how toویندوز

تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 (2022)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

تنظیمات تسکبار در ویندوز 11

تسکبار یا نوار وظیفه ویندوز 11 بصورت پیش فرض هماانند یک نوار یا میله باریک در پایین دسکتاپ ویندوز جای دارد. در این بخش شما می‌توانید به دکمه Start ویندوز و باز کردن منوهای آن، میله  Quick Launch bar که میانبر بسیاری از برنامه‌های مورد استفاده شما در آن جای دارد و همچنین خود Taskbar اصلی که برای نمایش آیکون همه برنامه باز کاربرد دارد دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید با استفاده از Taskbar Settings یا تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 این بخش را برای خود سفارشی سازی کنید.

نوشتار پیوسته: جستجوی فایل در ویندوز 11

پنهان کردن دکمه تسک ویو در ویندوز 11

ویژگی Task View تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 به شما این امکان را می دهد تا به سرعت بتوانید پنجره ها و یا دسکتاپ های مجازی را در ویندوز خود باز کنید اما شا همه نیاز به استفاده از این ویژگی نداشته باشند. در این آموزش می خواهیم روش حذف دکمه Task View از تسکبار ویندوز 11 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

غیرفعال کردن دکمه Task View در ویندوز 11 کاری آسان است. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست روی دکمه Task View در نوار تسکبار ویندوز 11 راست-کلیک کنید. آیکون این دکمه همانند دو چارگوش است که با یکدیگر همپوشانی دارند. در منوچه باز شده گزینه Hide From Taskbar. را کلیک کنید. با انجام این کار دکمه Task View ناپدید خواهد شد.
  گزینه Hide From Taskbar
  گزینه Hide From Taskbar
 2. بعنوان روش جایگزین شما می توانید با کلید های میانبر Windows+i به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز رفته و مسیر Personalization > Taskbar را دنبال کنید. پس از آن در زیر عوان Task iTems، گوک (Toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Task View را کلیک کنید تا Off و غیرفعال شود.
  گزینه Task View
  گزینه Task View
 3. پس از این کار پنجره Settings ویندوز را ببندید. البته شما همچنان این امکان را دارید تا با کلید میانبر Windows+Tab بدان دسترسی داشته باشید.

نمایش دکمه Task View در تسکبار ویندوز 11

اگر خواستید تا دوباره دکمه تسک ویو را در تسکبار ویندوز ببینید، مس توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. روی نوار Taskbar راست-کلیک کرده و Taskbar Settings را برگزینید.
  Taskbar Settings
  Taskbar Settings
 2. پس از آن خواهید دید که تنظیمات ویندوز روی مسیر Personalization > Taskbar باز می شود. پس از آن Taskbar Items را بافته و در زیر آن گوک (Toggle – سوئیچ) روبروی Task View را کلیک کنید تا On و فعال شود. با انجام این کار خواهید دید که دکمه تسک ویو در نوار وظیفه ویندوز نمایش داده می شود.
  نمایش دکمه Task View در تسکبار ویندوز 11
  نمایش دکمه Task View در تسکبار ویندوز 11

پنهان کردن دکمه جستجو تسکبار ویندوز 11

ویژگی جستجو نقش بسیار مهمی را در ویندوز 11 بازی می کند، برای همین کمپانی مایکروسافت دکمه Search یا جستجو را بصورت پیش فرض در تسکبار این ویندوز گذارده است. غیرفعال کردن این ویژگی کاری آسان است. در این آموزش می خواهیم روش پنهان کردن دکمه جستجو در تسکبار ویندوز 11 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

مخفی کردن دکمه Search در Taskbar

برای غیرفعال کردن دکمه Search  تنظیمات تسکبار در ویندوز 11، شما تنها نیاز به چند کلیک ساده دارید. پس گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. نخست روی دکمه Search تسکبار ویندوز که آیکونی ذره بین مانند دارد، راست-کلیک کنید و در منوچه باز شده گزینه Hide from Taskbar را کلیک کنید. با این کار دکمه جستجوی ویندوز شما یکسره ناپدید می شود.
  گزینه Hide from Taskbar
  گزینه Hide from Taskbar
 2. در تنظیمات ویندوز نیز شما می توانید دکمه جستجوی تسکبار را خاموش کنید. برای این کار با کلید میانبر Windows+i به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز بروید و سپس مسیر Personalization > Taskbar را دنبال نمائید. سپس در بالای بخش Taskbar Items گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Search را کلیک کنید تا Off یا خاموش شود.
  بخش Taskbar Items
  بخش Taskbar Items
 3. پس از پایان کار، بخش تنظیمات را ببندید. توجه داشته باشیدکه با وجود پنهان شدن دکمه شما همچنان می توانید با کلید میانبر Windows+s به نوار جستجوی تسکبار دسترسی داشته باشید و یا اینکه با کلیک دکمه چارخانه Start ویندوز، آیتم دلخواه را جستجو کنید.

فعال کردن دکمه جستجو تسکبار

 1. اگر دوباره تصمیم به بازگرداندن دکمه Search به نوار وظیفه ویندوز خود گرفتید، می باید پس از راست-کلیک تسکبار، گزینه Taskbar-Settings را برگزینید.
  فعال کردن دکمه جستجو تسکبار 
  فعال کردن دکمه جستجو تسکبار
 2. پس از باز شدن بخش تنظیمات به مسیر Personalization > Taskbar بروید و در بخش Taskbar Items گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Search را کلیک کنید تا On یا روشن شود.

  "Personalization

با انجام گام های بالا بسادگی توانستید دکمه Search تسکبار ویندوز خود را خاموش یا روشن نمائید.

 

 

حذف آیکون Chat از تسکبار ویندوز بهمراهنمایش دکمه Chat در تسکبار ویندوز 11

ویندوز 11 در نوار وظیفه یا Taskbar خود آیکونی را نمایش می دهد که Chat نام دارد، این آیکون گفتگو برای پیوند دادن یا لینک کردن شما با Microsoft Teams استفاده می شود که چندان به کار نمی آید. پس اگر از این آیکون استفاده نمی کنید، بهتر است بدانید که می توان آن را به آسانی از تسکبار ویندوز خود بردارید. در این آموزش حذف آیکون Chat از تسکبار ویندوز 11 را بهمراه نمایش دکمه Chat در تسکبار ویندوز 11 به شما نشان خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

پنهان کردن دکمه Chat تسکبار ویندوز 11 ؟

برای پنهان کردن آیکون Chat در بخش تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. رهایی از دست آیکون Chat کاری آسان است. شما نخست می باید روی دکمه Chat در تسکبار ویندوز خود راست-کلیکیده (آیکونی حباب مانند که یک آیکون دوربین فیلمبرداری در آن جای دارد) و در منوی نمایان شده گزینه Hide From Taskbar را کلیک کنید. با این کار دکمه Chat به سرعت ناپدید می شود.
  حذف آیکون Chat از تسکبار ویندوز 11
  حذف آیکون Chat از تسکبار ویندوز 11
 2. بعنوان روش جایگزین می توانید با فشار دادن کلید میانبر Windows+i به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز خود رفته و مسیر Personalization > Taskbar را دنبال کنید. پس از آن و در زیر بخش Taskbar Items می باید گوک (toggle -سوئیچ) روبروی گزینه Chat را بکلیکید تا Off و غیرفعال شود. پس از آن بخش تنظیمات ویندوز را ببندید.
  Taskbar Items
  Taskbar Items

نمایش دکمه Chat در تسکبار ویندوز 11

اگر دیدگاه تان دگرگون شد، می توانید با روش زیر دکمه Chat را دوباره به Taskbar ویندوز خود باز گردانید. برای این کار گام های زیر را بدنبالید:

 1. با فشاردن کلید میانبر Windows+i به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز بروید.
  نمایش دکمه Chat در تسکبار ویندوز 11
  نمایش دکمه Chat در تسکبار ویندوز 11
 2. سپس مسیر Personalization > Taskbar را دنبالده و در زیر عنوان Taskbar Items گزینه Chats را روشن و فعال کنید.

غیرفعال کردن منوی ابزارک تسکبار ویندوز 11

ویندوز 11 دارای منوی widget یا ابزارک تازه ای می باشد که با دکمه ای جای گرفته در تسکبر یا نوار وظیفه ویندوز باز می شود. اما اگر می خواهید درنوار تسکبار ویندوز 11 فضای بیشتری داشته باشد. می توانید این دکمه را غیرفعال کند. در این آموزش می خواهیم روش غیرفعال کردن منوی ابزارک در تسکبار ویندوز 11 را به شما نشن دهیم پس با ما همراه باشید.

پنهان کردن دکمه منوی Widgets در یندوز 11

غیرفعال کردن منوی ابزارکها با استفاده از تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 به اندازه پنهان کردن دکمه ایکه هرگز استفاده ای ندارد آسان است. این دکمه همانند یک پارگوش آبی می باشد که دو چارگوش را در رون خود فراگرفته است. برای پنهان کردن این دکمه گام ای زیر را دنبال کنید.

 1. نخست می باید نوار تسکبار ویندوز 11 را راست-کلیک کرده و Hide from Taskbar را برگزینید. با انجام این کار منوی ابزارک به سرعت ناپدید خواهد شد.
  Hide from Taskbar
  Hide from Taskbar
 2. شما همچنین می توانید برای پنهان کردن منوی ویجیت نخست به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز رفته و پس از آن به مسیر  Personalization > Taskbar > Taskbar بروید و در آنجا گوک (toggle – سوئیچ) روبروی Widgets را کلیک کنید تا Off شده و نمایش این منو در Taskbar ویندوز غیرفعال شود.
  Widgets
  Widgets
 3. انجام گام های بالا، دکمه Widgets را در تسکبار ویندوز پنهان می سازد ما متاسفانه مایکروسافت راهی را برای غیرفعال کردن کامل لین منو ارائه نداده است.
 4. توجه کنید که اگر می خواهید بصورت جداگانه و بدون استفاده از Taskbar بدان دسترسی پیدا کنید می توانید با فشردن کلید میانر Windows+w پنجره آن را باز نمائید.

نمایش منوی Widgets در تسکبار ویندوز 11

اگر می خواهید منوی ویجیتس را دوباره به نوار وظیفه ویندوز خود بازگردانید، کار کمی پیچیده تر از غیرفعال کردن آن می شود.

 1. نوار Taskbar ویندوز خود را راست-کلیک کنید و Taskbar Settings را برگزینید.
  Taskbar Settings
  Taskbar Settings
 2. سپس به مسیر Personalization > Taskbar رفته و در زیر عنوان Taskbar items گوک (toggle – سوئیچ) روبروی Widgets را کلیک کنید تا فعال شود.
  نمایش منوی Widgets در تسکبار ویندوز 11
  نمایش منوی Widgets در تسکبار ویندوز 11
 3. با انجام گام های بالا، منوی ابزارک ها دوباره در Taskbar نمایش داده خواهد شد.

پنهان کردن خودکار تسکبار در ویندوز 11

نوار وظیفه یا Taskbar در ویندوز 11 بخش کوچکی از نمایشگر شما را پر می کند با این حال شما این امکان را دارید تا با پیکره بندی تسکبار کار کنید که بصورت خودکار مخفی و پنهان شود. در این آموزش می خواهیم روش پنهان کردن خودکار تسکبار در ویندوز 11 را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

مخفی کردن Taskbar در ویندوز 11 بصورت خودکار

برای مخفی کردن Taskbar از بخش تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 بصورت خودکار می توانید گام های زیر را دنبال کنید دهید:

 1. برای باز کردن بخش Taskbar settings یا تنظیمات تسکبار در ویندوز 11 می توانید روی Taskbar راست-کلیک کرده و در منوچه باز شده Taskbar settings را کلیک کنید.
  پنهان کردن خودکار تسکبار در ویندوز 11
 2. همچنین بعنوان روش جایگزین شما همیشه می توانید به بخش تنظیمات ویندوز اندر شده و به مسیر Personalization > Taskbar بروید تا به تنظیمات نواز وظیفه ویندوز دسترسی پیدا کنید.
 3. در بخش تنظیمات تسکبار Taskbar Behaviors را کلیک کنید.
  Taskbar Behaviors
  Taskbar Behaviors
 4. هنگامی که منوی فرو-ریز Taskbar Behaviors باز شده، چک باکس کنار گزینه Automatically Hide the Taskbar را کلیک کنید تا تیک دار شده و فعال شود.
  Automatically Hide the Taskbar
  Automatically Hide the Taskbar
 5. به محض اینکه چک باکس را تیک زدید، خواهید دید که Taskbar ناپدید می شود. اما اگر از نزدیک نگاه کنید شما همچنان می توانید یک خط کوچگ را در پایین نمایشگر ویندوز خود ببینید که به شما می گوید که هر آن، آماده بالا پریدن است.
  مخفی کردن Taskbar در ویندوز 11 بصورت خودکار
  مخفی کردن Taskbar در ویندوز 11 بصورت خودکار
 6. اکنون می توانید بخش تنظیمات ویندوز 11 را ببندید. برای نمایاندن تسکبار شما می توانید نشانگر موس را روی لبه پایینی نمایشگر ببرید. با این کار Taskbar ویندوز شما نمایان می گردد.
  پنهان کردن خودکار تسکبار در ویندوز 11
  پنهان کردن خودکار تسکبار در ویندوز 11

جالب است که با دور کردن نشانگر موس از لبه پایین تسکبار، این میل یا نوار خود به خود ناپدیدا می شود.

نمایان سازی دوباره تسکبار در ویندوز 11

اگر از تصمیم خود برگشتید، می توانید دوباره تسکبار را در ویندوز نمایان کنید و ویژگی پنهان شدن خودکار را خاموش و غیر فعال کنید. برای این کار پس از باز کردن بخش Settings یا تنظیمات ویندوز با کلید میانبر Windows+i، به مسیر Personalization > Taskbar > Taskbar Behaviors بروید و تیک کنار گزینه Automatically Hide the Taskbar یا مخفی کردن خودکار تسکبار ویندوز را بردارید.

پین کردن File Explorer در تسکبار ویندوز 11

اگر File Explorer را از تسکبار ویندوز 11 برداشتید شاید ندانید که چگونه می توان آن را بازگرداند. در این آموزش می خواهیم روش پین کردن File Explorer در تسکبار ویندوز 11 را به شما نشان خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

چگونه آیکون فایل اکسپلورر را دوباره به تسکبار ویندوز 11 باز گردانیم

 1. برای گذاشتن آیکون File Explorer در Taskbar ویندوز نخست می باید آن را باز کنید. برای باز کردن سریع فایل اکسپلورر می توانید از کلید میانبر Windows+e بهره ببرید. و یا اینکه منوی Start ویندوز را که همانند یک پنجره است باز کرده و file explorer را جستجو کنید و در نتایج نمایش داده شده آیکون File Explorer را کلیک کنید.
  پین کردن File Explorer در تسکبار ویندوز 11
  پین کردن File Explorer در تسکبار ویندوز 11
 2. هنگامی که فایل اکسپلورر باز شد می توانید آن را در نوار وظیفه یا taskbar ویندوز خود ببینید که همانند یک پوشه روی یک پایه آبی می باشد.
 3. پس از آن نشانگر موس را روی آیکون File Explorer در تسکبار برده و روی آن راست-کلیک کنید و در منوی نمایش داده شده Pin to Taskbar را برگزینید.
  Pin to Taskbar
  پین کردن File Explorer

پس از این کار آیکون File Explorer بطور همیشگی روی Taskbar شما می ماند حتی اگر پنجره آن را هم ببندید باز هم در تسکبار نمایش داده می شود.

یک راه سریع دیگر برای دستیابی به فایل اکسپلورر ویندوز 11

اگر می خواهید یک راه سریع دیگر برای دسترسی به File explorer داشته باشید می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. منوی Start ویندوز را کلیک کنید و سپس Windows Settings را باز کنید. به مسیر Personalization > Start > Folders رفته و گوک (سوئیچ – toggle) روبروی File Explore را بتپید تا On شود.
 2. با فعال شدن این گزینه می توانید ببینید که پس از کلیک منوی Start آیکون کوچک File Explorer در کنار دکمه Power نمایش داده می شود که می توانید با کلیکش آن را به سادگی باز کنید.
  یک راه سریع دیگر برای دستیابی به فایل اکسپلورر ویندوز 11
  یک راه سریع دیگر برای دستیابی به فایل اکسپلورر ویندوز 11

راه دیگر برای باز کردن File Explorer راست-کلیک کردن روی منوی Start و انتخاب File Explorer در منوی باز شده می باشد.

پرسش‌های رایج درباره Taskbar ویندوز

تسکبار ویندوز چیست؟

تسکبار یا نوار وظیفه یک نقطه دسترسی برای برنامه نمایش داده شده در دسکتاپ ویندوز می‌باشد. در این بخش کاربران می‌توانند به سرعت میان برنامه‌های باز ویندوز جابجا شوند و همچنین به منوی Start دسترسی داشته باشند.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا