ساخت نخستین ربات زنده جهان در دانشگاه Tufts

ساخت نخستین ربات زنده جهان در دانشگاه Tufts

ساخت نخستین ربات زنده جهان

پژوهشگران دانشگاه تافتس نخستین رباتهای جاندار دنبا را با استفاده از یاخته ها یا سلول های بنیادی سترده رویان قورباغه ساخته اند. این سلولها بنیادی برای سرهم کردن زنوبوت ها (xenobots) یا حباب های کوچک 1 میلی متری استفاده شده اند به گونه ای که همانند رباتی خود درمان و جاندار عمل می کنند. آنها می تواند همانند یک موجود جاندار. راه روند ، شنا کنند و با یکدیگر همکاری کنند. اما هدف نهایی از ساخت چنین ربات ها برنامه نویسی دوباره تومورها بدن انسان ، دریافت دارو یا زدودن پلاک های شریانی می باشد. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

یاخته های بنیادی مورد نظر از گونه های قورباغه آفریقایی با نام  Xenopus laevis گرفته شده است که این نام چرایی نامگذاری ربات های xenobot را برای ما مشخص می کند. همکاری ربات های یاخته ای به آنها این امکان را می دهد تا در محیط های آبکی حرکت کنند. روی این ربات های زنده، خوارکی برای یزندگی ک هفته آنها بارگیری می شود.

فروش ویژه A71
ساخت نخستین ربات زنده جهان در دانشگاه Tufts
ساخت نخستین ربات زنده جهان در دانشگاه Tufts

جاشوا بونگارد، دانشمند رایانه و استاد کار رباتیک UVM که این پژوهش را رهبرری می کند می گوید:” این ربات های سلولی، ماشینهای نوین زنده در  زندگی ما هستند. آنها نه یک ربات سنتی هستند و نه یک جاندار شناخته شد. آنها کلاس تازه ای از مصنوعات بود و ساختگی هستنند یعنی در واقع یک ارگانیسم برنامه پذیر می باشند.

"<yoastmark

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا