امکان سفر انسان با کرمچاله بر پایه استنتاج ریاضی از مکانیک کوانتوم

امکان سفر انسان با کرمچاله بر پایه استنتاج ریاضی از مکانیک کوانتوم

امکان سفر انسان با کرمچاله

فیزیکدانان دانشگاه پرینستون برای استنتاج یک loophole ریاضی از مکانیک کوانتوم استفاده کرده اند و بر این باورند که می توان کرمچاله ها را به اندازه ای ساخت که بتوان انسان یا سفینه های فضایی را از آن گذر داد. آنها از ریاضی برای تئوریزه کردن چنین شرایطی و حتی تصویر سازی کرمچاله انیشتین-روزن (Einstein-Rosen wormhole) استفاده کرده اند. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

کرمچاله ها می توانند همانند یک دروازه دو نقطه را در فضا و زمان به یکدیگر متصل کنند یا به عبارت دیگر دو مکان را که با یکدیگر فاصله بسیاری دارند با تا کردنشان به یکدیگر پیوند دهند. در چنین شرایطی فضانوردان با استفاده از یک سِپاشناو (spacecraft) و با استفاده از یک کرمچاله، در اندک زمانی، مسافت های هزاران ساله را طی نمایند.

یکی از این پژوهشگران می گوید: “کرمچاله ها از بیرون همانند سیاه چاله هایی با جرم میانه هستند. بزرگی اندازه آنها نیز بستگی به نیروی کشندگی دارد که انسانها بتوانند در آن زنده بمانند. زمان مسافرت با آنها بسیار کوتاه می باشد اما از بیرون می تواند بسیار طول بکشد. مسافران هنگامی که از کانون کرمچاله می گذرند، فاکتور بالابرنده بسیار بزرگی را به دست خواهند آورد. ما در این باره که کرمچاله ها در فضای سرد و هموار می هستند (وجود می یابند)، استدلال های شفاف و آشکاری را مطرح نموده ایم. “

 

منبع
techeblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا