تجهیز ناوهای جنگی آمریکا به سلاح لیزری ضد پهپاد

تجهیز ناوهای جنگی آمریکا به سلاح لیزری ضد پهپاد

تجهیز ناوهای جنگی آمریکا به سلاح لیزری ضد پهپاد

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا توانسته است نخستین سلاح نابودگر لیزری خود را با نام ، Navy ODIN روی ناو های خود نصب کند، ODIN یک سیستم سلاح لیزری است که کشتی های جنگی با آن می توانند با هواپیماهای بدون سرنشین مقابله کنند. ناو USS Dewey DDG 105 نخستین کشتی ای است که یکی از این سیستم های لیزری را دریافت کرده است. توسعه ، آزمایش و تولید ODIN توسط کارشناسان نیروی دریایی آمریکا و در مرکز جنگ های فراز دریای  Dahlgren Division و با حمایت دفتر اجرایی برنامه سیستم های جنگی یکپارچه (Program Executive Office Integrated Warfare Systems) انجام پذیرفته. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

این کار به عنوان یک ایده تائید شده آغاز شد و نصب آن نزدیک به 2.5 سال به طول انجامید. ، و نصب ODIN روی ناو دیوی نخستین کار عملیاتی این سیستم خود-پا بعنوان یک دازلر (dazzler) می باشد. این سیستم به نیروی دریاییی سطح آب ایالات متحده این امکان را می دهد تا با هواپیماهایی بدون سرنشین که تهدیدی برای آنها هستند، به مقابله بپردازد.

 

دیوید وولف، فرمانده و مدیر دفتر اجرایی برنامه سیستم های جنگی یکپارچه ایالات متحده گفته است:” از آنجا که فرمانده ناوگان ایالات متحده در اقیانوس آرام نیاز تجهیز ناوگان آمریکا را به سلاح لیزری، یک نیاز مبرم و اضطراری دانستهو رئیس عملیات نیروی دریایی نیز از ما خواست تا در سریعترین زمان ممکن این نیاز را برطرف نماییم. تیم NSWC Dahlgren Division کار شگفت انگیز را انجام داد و سلاح لیزری ODIN را جهت مقابله با تهدید پهپادهای برای نیروی دریایی ایالات متحده آماده نمود.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا