iOSآیپد

روش خاموش کردن قفل چرخش آیپد

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش خاموش کردن قفل چرخش آیپد

روش خاموش کردن قفل چرخش آیپد

اگر نمایشگر آیپد شما در یکی از دو حالت  portrait و یا Landscape گیر کرده و حتی با اینکه گوشی خود را بصورت فیزیکی می چرخانید، تغییری در آن رخ نمی دهد، شاید به این دلیل باشد که قفل چرخش یا Orientation Lock شما فعال و روشن می باشد.  برخلاف آیفون، آیپد می تواند در هر دو حالت Portrait یا ایستاده و landscape یا چشم انداز، قفل شود. به همین دلیل هم هست که این ویژگی را در آیپد، Rotation Lock نامیده اند. خوشبختانه شما می توانید تنظیم آن را به سرعت در بخش Control Center آیپد خود تغییر دهید. در این آموزش می خواهیم روش غیرفعال کردن قفل چرخش آیپد را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم قفل چرخش یا Orientation Lock آیفون خود را خاموش کنیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. روش دستیابی به بخش مرکز کنترل آیپد بسته به نسخه iOS آنها متفاوت است. اگر از iOS 12 و یا iPadiOS 13 یا نسخه ای بالاتر از این موارد استفاده می کنید، می توانید گوشه راست بالای نمایشگر را پایین بکشید تا بخش Control Center نمایش داده شود.روش خاموش کردن قفل چرخش آیپد, خاموش کردن قفل چرخش آیپد, قفل چرخش آیپد, غیر فعال کردن چرخش صفحه آیپد, قفل چرخش iPad, روشتک,raveshtech, ترفندهای آیپد, چرخش صفحه آیپد
  2. اما اگر از iOS 11 استفاده می کنید که دارای دکمه Home فیزیکی می باشند، می باید دکمه Home را دوبار بفشارید تا App Switcher  و Control Center در سمت راست نمایشگر نمایان شود. اما اگر از iOS 10 و یا نسخه های قدیمی تر بهره می برید برای رفتن به بخش Control Center می باید لبه پایینی نمایشگر آیپد خود را به بالا بکشید.
  3. در بخش Control Center به دنبال آیکون قفلی بگردید که پیرامونش پرهونی (دایره ای) پیکان مانند کشیده شده.اگر قفل چرخش یا Orientation Lock روشن باشد، پس زمینه این آیکون سفید رنگ خواهد بود، پس برای غیرفعال کردنش می باید آن را یک بار بتپید.
  4. پس از انجام گام بالا خواهید دید پیام Rotation Lock: Off یا خاموش بودن قفل چرخش پورتره در بالای مرکز کنترل آیفون شما نمایش داده خواهد شد.روش خاموش کردن قفل چرخش آیپد, خاموش کردن قفل چرخش آیپد, قفل چرخش آیپد, غیر فعال کردن چرخش صفحه آیپد, قفل چرخش iPad, روشتک,raveshtech, ترفندهای آیپد, چرخش صفحه آیپد

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا