آیا بازی های PS4 در PS5 قابل اجرا خواهد بود؟

آیا بازی های PS4 در PS5 قابل اجرا خواهد بود؟

آیا بازی های PS4 در PS5 قابل اجرا خواهد بود؟

backward compatibility یا سازگاری برگشتی، چیست؟

backward compatibility یا سازگاری برگشتی، فرایندیست که این امکان را فراهم می کند تا محتوای برجای مانده از سیستم پیشین، در سیستم تازه تر، پشتیبانی شود. در Xbox و PlayStation، این بدان معناست که شما می توانید دیسکی را که در صال برای کنسول پیشین طراحی و توسعه داده شده است را در مدل های تازه تر آن کنسول مورد استفاده قرار دهید، همانند استفاده از بازی های Xbox 360 در Xbox One که کمپانی مایروسافت چنین امکانی را فراهم نموده است.

آیا PS4 از ویژگی سازگاری برگشتی، پشتیبانی می کند؟

شوربختانه، پلی استیسن 4، خودش دارای ویژگی backward compatibility یا سازگاری برگشتی نمی باشد و تنها راه پیش روی شما برای اجرای بازی های PS3 یا PS2 در PS4 استفاده از نرم افزارهای پولی می باشد که در این شرایط باز هم، همه بازی پلی استیشن 3 در PS4، اجرا پذیر نمی باشند.

آیا در PS5 از ویژگی سازگاری برگشتی برای اجرای بازی های PS4 پشتیبانی خواهد شد؟آیا بازی های PS4 در PS5 قابل اجرا خواهد بود؟, کنسول PS5, بازی های PS4 در PS5,سازگاری برگشتی چیست, backward compatibility چیست, اجرای بازی های PS4 در PS5, روشتک, raveshtech, PS5, PS4

هنوز زمان زیادی تا ورود کنسول PS5 به بازار مانده و ما به طور قطع نمی توانیم بگوییم که آیا این دستگاه از سازگاری برگشتی پشتیبانی می کند یا نه!، اما بر پایه گفته های Mark Cerny مِهراز (architect – معمار) راهبر کنسول PS5، این دستگاه از بازی های PS4 پشتیبانی خواهد کرد، زیرا مِهرازی (architecture – معماری) کنسول PS5 همانند کنسول PS4 می باشد. این بدان معناست که با آمدن PS5 به بازار، شما می توانید بازی های مورد علاقه خود در PS4 را همچنان در PS5 نیز بازی کنید. پس بهتر است که دیسک های بازی PS4 خود را تا آن زمان دور نیاندازید.

چرا باید به ویژگی سازگاری بازگشتی اهمیت بدهیم؟

از خودتتان بپرسید که آیا همچنان دوست دارید گیم های محبوب قدیمی خود را بازی کنید و دورباره از خودتان بپرسید که آیا می خواهید پول خودتون رو ذخیره کنید. اگر پاسخ هر دو، پرسش، آری بود، پس می باید دلیل اهمیت پشتیبانی از ویژگی backward compatibility را دریافته باشید. این بدان معناست که به آسانی می توانید بازی های محبوب قدیمی خود را در کنسولی نوتر بازی کنید و دیگر، پولی برای برنامه های یا نسخه های جانبی، جهت اجرای بازی های قدیمی در کنسول تازه خود، هدر ندهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا