ربات های حشره مانند MIT بعنوان درون نیز استفاده خواهند شد

ربات های حشره مانند MIT بعنوان درون نیز استفاده خواهند شد

 

ربات های حشره مانند MIT بعنوان درون نیز استفاده خواهند شد. پژوهشگران به سرپرستی استادیار MIT کوین یوفنگ چن (Kevin Yufeng Chen) ربات هایی حشره مانند ساخته اند که سرانجام می توان از آنها به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین یا دِرون  استفاده نمود. برخلاف ربات های پیشین ، این ربات ها از محرک ها یا کارندازهای نرم استفاده میکنند که آنها را قادر می سازد در برابر مشکلات فیزیکی پرواز در جهان واقعی پایدار باشند. این رباتچه ها می توانند برای گرده افشانی محصولات ، انجام بازرسی از ماشین آلات در فضاهای تنگ ، و یا حتی مأموریت های نظارت نظامی بکار گرفته شوند. در ادامه می توانید ویدئویی از این ربات را ببینید.

به جای محرک یا کار اندازهای معمول و کوچک سفت و سخت ساخته شده از مواد سرامیکی پیزوالکتریک ، ربات دکتر چن از محرک یا کارندازهای نرم انعطاف پذیر بیشتری استفاده می کند که از سیلندرهای لاستیکی نازک ساخته شده اند که با نانولوله های کربنی پوشیده شده اند. وقتی ولتاژ را به نانولوله های کربنی وارد می کنید ، آنها یک نیروی الکترواستاتیک تولید می کنند که سیلندر لاستیکی را فشرده و دراز می کند. با تکرار ساده روند انبساط و انقباض ، بال های هواپیمای بدون سرنشین شروع به چرخیدن می کنند.

ربات های حشره مانند MIT بعنوان درون نیز استفاده خواهند شد
ربات های حشره مانند MIT بعنوان درون نیز استفاده خواهند شد

فارل هلبلینگ ، استادیار برق و مهندسی کامپیوتر در دانشگاه کرنل ، که در این پژوهش حضور نداشته می گوید: ” دستیابی به پرواز با یک ربات در مقیاس سانتی متری یک شاهکار به تمام معنا می باشد. به دلیل انطباق ذاتی کارندازها یا محرک های نرم ، ربات می تواند با خیال راحت و بدون مهارت بالا در میان موانع پرواز کند. این ویژگی برای پرواز در محیط های نامساعد و پویا مناسب است “

منبع
techeblog
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا