب تصاویر Instagram, استفاده از فوتوشاپ برای تنظیم عکس اینستاگرام, روشتک, raveshtech, آموزش فناوری, آموزش تکنولوژی, learning technology, آموزش اینستاگرام, آموزش Instagram, تنظیم تصاویر برای اینستا

نکته پایانی اینکه اینستاگرام فرمت عکس های شما را به JPEG تغییر می دهد. پس اگر کیفیت اسکرین شات، لوگو و هر عکس PNG دیگری که آپلود می کنید پایین آمد چندان در شگفت نشوید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام من تصاویری دارم که از خود اینستاگرام دانلود شده و مثلاً وقتی مجموعه عکسهای سایز بلند را به صورت کروسل پست می کنم تبدیل به مربع میشود حتی وقتی پست های توسط canvaطراحی می‌کنم باز هم این مشکل را دارم

 2. مطلبای خوبی که تو سایتتون میذارین قابل تقدیره. خیلی ممنونم که دارین سعی میکنین کار مردم رو راه بندازین. اینقدر اینترنت تو زندگی مردم نقش پر رنگی پیدا کرده که حتی دیگه واس لوله بازکنی برچسب ها بی معنا شدن و کسی دیگه نمیره روی در و دیوار دنبال لوله بازکن بگرده. خیلی از کتاب ها الان آنلاین پیدا میشن و واسه آموزش دیدن خیلی از کارها نیازی نیست بریم دنبال کلاسهای حضوری. واقعا ازتون ممنونم که کار رو برامون راحت تر کردین. من الان دیگه همه کارام از پیدا کردن آموزش های ساده تا چاه بازکنی خونم رو اینترنتی اوکی میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا
عناوین مطلب