Instagram

فینستا چیست؟

فینستا چیست؟

فینستا چیست؟

بیشتر مردم  تنها یک اکانت اینستاگرام دارند ، اما گاهی کاربران یک حساب دیگر نیز برای خود درست می کنند. به این اکانت های fake و جعلی اینستاگرام، فینستا یا “Finstas” گفته می شود. آنها معمولاً سری، ناشناس یا پر از تصاویر هستند که به اکانت اصلی کاربر ارتباط و پیوندی ندارند.

برخی از کاربران  فینستا ها را برای این درست می کنند تا برخی از پست ها یا داستان ها (stories) در معرض نمایش مگان قرار نگیرد. در حالی که هر کس – از جمله افراد غریبه یا همکار ، می توانند یک اکانت کاربری معمولی را در اینستاگرام خود ببینند ، یک فینستا تنها برای دوستان برگزیده یا خانواده در دسترس است.

البته برخی از فینستا ها کاملاً مخفی هستند. شما شاید بخواهید برای پنهان کردن عکسها ، داستانها (stories) یا فعالیتهای  خود از دید برخی از دوستان یا اعضای خانواده و یا جستجو و کامنت گذاری ناشناس در اینستاگرام یک اکانت فینستا بسازید.

گاهی هم کاربران از فینستا برای میزبانی خاطرات، فیلم های تعطیلات یا آثار هنری جالب استفاده می کنند. پس فینستا ها بخشی از تجربه اینستاگرامی هستند و مواردی همانند ساخت اکانت برای حیوانات خانگی را نیز فراهم کرده اند. اما چرا هنوز Finsta مورد انتقاد بسیاری از افراد است؟

فینستا چیز خیلی بدی نیست!فینستا چیست؟

فرا اکانت ها یا حساب های اضافی همیشه یک روش سودمند برای حفظ حریم خصوصی ، ناشناس بودن و یا انجام کمی سرگرمی آنلاین بوده اند. فینستا ها چیز تازه ای نیستند و در واقع تکرار دیگری از روند تابلوی اعلانات و گفتگوهای اینترنتی می باشند.

با این حال ، این امر باعث نمی شود که فینستا ها کمتر مشکوک به نظر برسند. چرا کسی همانند یک نوجوان باید عکس های پنهان یا خصوصی را در اینترنت نگه دارد؟ آیا نمی توان تنها اکانت اینستاگرام خود را روی حالات “خصوصی و private” یا “تنها دوستان و friends only” تنظیم کرد؟

بیشتر عکسهای خصوصی خسته کننده ، توهین آمیز یا شرم آور نیستند – آنها تنها خصوصی هستند. اینستاگرام مکان بسیار خوبی برای به اشتراک گذاری عکس ها با دوستان یا اعضای خانواده است ، اما همچنین یک انجمن باز برای آشنایان ، غریبه ها یا کارفرمایان بالقوه است که می توانند به زندگی شما نگاهی بیاندازند. یک Finsta به افراد امکان می دهد تصاویر شخصی را که در گذشته در یک برگه یا قاب عکس به اشتراک گذاشته می شدند ، به اشتراک بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا