تست خودروی برقی تویوتا با باتری خورشیدی

تست خودروی برقی تویوتا با باتری خورشیدی

تست خودروی برقی تویوتا با باتری خورشیدی

یکی از مشکلات مهم خودروی برقی این است که نیاز دارد تا مدت زمانی را به شارژ باتری آن اختصاص دهیم. حتی سرعت شارژ خودروهای برقی زود شارژ را نیز نمی توان با سرعت بنزین زدن خودروهای بنزینی مقایسه نمود.  بی گمان زمانی فرا خواهید رسید، که سرعت شارژ باتری خودرو های برقی کوتاه می شود و افزون بر آن نیز، شما دفعالت شارژ آن نیز کاهش خواهد یافت اما تا رسیدن به آن نقطه، به نظر می رسد که کمپانی تویوتا به دنبال یک خودروی برقی مفهومی تازه می باشد.

اما همانگونه که در عکس بالا می بینید، کمپانی تویوتا در حال آزمایش یک خودروی مفهومی تازه می باشد که با پنل خورشیدیی که در سقف، صندوق پشتی و کاپوت آن کار گذارده شده، کار می کند. این بدان معناست که پنل خورشید خودرو می توانید، برق مورد نیاز را به باتری منتثل کرده تا باتری همچنان شارژ بماند.

این کار از نظر تئوری بدین معناست که با این خودروها می توانید برای همیشه رانندگی کنید، بدون اینکه در جایی برای شارژ باتری خود بایستند. این روش، چندین سود را در پی خواهد داشت، یک اینکه دیگر به شارژ کامل خودرو نیاز نخواهید داشت، دوم اینکه این چارش (solution – راه حل) سالم و سبزتر بوده، زیرا خودروهای برقی با اینکه، خودروهایی سبز هستند، ولی همچنان برای شارژ شدن نیاز به شبکه توزیع و پخش برق دارند که استفاده از باتری خورشیدی، می تواند این مشگل را بچارد (solve – حل کردن).

گفته شده که در جریان این پروژه، کارایی پنل های خورشیدی نیز در نظر گرفته شده، نمونه های نخستین این پنل ها، می تواند انرژی خورشیدی را تا 34%  و حتی بیشتر به برق تبدیل کنند که در سنجش با دیگر چارش های (solutions – راه حل های) تجاری که نرخ تبدیلشان 22.5%  می باشد، بسیار چشمگیر است. البته ما مطمئن نیستیم که کمپانی توتیا بخواهد این خود را در تولیدات تجاری خود قرار دهد، ولی به هر صورت این خودرو قابلیت های بسیاری را در خود نهفته دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا