فعال کردن حالت عکس در عکس در اندروید Oreo

فعال کردن حالت عکس در عکس در اندروید Oreo

فعال کردن حالت عکس در عکس در اندروید Oreo

ویژگی Multitasking به معنای انجام چندین کار بصورت هم زمان می باشد. برای نمونه شاید در هنگام دیدن یک برنامه، بخواهید همزمان فیلم آموزشی هم ببینید.  باید گفت برنامه های اندروید چندانی نیستند که بتوانند از این ویژگی پشتیبانی کنند، اما اندروید Oreo، گزینه ای دارد که به شما پروانه می دهد تا اپلیکیشن هایی را که از این ویژگی پشتیبانی می کنند را نصب کنید.با Picture-in-Picture Mode شما می توانید همزمان با دیدن یک فیلم، گزارش کاری خسته کننده برای روز آینده را نیز بخوانید. البته این ویژگی هم اکنون محدودیت هایی دارد، اما در آینده ای نزدیک تغییر خواهد کرد.

روش فعال کردن حالت تصویر در تصویر یا Picture-in-Picture Mode در اندروید Oreo

پیش از آنکه اپلیکیشنی را در حالت تصویر در تصویر یا Picture-in-Picture Mode استفاده نمائید، نخست می باید، در دستگاه در بخش Settings دستگاه خود به این ویزگی دسترسی داشته باشید، برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. در گوشی یا تبلت اندروید خود به بخش Settings یا تنظیمات رفته
 2. به Apps & notifications بروید.
 3. سپس به Special app access بروید. اگر این گزینه را نیافتید، پیش از آن به بخش Advanced یا پیشرفته بروید.
 4. پس از آن picture-in-picture را بتپید. با تپیدن این گزینه فهرست برنامه هایی که از ویژگی عکس در عکس پشتیبانی می کنند به شما نمایش داده می شود.
  در گوشی یا تبلت اندروید خود به بخش Settings یا تنظیمات رفته به Apps & notifications بروید, سپس به Special app access بروید. اگر این گزینه را نیافتید، پیش از آن به بخش Advanced یا پیشرفته بروید, پس از آن picture-in-picture را بتپید. با تپیدن این گزینه فهرست برنامه هایی که از ویژگی عکس در عکس پشتیبانی می کنند به شما نمایش داده می شود,روشتک,raveshtech
  فعال کردن حالت عکس در عکس در اندروید Oreo

اگر از ویژگی picture-in-picture در برنامه ای استفاده کردید ولی کار نکرد، می باید این ویژگی را درگوشی یا تبلت اندروید Oreo خود فعال کنید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

فروش ویژه A71
 1. به بخش Settings یا تنظیمات رفته.
 2. به Apps & notifications بروید.
 3. سپس App info را بتپید.
 4. پس از آن سوئیچ کنار گزینه Allow picture in picture را بتپید تا روشن و فعال شود.به بخش Settings یا تنظیمات رفته, به Apps & notifications بروید, سپس App info را بتپید, پس از آن سوئیچ کنار گزینه Allow picture in picture را بتپید تا روشن و فعال شود,روشتک,raveshtech

روش استفاده از حالت عکس در عکس در اندروید Oreo

انگارید که در هنگام دیدن یک برنامه می خواهید ویدئویی را نیز در یوتیوب ببینید. اگر از برنامه YouTube استفاده می کنید، پیش از زدن دکمه  home  و فعال شدن picture in picture می باید ویدئو را پخش کنید.اگر این کار را نکنید، ویژگی عکس در عکس اجرا پذیر نمی باشد.

 اگر می خواهید از یوتیوب در مرورگر خود استفاده کنید، پیش از زدن دکمه home، نیاز دارید تا حالت یوتیوب را در مرورگر خود روی full-screen ببرید. البته YoTube گفته که اگر ویدئو شما، موزیک ویدئو باشد، برای استفاده از ویژگی picture in picture نیاز به اکانت Premium خواهید داشت. پس اگر ویدئویی غیر از موزیک ویدئو می بینید نیازی به اکانت Premium نخواهید داشت.

اگر از پلیر VLC استفاده می کنید، در هنگام پخش ویدئو، برای استفاده از PIP یا ویژگی عکس در عکس، دکمه menu را بتپید و گزینه Picture-in-Picture را برگزینید. پس انجام این کار در برنامه های گوناگون می تواند کمی متفاوت باشد، ولی با کمی دقت، آن را در می یابید.روش استفاده از حالت عکس در عکس در اندروید Oreo,روشتک,raveshtech

برای جایجایی پنجره ویدئو در نمایشگر گوشی یا تبلت خود آن را گرفته و به هر سو که خواستید کشیده یا drag، کنید. اگر جای انتخابی شما فعال نباشد، پنجره ویدئو خودکارانه به جایی که بوده باز می گردد. برای بستن ویدئو می توانید دکمه X را بزنید. افزون بر این با تپیدن ویدئو، بخش های کنترل ویدئو همچون pause، next video یا skip نمایش داده می شود. برای بازگشت به حالت full screen یا تمام صفحه ، آیکون بالا، گوشه چپ ویدئو را بتپید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا