بازی ویدئویی DLC چیست

بازی ویدئویی DLC چیست

تقریباً هر بازی ویدیویی اصلی منتشر شده دارای فرمی و شکلی از DLC است که دارای محتوائی است که می توانید برای گسترش تجربه به یک بازی بیافزائید . بیایید به فرم های موجود DLC نگاهی بیندازیم تا دریابیم چرا DLC انقدر رایج است.

DLC چیست؟

DLC  مخفف عبارت downloadable content یا “محتوای قابل بارگیری” است. در واقع DLC یک محتوای دیجیتالی افزوده است که می تواند روی یک بازی ویدیویی کامل نصب شود. DLC می تواند به صورت آنلاین در داخل بازی یا از طریق یک پلتفرم بازی ، مانند Steam یا فروشگاه Playstation توزیع شود. گاهی ، ممکن است رایگان باشد و در دیگر موارد ممکن است مجبور به خرید جداگانه آن شوید، و یا شاید هم در بسته های مختلفی که با بازی پایه همراه است ، گنجانده شده باشد.

DLC می تواند موارد بسیاری را در بر بگیرد. برخی از آنها تنها تغییرات آرایشی ساده مانند پوسته و صدا هستند ، در حالی که برخی دیگر می توانند دربردار پهنه ها ، داستان ها یا سازوکار تازه ای باشد که شرایط بازی را کاملا بهبود می بخشد.

 برخی از بسته های محتوا، می توانند صدها ساعت زمان افزوده را به بازی افزایند. توسعه دهندگان معمولا از DLC به عنوان روشی برای بروزرسانی یک بازی استفاده می کنند تا ماه ها پس از انتشار آغازین بازی، علاقه گیمرها به بازی را همچنان حفظ کنند

بازی ویدئویی DLC چیست
بازی ویدئویی DLC چیست

محتوای قابل بارگیری از بسیاری جهات جانشین طبیعی اکسپنشن پک ها می باشد. مفهوم game expansions یا گسترش بازی ها از بازی ورق ناشی می شود. توسعه دهندگان این بازی ها، راهی ایجاد کردند که ناشران بتوانند بدون ایجاد یک بازی کاملاً تازه ، محتوا را بدان افزایند. موارد افزوده معمولا دربردار مواردی همانند شخصیت ها یا توانایی هایی است که طول عمر یک بازی را افزایش داده و باعث می شود تا بازیکنان روی بازی همچنان سرمایه گذاری کنند.

Expansion packs یا بسته های گسترشی پس از آن به بازی های ویدئویی (در درجه اول بازی های رایانه ای) رسیدند، بیشتر  بصورت دیسک توزیع می شدند تا بازیکنان بتوانند از طریق رایانه های خود آن را به بازی افزایند. اکسپنشن پک ها همچنین در بازی های آنلاین چند نفره (MMO)  از Ultima Online گرفته تا World of Warcraft بسیار رایج بودند.

امروزه هم واژه “expansion” به بارگیریهای گرانی که محتوای بسیار بالایی دارند ، اشاره می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا