Lock Screen و Sign-in Screen در ویندوز 10

Lock Screen و Sign-in Screen در ویندوز 10

Lock Screen و Sign-in Screen در ویندوز 10

هنگامی که لپ تاپ یا رایانه ای را که روی آن ویندوز 10 نصب شده روشن می کنیم، گویی به سرزمینی تازه گام می نهیم. نخستین چیزی که می بینید، پرده نمایش رنگینی است که در سراسر جهان رایانه شما کشیده شده است. این بخش را Lock screen یا همان قفل صفحه می گویند.

بخش Lock Screen یا قفل صفحه ویندوز 10

Lock screen یا همان قفل صفحه هما کاری را در ویندوز شما انجام کی دهد که در گوشی های هوشمند امروزی انجام می دهد. این بخش در یک چشم بر هم زدن زمان، زور سیگنال های Wi-Fi، وضعیت آب و هوا و در لپ تاپ یا تبلت افزون بر این موارد، شارژ باتری را نیز به شما نشان می دهد. هنگامی که برنامه های تازه ای را در ویندوز نصب می کنید، این برنامه ها می توانند اطلاعات خوشایندی را به بخش Lock Screen بیافزایند.

گاهی وقت ها شاید واقعا نخواهید رایانه یا لپتاپ خود را روشن کنید و تنها بخواهید زمان را بدانید، یا درباره وضعیت آب و هوای فردا بپرسید، یا اینکه از نتایج بازی های ورزشی روز گذشته آگاهی پیدا کنید، دستیار صوتی ویندوز 10 کورتانا یا Cortana، آماده خواهد بود تا حتی در بخش Lock Screen نیز به درخواست های شما پاسخ دهد.بخش Lock Screen یا قفل صفحه ویندوز 10,روشتک,raveshtech

بخش Lock Screen می تواند امکان دسترسی شما را به برنامه هایی همانند Camera و Skype نیز فراهم سازد. ممکن است بخواهید عکسی بگیرید و یا به تماسی پاسخ دهید بدون اینکه وارد ویندوز شوید.  آیکون های کوچک امکان دسترسی شما را به سرخط خبرها، وضعیت آب و هوا، اخبار اقتصادی و مانند آن فراهم می کنند.

برای گذر از بخش Lock Screen و رفتن به Sign-in، تقریبا هر کاری که انجام دهید شما را به بخش Sign in می برد:

 • Touchscreen: در دستگاه های لمسی با swipe کردن یا سراندن انگشت خود در نمایشگر به سوی بالا می توانید به بخش Sign-in بروید، اگر انگشت را به پایین swipe کرده یا سرانید، به حالت دوربین یا Camera Mode می روید.
 • Mouse یا موش: با کلیک در هر جای نمایشگر و یا گرداندن موش چرخ یا mouse wheel می توانید به سادگی به بخش sign-in بروید.
 • Keyboard: با فشردن هر کلیدی در کلید گاه یا صفحه کلید، به بخش sign in می روید.
توک:

شما تقریبا می توانید هر چیزی را در Lock Screen دگرگون کنید. برای نمونه هر روز عکس زیبایی را به شما نمایش دهد و یا می توانید عکس های خود را برای نمایش و یا slideshow انتخاب کنید. شما همچنین می توانید تعیین کنید که چه اطلاعاتی در Lock screen نمایش داده شود و یا حتی می توانید بخش Lock Screen را به کل بردارید.

بخش Sign-In Screen یا ورود ویندوز 10

در ویندوز 10 همانند همه سیستم عامل های نوین، شما اکانت یا حساب کاربری خود را دارید. اکانت شما جهان پرونده ها، تنظیمات و اسناد شما خواهد بود. پس دومین چیزی که در ویندوز با آن روبرو می شوید sign-in screen یا برگه ورود خواهد بود. در پایین سمت چپ نمایشگر نام و عکس کسانی را که در دستگاه مورد نظر حساب کاربری دارند خواهید دید.بخش Sign-In Screen یا ورود ویندوز 10,روشتک,raveshtech

توک:

بطور معمول بخش Sign-In Screen کاغذ دیواری اختصاصی خود را دارد که لوگوی ویندوز بهمراه یک رنگ  جامد می باشد. اما در به روزرسانی آوریل 2018، به منظور ثبات و هماهنگی بیشتر، می توانید از عکس کاغذ دیواری بخش Lock Screen، در بخش Sign-In Screen استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. منوی Start را کلیک کنید. بعنوان روش جایگزین می توانید کلید ویندوز  را بفشارید.
 2. سپس با کلیک آیکون چرخ دنده بخش Settings یا تنظیمات بروید. کلید میانبر بخش تنظیمات Windows+i می باید.منوی Start را کلیک کنید. بعنوان روش جایگزین می توانید کلید ویندوز  را بفشارید, سپس با کلیک آیکون چرخ دنده بخش Settings یا تنظیمات بروید. کلید میانبر بخش تنظیمات Windows+i می باید,روشتک,raveshtech
 3. در میان دسته بندی های بخش Settings، دسته Personalization را کلیک کنید.در میان دسته بندی های بخش Settings، دسته Personalization را کلیک کنید,روشتک,raveshtech
 4. در فهرست بخش Personalization، گزینه Lock screen را کلیکید.
 5. سوئیچ کنار گزینه Show lock screen background picture on the sign-in screen را کلیکید تا روشن شود.در فهرست بخش Personalization، گزینه Lock screen را کلیکید. سوئیچ کنار گزینه Show lock screen background picture on the sign-in screen را کلیکید تا روشن شود,روشتک,raveshtech

تنها راه ورود و sign-in در ویندوز، استفاده از گذرواژه نمی باشد و راه های گوناگونی برای sign-in در ویندوز  10 پیش روی شما می باشد که در اینجا بدان ها اشاره می کنیم:

 • نگاه کردن نمایشگر. در لپ تاپ ها و تبلت هایی با دوربین های فروسرخ RealSense اینتل چهره شما را شناسایی کرده و به شما پروانه ورود و sign-in به ویندوز را می دهند.
 • با سراندن یا Swipe کردن انگشت روی fingerprint reader یا انگشت نگار می توانید وارد ویندوز شوید، البته اگر رایانه شما به انگشت نگار مجهز باشد.
 • گذاردن چشم در برابر iris reader، اگر رایانه شما بدان مجهز است.
 • کشیدن 3 خط، تپیدن و یا چرخ زدن در عکسی که آن را برگزیده اید.

بخش Desktop ویندوز 10

پس از گذر از بخش امنیتی به بخش Desktop یا صفحه اصلی ویندوز خواهید رفت. بخش Desktop ویندوز را می توانید بر پایه سلیقه خود بیارائید. برای نمونه می توانید عکس پس زمینه آن را دگرگون ساخته، رنگ منوها و پنجره ها را تغییر دهید و یا حتی سایز نوشته ها را کم و بیش کنید.بخش Desktop ویندوز 10,روشتک,raveshtech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا