توئیتر اسپیس چیست و آیا تفاوتی با کلاب هاوس دارد

توئیتر اسپیس چیست و آیا تفاوتی با کلاب هاوس دارد

توئیتر اسپیس چیست و آیا تفاوتی با کلاب هاوس دارد

 

این روزها وب سایت های رسانه های اجتماعی تمایل دارند با دنبال کردن ترندها ویژگی های مطلوبی را تولید کنند. با کمی دقت متوجه می‌شوید همه آنها دارای  ویژگی استوری هستند. هنگام استفاده از توییتر متوجه چیز جدید دیگری می شویم که  Spaces یا اسپیسز نام دارد. حالا سوالی که  در رابطه با Twitter Spaces  مطرح می‌شود این است که آیا باید به آن اهمیت داد ؟

داستان Twitter Spaces  بسیار همانندی بسیار با استوری ها یا داستان ها دارد، همه چیز با یک شبکه اجتماعی داغ و جدید به نام  کلاب هاوس آغاز می‌شود که خیلی زود محبوب شد. به طور طبیعی Twitter و دیگر شبکه های اجتماعی خواستار این روند  بودند و این زمانی بود که Spaces متولد شد. Twitter Spaces پاسخ کاملا روشنی است به یک شبکه اجتماعی به نام Clubhouse که خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی drop-in معرفی می‌کند که می‌توان یک دیدار کوتاه از پیش تعیین نشده  را در آن انجام داد.

توئیتر اسپیس چیست و آیا تفاوتی با کلاب هاوس دارد
توئیتر اسپیس چیست و آیا تفاوتی با کلاب هاوس دارد

کاربران از Clubhouse برای ایجاد اتاق های گفتگوی زنده و فقط صوتی استفاده می‌کنند، در این اتاقهای گفتگو خبری از ویدئو یا چت نیست و همانطور که گفته شد محدود به صوت است، اگر این اتاق گفتگو، عمومی باشد مردم آزادانه می‌توانند وارد شده و به این گفتگو ها گوش دهند نکته قابل توجه این است که حضور کاربران منوط  به شرکت در گفتگوها نیست و آنها می‌توانند صرفا شنونده باشند.

کلاب هاوس  ابتدا از طریق آیفون راه اندازی  شد و فقط شامل دعوت بود. این موضوع در ابتدا  با حضور سلبریتی ها و  افراد با نفوذ همراه بود که  سر و صدای زیادی به پا کرد. سپس تویتر که کلاب هاوس مورد توجهش قرار گرفته بود شروع به کار بر روی Spaces  کرد که علاوه بر هیاهوی زیاد مورد نظر کاربران قرار گرفت.

 

Twitter Spaces چیست؟

Twitter Spaces چیست؟
Twitter Spaces چیست؟

توییتر اسپیسز پاسخی است به Clubhouse اما سوال اینجاست که آیا هر دو به یک روش کار می‌کنند؟ در پاسخ باید گفت همسانی های بسیاری دارند زیرا که مانندکلاب هاوس اسپیسز ها نیز اتاق‌هایی گفتگوی زنده صوتی  هستند که می‌توان آن را شبیه نمایش رادیویی زنده دانست که هر کسی می‌تواند به آن بپوندد.

همچنین می‌توان آن را شبیه تماس های کنفرانسی در مدارس قدیمی دانست اما نکات کلیدیی وجود دارد که Spaces را بی‌نظیر می‌کند شیوه ورود به این سیستم است. کاربر وارد جلسه ای می‌شود و بدون نمایش چهره او در نمایشگر می تواند سخن خود را آغاز کند.

Twitter Spaces را می‌توان بیشتر  شبیه یک رویداد زنده و حضوری است تا یک جلسه مجازی و در واقع می‌توان یک کالج را با تعدادی کلاس که سخنرانی درآن ها در حال برگزاری است در نظر گرفت که هر شخصی قدرت انتخاب برای شرکت در کلاس دلخواه و شنیدن مکالمات  را دارد و درست مانند آنچه در فضای واقعی و مکان شلوغ انجام می‌دهید بعضی از واکنش ها در اختیار شماست.

شکلک دست برای بالا بردن دست انتخاب می‌شود و یا از  شکلک 100 در صورتی که صحبت میزبان را تایید کنیم  مورد  استفاده  قرار می‌گیرد. در واقع  Clubhouse، ایده یک رویداد مجازی پخش زنده راابداع نکرد فقط نسخه صوتی آن را محبوب کرد، Twitter Spaces هم بر همین اساس استوار است که مخاطبان زیادی جذب آن می‌شوند.

شکلک 100
شکلک 100

چه کسی می‌تواند در Twitter Spaces صحبت کند؟

همانطور که گفته شد بخش عمده  Twitter Spaces مربوط به اشخاصی است که در این محیط صحبت می‌کنند البته این قابلیت برای همه رایگان نیست که بتوانند بعد از پیوستن  بلافاصله صحبت کنند اگر چه ممکن است اینگونه باشد اما معمولا  هدف  این فضا نیست.

زمان ساخت یک  اسپیس، تنظیمات پیش فرض به گونه ای است که فقط  شامل افرادی است که دعوت شده اند. این بدان معناست که شخص سازنده Space  تعیین کننده  است که چه کسی صحبت کند، گزینه دیگری هم  برای صحبت کردن افراد وجود دارد که می‌تواند شامل دنبال کنندگان یا همه افراد باشد

چگونه می‌توان  از Twitter Spaces استفاده کرد

توئیتر اسپیس در اختیار کاربران آیفون، آیپد و اندروید است که می‌توانند به آن بپیوندد همچنین  کاربران می‌توانند آن را در برنامه Twitter موبایل بسازند  ولی در حال حاضر Spaces روی دسکتاپ فعال نیست.

زمانی که کاربردنبال کننده اشخاصی  باشد که میزبان Twitter Spaces هستند  می‌تواند عکس پروفایل آنها را در بالای نوار  Fleets  با یک نوار بنفش که دور آن را احاطه کرده ببیند.

برای ساخت یک فضا یا Spaces بر روی دکمه شناور  + که‌در گوشه سمت راست  قرار دارد ضربه میزنیم و گزینهSpaces را انتخاب میکنیم  و اگر Spaces ها هنوز دردسترس نباشند، دکمه شناور فقط برای نوشتن توییت استفاده می‌شود، بعد از آن می‌توان یک نام به فضا یاSpace  داد و دکمه استارت را برای شروع کار فضا فشرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا